Felmondási idő

Több
12 éve 5 hónapja #8975 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Bocsi elfelejtettem, leirni ,hogy amit kapott papirt felmondáskor azt bevitte a munkaügyi hivatalba, és vagy 20 munkahelyre is kikőzvetitették, és még a nyelvtanfolyamot is felajánlották neki :blush:
Bocsi a helyesirási hibákért, de borzaszto ez a német billentyüzet néha vagy én :sick:
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: cycocica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8976 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Sziasztok, de jó, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! Köszönöm szépen! Egyébként ez itt divat? Hogy felveszik, amíg munkadömping van aztán kirúgják,amikor nem kell? Mert soha nem 8 órát dolgozott, ahogy a szerződésben volt, hanem 9-et meg 10-et, ebédidő nélkül, mindig hordta haza a szendvicseit:(
A bundesagentür-t már megtaláltam, gyorsan keresek akkor egy dokit is. És ha kiírja a doki, mert egyébként szegénykémnek tényleg zsibbad a keze most és tök ideges vagyok emiatt, szóval, akkor is jár valamiféle táppénz? Az orvoshoz a zsibbadással menjünk, vagy megmondjuk nyíltan, hogy mi a helyzet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8977 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

cycocica írta: Sziasztok, a férjem szept. óta dolgozik egy cégnél, ahol mindenfélével hitegették, hogy segítenek albérletet keresni, nyelvtanfolyamra akarják küldeni stb. Aztán pénteken a kezébe nyomták a felmondólevelét. Hidegzuhany. Mert a mostani albérletünket már felmondtuk. Ugye 2 hetet le kell dolgozni, de ezek után nem akar,mert még csak azt se mondták meg neki, hogy miért küldik el. Lehet ilyenkor úgy, mint otthon, a felmondási idő alatt táppénzre menni? Köszi a válaszokat.

Kedves Cycocica!
Ha a férjed próbaidös volt, akkor minden indoklás nélkül kitehetik. (Ez lehet akár 6 hónapos pórobaidö is.) Ha a 2 hetet nem dolgozza le, akkor semmit nem fog kapni, vagy csak fillérket. Tehát a táppénz nem segit. Mint most már otthon is, táppénz alatt is felmondhatnak a BRD-ben! Szerintem dolgozza le, s közben keressetek másik munkahelyet, s lakást! (Anyagilag jobban jártok.)

Az újságok és a net tele van bérlakással ezt nem nagyon
kell keresni, ha csak nincs eken kikötéseid!!


Semmi "hidegzuhany" nincs ebben. Két kérdésem van:
1/ Hány igértet adtak irásban a férjednek?
2/ Miért mondtatok fel a bérleményt, ha még nincs új?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8978 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Szio

Az a helyzet a dokikkal is mint otthon. Az én és az albérlőm dokijárol az a hir járja ,hogy egy trüsszentéssel is kiir mindenkit ;)
De a másik az visszont senkit sem akar még betegen sem. :sick:
Ugy,hogy orvosa válogatja.
A kéz zsibadás pedig, ugye sok mindentől lehet, ha olyan orvost fog ki, akkor mehet vizsgálatokra egész nap :P
Mindent fizettek a betegállománynél az albérlőmnek, csak a biztosito küldőtt egy papirt amit kitőltve vissza kellett küldenie, és kb 3 hétre jőtt a pénze .
A kirugások, hát nemtudom sok cég akinek dőpping munkája van természetesen felvesz embereket idénymunkára aztán szelektál ;)
A munkaidő pedig itt a kőrnyékben is azt tapasztalom, hogy bizony az a 8 ora az nem nyolc, hanem 10 is,de ha jo céget fogsz ki akkor kifizetik, vagy kiadják szabadnapnak,
De sokan ahogy itt a forumokon nézem lenyelik :sick: és nem fizetik ki.
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8979 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Szia. Köszi a véleményt, az mindenképp fontos lenne, hogy anyagilag ne járjuk nagyon rosszul!
Írásban nem adtak csak egy 6 oldalas szerződést,1 évre szólt, 6 próbaidővel, de az első héten ENGEM hívott a főnöke, hogy mivel napi 110 km-t kell ingázni, vállaljuk-e hogy odaköltözünk a környékre, majd rá kb 2 hétre azt mondta, amit találtunk albérleteket, írjam össze neki, küldjem el, és majd Ő felhívja és időpontot egyeztet blablabla. Nem árultunk zsákbamacskát, tudták, hogy minimál németet beszél a Férjem, de folyton dicsérték a munkáját.
A lakást megpróbálom "megmenteni", mert egy Ferienwohnungban vagyunk, szerencsére még dec. közepéig ki van fizetve. Azért szóltunk itt, mert nem vagyunk normálisak, naivak voltunk, bedőltünk az álszent dumának, és mert nem akartunk az itteni tulajnak kárt okozni azzal, hogy 6 hónapra foglaltuk le a szállást és és csak 3-at maradunk.
üdv,Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8980 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

cycocica írta: Sziasztok, de jó, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! Köszönöm szépen! Egyébként ez itt divat? Hogy felveszik, amíg munkadömping van aztán kirúgják,amikor nem kell? Mert soha nem 8 órát dolgozott, ahogy a szerződésben volt, hanem 9-et meg 10-et, ebédidő nélkül, mindig hordta haza a szendvicseit:( A bundesagentür-t már megtaláltam, gyorsan keresek akkor egy dokit is. És ha kiírja a doki, mert egyébként szegénykémnek tényleg zsibbad a keze most és tök ideges vagyok emiatt, szóval, akkor is jár valamiféle táppénz? Az orvoshoz a zsibbadással menjünk, vagy megmondjuk nyíltan, hogy mi a helyzet?

Ahogy az elöbb irtam: a táppénz nem segit mert próbaidös volt. (Egyébként akkor sem ha már felvették volna!) Senkit nem érdekel a munkahelyen, hogy mennyit dolgozott idöben! (A teljesitmény számit) Az orvosnál jobb a zsibbadás, mert ez porckorogsérvre utaló tünet! Játszon rá egy kicsit, s mondja azt, hogy sokszor a válláig is zsibbad reggelenként... (Ez a nyaki csigolyáknál levö sérvre utal.) Lábfej s lábak a 4. és 5. csigolya közötti sérv gyanús.)
Ezzel az utóbbival operáltak engem.Igaz, ez tényleg komoly volt, s nem a munkahelyemmel volt gondom....

;)
Anyagilag ez nem sokat fog segiteni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!