Papírok kilépéskor

  • szemenyei
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19421 Írta: szemenyei
szemenyei válaszolt a következő témában: Papírok kilépéskor

A felmondási időt ledolgoztam, ami 1 hét volt időarányosan. Bejelentett munka volt, konkrétan Mc'Donaldsnál, a szerződés Teilzeitban köttetett. Hiányolom azonban, hogy a felmondási idő letöltését követően semmit sem írattak alá, nem kaptam semmilyen papírt (nevezetesen az Arbeitsbescheinigung-ra gondolok pl.) és a fizetésem is csak 13 nap után jelent meg a számlámon. Amit nem tudok pl. hogy mennyi. Egyébként az előző havi bérpapírért is úgy kellett "könyörögni". Miért nem adják azt ki? Nem kötelesek? Hiszen az engem illet. Vagy ennyire laikus-naív vagyok? Ők jártak el helyesen?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19425 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Papírok kilépéskor

szemenyei írta: Bejelentett munka volt, konkrétan Mc'Donaldsnál, a szerződés Teilzeitban köttetett. Hiányolom azonban, hogy a felmondási idő letöltését követően semmit sem írattak alá....

Lehet, hogy csak úgynevezett "minijob" volt 400€-ért?
A számláddal csakis Te rendelkezel! Ügyelj arra, hogy ha nem szünteted meg időben felemészti önmagát, mert az ilyen "girokonto"-n, kevés vagy nincs kamat, viszont nem ingyenes, igy ha nincs bevételed, a pénz fogy! Bérelszámolási papírt kötelesek adni, hacsak nem feketén dolgoztál. Biztos vagy abban, hogy érvényes és minden hivatalos azon a papíron?
:blink:

Azonnal egy cég sem fizet. Az elszámoláast követően utalják a jussodat! :unsure:

Nekem is lenne egy kérdésem! Mit akarsz a jogszabállyal?
:whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szemenyei
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19437 Írta: szemenyei
szemenyei válaszolt a következő témában: Papírok kilépéskor

Nem, a szerződés Teilzeit-ra szólt. Sajnos tisztában vok azzal hogy a számlán" ketyeg "a fizetnivaló. Ez is probléma, mivel nem tudom megszüntetni, csak ha ismét kiutazok. Ez is plusz ktg. nekem ;-(
A kérdésem viszont az volt, hogy miként szól a jogszabály Németországban: a felmondási idő letöltése után, kötelesek-e azonnal kiadni a papírjaim, egyáltalán aláíratni velem, hogy megszűnt a munkaviszony, valamint kifizetni a bérem. Erre keresem a választ. Ugyanis MO-n mindezeket az utolsó munkanapon kötelesek elvégezni. Csak azt nem tudom, hogy ez EU-s jogszabály-e, vagy csak MO-ra vonatkozik. Egyébként e-mailben kértem a munkáltatót hogy küldje el sürgősen, (ez egy korrekt levél volt- sajnos a közvetítő nő, aki ugyanúgy alkalmazott, azt terjesztette a többieknek, hogy én fenyegető levelet írtam - azonban a válasz az volt, hogy 10-én postázza a papírokat, a fizetést viszont 7-én. Nos, a pénz a számlán (5-én), a papírok sehol. Utolsó munkanapom április 20. volt. Akik felmondtak pár nappal utánam azok sem kapták meg, valamint akiknek a cég mondott fel, azoknak sem adták ki.
Ja, és mind e mellett én még javasoltam több embernek a munkát. Nyilván ezek után nem fogom...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19444 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Papírok kilépéskor

szemenyei írta: A kérdésem viszont az volt, hogy miként szól a jogszabály Németországban: a felmondási idő letöltése után, kötelesek-e azonnal kiadni a papírjaim, egyáltalán aláíratni velem, hogy megszűnt a munkaviszony, valamint kifizetni a bérem. Erre keresem a választ. Ugyanis MO-n mindezeket az utolsó munkanapon kötelesek elvégezni. .

Nem kötelesek!
Az adótt hó végén szokták megtenni!

Amikor a többiek fizetését is elszámolják.

Ja, és mind e mellett én még javasoltam több embernek a munkát. Nyilván ezek után nem fogom...

A német gazdaságot fogod ezzel térdre kényszeríteni.... ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22040 Írta: Pomi
Pomi válaszolt a következő témában: Papírok kilépéskor

Sziasztok!
Tudna valaki küldeni egy egyszerű általános munkavállalói felmondást németül? (sablonszöveget) Továbbá kérdezném, hogy milyen papírokat kell kapni a munkaviszony megszűnésekor?
A továbbiakban szeretnénk egy ideig önkéntes munkára jelentkezni és emiatt igénybe szeretnénk venni a munkanélküli ellátást. Ennek az ügyintézésével kapcsolatban is szívesen vennék minden információt.
Köszönöm a segítséget!
Üdv Pomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22042 Írta: Gergoo
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!