Munkavállalási engedély - tiszta vicc

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #6719 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Szia Szilvi!

Ha Decotext-nek igaza van, akkor annyi lenne a teendő, hogy bemenjen az illető a helyi munkaügyi központba, és 10perc múlva kijönni a megkapott engedéllyel. Nem kell pánikba esni, csak informálódni és elintézni.
Én nem tudom, hogy mi is a menete a mostani munkaszerződések elintézésének, mert már évek óta kinnt vagyok. A mostani munkahelyemen lemásolták a már évekkel ezelőtt megkapott korlátlan munkavállalási engedélyemet.
Szép estét.
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6725 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

szilagyisz írta: Hát ez nekem teljesen új. Márcsak azért is , mert a párom, aki magyar és 8 éve él itt, a múlt hónapban ment át új munkahelyre, és nem kérték a munkavállalásit. Most akkor mi van?

Kevered! A munkavállalásit egyszer adják ki. Ha munkahelyről mész valahova, vagy már évek óta itt élsz, akkor nem kérik mert van adószámod, címed, számlaszámod, és betegbiztositásod! (Ez eleve kritérium a legális munkahelynél! Az engedély egész NSZK-ra szól! Sőt vállalkozhatsz is!

Egyéb infó: Németországban, egy államközi megállapodás alapján az összes cabadai áp. lakhat és dolgozhat korlátlanul az NSZK-ban. Ugyan igy a németek Canadában! Mégis a lányom barátjának (canadai) kell tartózkodási és munkavállalási engedély. Ez csak egy formalitás, de a regisztráció miatt szükséges. Ha ez nem lenne, akkor pl. bárki folyamodhatna szociális segélyért vagy a Harz 4-es támogatásért. idejön X. Jenő, Karakószörcsögről, jó nyeltudással, aztán bemegy a hivatalba és kéri a Harz 4-et! Nos azért, a német sem hülye ám!!!

DCT
Téma zárolva.
Több
12 éve 9 hónapja #6726 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Ne terjesszünk rémhíreket.... Munkavállalási engedély 2011.május 1. óta nem kell az unión belülről érkező munkavállalóknak, akik 7 évvel ezelőtt velünk együtt csatlakoztak, mivel lejárt a csatlakozást követő 7 év, az az időszak, amelyen belül az adott országok eldönthették, hogy saját munkavállalóik védelme érdekében megengedik-e azonnal az uniós munkaerő szabad áramlását vagy sem. A németek úgy döntöttek, hogy kihasználják ezt a maximális határidőt és csak megfelelő indokkal, munkavállalási engedély igénylésével lehetett ez alatt a 7 éve alatt munkát vállalni náluk. De ezt az uniós törvények értelmében idén május 1-jén teljesen eltörölték, mivel lejárt az engedélyezett maximális korlátozás.
Kell viszont tartózkodási és letelepedési engedély, amennyiben valaki 3 hónapnál túl, legális munkavállalóként vagy bevándorlóként szeretne élni és/vagy dolgozni Németországban. Decotext, nem lehet, hogy erre gondoltál? Be kell jelentkezned, de nem azért, hogy munkavállalási engedélyt kérj, hanem hogy tartózkodási engedélyt kapj.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, kisne
Téma zárolva.
Több
12 éve 9 hónapja #6727 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Persze, Kanada, az USA, New Zealand, Ausztrália más tészta. Nekik mindig is kellett és fog is kelleni egyelőre munkavállalási engedély, mivel nem uniós országok. Az adószám kiadása uniós állampolgárok esetében nem kötött semmilyen engedélyhez, ahhoz sem, hogy munkád vagy vállalkozásod legyen.
Téma zárolva.
Több
12 éve 9 hónapja #6731 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

hm..nekünk tartózkodási engedély sem kellett...mi bejelentkeztünk, munkahelyünk van. gyerekünk iskolás, ennyi...milyen engedélyekről beszélünk? Ahogyan a munkavállalási engedély sem kell ( ezt biztos tudom, hisz dolgozok, méghozzá a Johannitáknál és nem egy 120. kisvállalkozónál)-úgy nem kell már semmiféle tartózkodási vagy freizügigkeitbescheinigung sem

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6735 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély - tiszta vicc

Lizy007 írta: Decotext, nem lehet, hogy erre gondoltál? Be kell jelentkezned, de nem azért, hogy munkavállalási engedélyt kérj, hanem hogy tartózkodási engedélyt kapj.


Én 22. éve vagyok itt kint, és az új (magyar) útlevelebe újból ávezettek mindent. A hologrammos matrica továbbra is kellett ami egy munkavállallási és tartózkodási egyben!
Egy másik topikban leirtam, hogy miért kell a munkavállalási, ami csak foramlitás! Ezzel kapod meg az adószámodat és regisztrálnak! Ha úgy lenne ahogy mondod, akkor X. Jenö idejöhtene Karakószörcsögröl, s minden további nélkül beadhatja a kérvényét a Harz 4-es támogatásra! Itt lakik, be van jelentve, s van tartózkodási engedélye, akkor jogosult! Ha viszont nincs munkavállalásija, akkor nem!! A németek azért nem hülyék ám!
Ugyan igy egy hasonló prcedúrák kell a németeknek is megcsinálni ha pl spanyolba mennek dolgozni! Názd csak meg azokat a "Kivándorló" Tv müsorokat, hogy mennyi papir és engedély kell annak ellenére hogy EU!
Kiadják azonnal, de kell!

Lehet, hogy Te tévedsz: Sokan nem tudják azt sem, hogy magyar rendszámmal csak 1 évig lehet járni ha kint vagy. Ezután vagy német rendszámot kap a kocsid, vagy haza kell vinned!(Végigcsináltam!)

DCT
Téma zárolva.