Munkavállalási engedély - tiszta vicc

  • szilagyisz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6692 Írta: szilagyisz
Munkavállalási engedély - tiszta vicc téma létrehozva szilagyisz által

Sziasztok!

A mai napon történt és muszály megosztanom veletek:

Barátnőmnek segítettem egy munkaadónál. A felvételhez szükséges papírok soránál kérte a munkavállalási engedélyt.
Erre én mondtam neki, hogy hát mégis minek, mikor Május 1. óta nem kell. Erre megkérdezi, hogy mi az hogy nem kell. Szép türelmesen elmagyaráztam, gondoltam elég lesz. Tévedtem. Azt mondja, hogy akkor hozza az útlevelét, amibe be van pecsételve, hogy vállalhat munkát.
Na ekkor kezdtem gondolkodni, hogy sírjak, vagy nevessek. Mondtam neki, hogy nincs is útlevele szerencsétlennek, mert már az sem kell. Na erre neki akadt fenn a szeme, és megkérdezte, hogy akkor hogy a fenébe jött át a határon!!!!!!!! Na itt már cseppet sem türelmesen közöltem vele, hogy de hát határátkelő sincs!!!!! Ezután hebegve habogva azt mondta akkor majd utánanéz.
Ha nem velem történik én nem hiszem el, hogy ilyen van.
Szóval annyira vicces volt az egész, hogy én még most is ezen mosolygok, remélem ti is :)))))))

Szép estét!

Szilvia
Téma zárolva.
  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #6694 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

A vérnyomása emelkedik az embernek az ilyen történetektől.
Sajnos, ilyen van.
A "jóember" nem tudott róla, hogy mi is az unióhoz tartozunk.
Téma zárolva.
Több
12 éve 9 hónapja #6697 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Igen, mosolyogtam, sőt, nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek.... Úgy látszik megint beigazolódott, hogy nagy az isten állatkertje:))) És ez a világon mindenhol igaz:))))
Téma zárolva.
  • szilagyisz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6702 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Ez a szegény jóember nem hogy azt nem tudta, hogy mi is az unióhoz tartozunk, mivel ezt még az elején mondtam. Hanem azt sem tudta, hogy ez azzal jár, hogy határ sincs gyakorlatilag.
Félelmetes, hogy mennyire központosított a világlátásuk.
Ő Németországban él és gondolkodik, de arról semmit nem tudott, hogy ez az ország egy másik közösséghez is tartozik, és ez mivel jár.
Kicsit, mint az amerikaiak, ők is azt hiszik, hogy Amerikán túl nem létezik semmi.

Üdv:
Szilvia
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6707 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

szilagyisz írta: Sziasztok!

A mai napon történt és muszály megosztanom veletek:

Barátnőmnek segítettem egy munkaadónál. A felvételhez szükséges papírok soránál kérte a munkavállalási engedélyt.
Erre én mondtam neki, hogy hát mégis minek, mikor Május 1. óta nem kell. Erre megkérdezi, hogy mi az hogy nem kell. Szép türelmesen elmagyaráztam, gondoltam elég lesz. Tévedtem. Azt mondja, hogy akkor hozza az útlevelét, amibe be van pecsételve, hogy vállalhat munkát.
Na ekkor kezdtem gondolkodni, hogy sírjak, vagy nevessek. Mondtam neki, hogy nincs is útlevele szerencsétlennek, mert már az sem kell. Na erre neki akadt fenn a szeme, és megkérdezte, hogy akkor hogy a fenébe jött át a határon!!!!!!!! Na itt már cseppet sem türelmesen közöltem vele, hogy de hát határátkelő sincs!!!!! Ezután hebegve habogva azt mondta akkor majd utánanéz.Ha nem velem történik én nem hiszem el, hogy ilyen van. Szóval annyira vicces volt az egész, hogy én még most is ezen mosolygok, remélem ti is :)))))))
Szép estét!
Szilvia


Szóval azért ez így nem korrekt! Munkavállallási engedély kell, csak ki kell adni! Nekem is kell, pedig már 22 éve itt kint vagyok! Minden külföldinek kell. Ez azért van, hogy legyen adószámod is. Be is KELL jelentkezned valahova ha LEGÁLISAN dolgozni akarsz! Ezek formális regisztrációk május 1. óta, de nem szüntek meg! Ki kell adnia a hivatalnak, de ellenőrizniük kell hogy honnan jött az illető (szig vagy útlevél)

Miért? Amerikán túl van még valami....? :laugh:

DCT
Téma zárolva.
  • szilagyisz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6714 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Hát ez nekem teljesen új. Márcsak azért is , mert a párom, aki magyar és 8 éve él itt, a múlt hónapban ment át új munkahelyre, és nem kérték a munkavállalásit. Most akkor mi van?
Téma zárolva.