Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Több
12 éve 9 hónapja #6737 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

DECOTEXT írta: Én 22. éve vagyok itt kint, és az új (magyar) útlevelebe újból ávezettek mindent. A hologrammos matrica továbbra is kellett ami egy munkavállallási és tartózkodási egyben![/color][/i]
Egy másik topikban leirtam, hogy miért kell a munkavállalási, ami csak foramlitás! Ezzel kapod meg az adószámodat és regisztrálnak![/i]


Kedves Decotext,

Ezek szerint te semmit nem tudsz arról, hogy 2011 május 1-én megváltoztak a magyarokra vonatkozó szabályok.:ohmy:
Munkavállalási engedély azóta természetesen NEM KELL, illetve magyar állampolgárnak már nem adnak ki, mert felesleges

Erröl pl. itt lehet tájékozódni:

www.ihk-ostbrandenburg.de/file/7122-Merkblatt-Anfrz-2.pdf

Amit a németországi munkavállalás megkezdése elött viszont el kell intézni:

-lakcímbejelentés, bankszámlanyitás
- Freizügigkeitsbescheinigung-EU – ezt a rendörségen idegenekkel foglalkozó osztályán intézik (ez nekem megvan, de soha senki nem kérte tölem, de tudom, hogy pl támogatott német nyelvtanfolyamokhoz kell)
- adókártya (Lohnsteuerkarte) beszerzése a helyi adóhatóságnál (Finanzamt). Ehhez kell a személyes adóigazolási szám is (persönliche Steuer ID Nummer), amit az önkormányzat általában a lakcímbejelentés után 1-2 héttel automatikusan megküld.
- a munkába állás elött érdemes kiválasztani azt a betegbiztosítót is, ahol az ember tag szeretne lenni, mert a munkába álláskor a biztosító adatait általában már kérik.

Ha valamit kifelejtettem, légy szíves javítsatok ki!:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, Lizy007, lichardttomi
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6741 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Julianna írta: -lakcímbejelentés, bankszámlanyitás
- Freizügigkeitsbescheinigung-EU – ezt a rendörségen idegenekkel foglalkozó osztályán intézik (ez nekem megvan, de soha senki nem kérte tölem, de tudom, hogy pl támogatott német nyelvtanfolyamokhoz kell)
- adókártya (Lohnsteuerkarte) beszerzése a helyi adóhatóságnál (Finanzamt). Ehhez kell a személyes adóigazolási szám is (persönliche Steuer ID Nummer), amit az önkormányzat általában a lakcímbejelentés után 1-2 héttel automatikusan megküld.
- a munkába állás elött érdemes kiválasztani azt a betegbiztosítót is, ahol az ember tag szeretne lenni, mert a munkába álláskor a biztosító adatait általában már kérik.


Szerinted ezek gyüjtőneve mi?
Természetesen tudok a május elsejei rendeletről, illetve a munkavállalás felszabadításáról! Egyébként ha van adószámod akkor az egyben a munkavállalási engedélyed is. Szerintem itt most csak a kifejezésen szőröztök! A lényege az, hogy nem úgy van, hogy csak bekopogsz egy munkahelyre, hogy "itt vagyok adjatok szerződést"!

DCT
Téma zárolva.
Több
12 éve 9 hónapja #6743 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

A lényeg.
NEM KELL MUNKAVÁLLALÁSI ENGEDÉLY!
Szerintem, fejezzétek be ezt a "szőrőzést". Csak megzavartok vele mindenkit.
Ismétlem, magyar állampolgároknak 2011 május 1 óta
NEM KELL MUNKAVÁLLALÁSI ENGEDÉLY! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6745 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Ne vitázzúnk a szavakon. Kikerestem pontosan és itt a LINK mindenki pontosan utána nézhet:
www.frankfurt-main.ihk.de/recht/themen/a...uegigkeit/index.html

Bis zum 30. April 2011 benötigten Staatsangehörige aus den zum 1. Mai 2004 beigetretenen Mitgliedstaaten jedoch auf Grund der Übergangsregelungen noch eine sogenannte Arbeitserlaubnis-EU, um in Deutschland eine Beschäftigung aufnehmen zu dürfen. Diese wurde von der örtlichen Agentur für Arbeit erteilt. Seit dem 1. Mai 2011 gilt für Staatsangehörige aus den Beitrittsländern die volle Arbeitnehmerfreizügigkeit. Eine Arbeitserlaubnis ist nicht mehr erforderlich. Seit dem 1. Mai 2011 ist damit auch die grenzüberschreitende Überlassung von Arbeitnehmern aus den Beitrittsstaaten nach Deutschland zulässig. Es sind jedoch die Vorschriften des Arbeitnehmerüberlassungsgesetzes (AÜG) einzuhalten. Ausländische Verleiher benötigen ebenso wie deutsche Verleiher eine Erlaubnis der Regionaldirektion der Bundesagentur für Arbeit.


DCT
Téma zárolva.
Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6747 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Nem szavakon vitáztok, vitázunk. A lényegen:
Eine Arbeitserlaubnis ist nicht mehr erforderlich.
Seit dem 1. Mai 2011 ist damit auch die grenzüberschreitende
Überlassung von Arbeitnehmern aus den Beitrittsstaaten nach
Deutschland zulässig.
NEM KELL MUNKAVÁLLALÁSI ENGEDÉLY!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, kisne, Lizy007
Téma zárolva.