Felmondási idő

Több
12 éve 5 hónapja #8982 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Szia,hát igen, próba szerencse lesz a dokival, majd meglátjuk és beszámolok róla;)
üdv,Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8983 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

kisne írta: ...A munkaidő pedig itt a kőrnyékben is azt tapasztalom, hogy bizony az a 8 ora az nem nyolc, hanem 10 is, de ha jo céget fogsz ki akkor kifizetik, vagy kiadják szabadnapnak, De sokan ahogy itt a forumokon nézem lenyelik :sick: és nem fizetik ki.
Üdv.Terézia


A munkaidöm már 10 éve napi 7:15. Minden egyéb egy "Zeitkonto"-ra megy. Ha nincs munka, akkor minusz 100-ig ha van +100-ig. A tapasztalatom a több mint 22 év alatt pont ellenkezö! A nagyobb cégeknél is csökkent a munkaidö és nött a bér: BMW / VW / Mercedes
Kisebb cégek sem tehetik meg, hogy agyondolgoztat, mert akkor nem kap munkaeröt!
(Igaz a vendéglátásban és a mezögazdaságban van kivétel, de hát az idöszakos amolyan "kampány" munkák! Itt lehet akár 14 is....)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8984 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Sajnos tényleg gerincproblémája van, ha jól tudom, összenőtt két csigolyája, és ezért nem volt katona sem és nehéz fizikai munkát sem tud végezni.
A teljesítményről igazad van, és pont olyan munkája volt, ahol nem egy irodában tologatta az aktákat... hanem meg volt minden napra hogy mit kell elvégezni és punkt.
Lehet az volt a bajuk, hogy nem tudott kedélyesen cseverészni a kolléganőjével...Ahogy Terézia is írta, nehézkes volt mert nem tud szuperjól németül. Na ebből is tanultunk..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9015 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

cycocica írta: ....Lehet az volt a bajuk, hogy nem tudott kedélyesen cseverészni a kolléganőjével...Ahogy Terézia is írta, nehézkes volt mert nem tud szuperjól németül. Na ebből is tanultunk..

A kommunikáció hiánya adhat félreértésekre is okot! Pl. gondolhatják, hogy felvágós. Söt ha csendes és szuper hajtós, akkor meg egyenesen lehet a konkurencia. Az ilyet a környezete hamar kicsinálja pedig sokszor ártatlan a dologban!!

(Egy idöben volt nálunk egy cigizö helység.(Most csak kint lehet, az épület elött.) Akik oda jártak azok úgy napi 1 órát eltöcsköltek ott összességében. Ezalatt akik nem cigiztek > dolgoztak. Én pl. soha nem csinálok ebédszünetet, mert csak otthon eszem. (0,30 órát nem fizetnek akkor sem!) Én ezalatt dolgozom, s ez már 1,5 óra amivel többet csinálok naponta. Havi 1 alkalommal -elsö hétfö- nagy megbeszélés van mindig. (min ~ 1óra) Oda sem megyek, s ezalatt dolgozom.....
Ha ezt egy hónapra összeszámolod ezeket, ez már nem kevés többlet minden megeröltetés nélkül! Sok helyen az ilyet kiközösitik. Nálunk nem mert én tojok rájuk. Tudják, hogy kellek nekik......
(Én is tudom) ;)

Nagyon sok helyen nem szeretik az ilyet, meg van ahol ezzel az átlagos teljesitményt javitaná, de mások nem akarnak többet, vagy sokat dolgozni! Igy aztán hamar kikerül! Vagy nélkülözhetetlen lesz, vagy beilleszkedik!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9025 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Szio DECOTEX

Neked akkor szerencséd van a munkahelyeddel :blush: De hát ahogy irtad mindenki maga szerencséje kovácsa ;)
Én itt Würzburg után 30 km-re tudom elmondani a tapasztalatomat, én is dolgoztam nagy cégnél savanyuságokat készitenek napi 12 orát dolgoznak 8 helyett .Egész europát ellátja , a másik munnkahely füszereket gyárt 12 csarnoka van és mindennap az albérlőm este 7 kor jőn haza :sick: nem kis cégek . Voltam mosodába is ott sem 8 orát dolgoznak addig mig van ruha ez is kb 12-13 ora naponta igaz itt 50 en dolgoznak :sick:
És ha olvastad a forumokat akkor mindenki a sokkal tőbb munkaidőről beszél , csak egyik helyen kifizetik vagy kiadják szabadnapba másik helyen lenyelik :sick:
Itt a kőrnyékben a tapasztalatom szerint nem csőkkent hanem nőt a munkaidő :blush:
Üdv terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9036 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Sziasztok, na a dokit kilőttük, úgy döntöttünk, nem leszünk sunyik.
Kedves Decotext: igazat adok neked abban, hogy lehet felvágósnak gondolhatják, vagy akár a konkurenciás elmélet is igaz lehet, mert azt tudom, hogy annál jobban nem utál semmit, mint amikor unatkozik a munkahelyén,ez otthon is így volt, és itt is mindig hullafáradtan jár haza. Dohányzik is de a munkahelyén soha nem, hogy azzal se lopja a munkaidőt, mint ahogy Te is írod.. Legközelebb majd jobban odaengedi a többieket is férni a munkához. Ha ez kell?!
Kedves Terézia: igen, tisztában vagyunk vele hogy a 8 nem is 8 hanem 10 vagy több.
Már csak abban kérném a segítségeteket, hogy ilyenkor tényleg 3 munkanapon belül kell a munkaügyibe regisztrálni? Vagy ráér ha már nem jár be, jövő héten? Köszönöm! Sziasztok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!