Állásinterjú tippek

Több
12 éve 5 hónapja #9206 Írta: Panna27
Állásinterjú tippek téma létrehozva Panna27 által

Sziasztok!

Vasárnap indulok Reutlingenbe.
Tippeket szeretnék azzal kapcsolatban, hogy állásinterjúkon vagy egyáltalán meghirdetett állásokra, hogyan "illik" odakint viselkedni, ill. pályázni? Vannak e olyan dolgok, pl. egy interjún ami nálunk nem szokványos? Vagy ott is cég, ill. embere válogatja?
Elég közel fogunk lakni a Lidli-hez, és gondoltam talán ott lenne esélyem elhelyezkedni. (végzettség, diploma, közgazdász, középfokú nyelvvizsga)
Ha csak simán besétálok, leadom az önéletrajzom, az úgy vajon megfelel nekik, vagy jobban szeretik online, esetleg konkrét álláspályázatra? :) Van választék... :cheer:

Köszönöm a válaszokat!

Üdv:
Panna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9258 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Panna27 írta: Tippeket szeretnék azzal kapcsolatban, hogy állásinterjúkon vagy egyáltalán meghirdetett állásokra, hogyan "illik" odakint viselkedni, ill. pályázni? Vannak e olyan dolgok, pl. egy interjún ami nálunk nem szokványos? Vagy ott is cég, ill. embere válogatja?....Üdv:Panna

Sajnos azt nem tudom hogy ma otthon hogyan megy a dolog. Itt sok mindentől függ a siker. Ügyelj a testtartásra. A vezetők akik jelen vannak, ki vannak jól képezve, s egy gesztus is sokat elárulhat rólad. (Drasztikusan szemlélteve, pl ha az orrodban turkálsz.....) Amire gondolok, pl az az, hogy hogyan ülsz, beszélsz, s ahogy nézel: (Mindig nézz arra, akihez szólsz, s ne felé vagy mellé..) Ami nálam bejött: Egész addig, amig becsületesen mindent beirtam a pályázatomba (annak idején 117-et küldtem el) egy helyet nem találtam. Ekkor beleirtam, hogy: "maszek" voltam 3 évig otthon Mo.-on, 3 cégnek is dolgoztam mint szabadúszó, s ismerek vagy 7-8 programot ami kell: photoshop, corel csomag, AutoCAD, stb. IOlyanokat amit ne lehetett ellenőrizni.
S lám 4 munkaajánlat is érkezett, s egyből meghivtak!


Magyarázat: azért az hozzá tartozik hogy óriási a önbizalmam. A felsorolt programokból csak a két elsőt ismertem, de tudtam, hogy van érzékem a dologhoz s minden helyen van próbaidő! Semmiképpen ne dicsekedjünk olyannal amit később nem tudunk beválani, de nem árt egy bizonyosfokú arogancia!

Egy velem történt dolog: egy grafkusi állást hirdettek meg, hogy egy "ránk tipikus" pályázatot várnak. Én egy (1) A4-es lapra egy képet küldtem be, amin egy szoba volt, a falon a saját nagy arcképem, alatta a felirat: "Én el sem tudom képzelni, hogy Önök nélkülem is a piacon tudtak eddig maradni!" Se életrajz, se pályázati akármi, se semmi, csak ez a kép! Ráadásol összahajtva egy normális boritékba, s nem A4-ben! Pimasz, arogáns, nagypofájú, de ötletes: Meghivtak, rajtam kivül még 14 pályázót. Sajnos a végére maradt ötből, kiestem, de jó hecc volt! Ne tudom, hogy megértetted e amit mondani akartam?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsancika81

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9261 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Panna27 írta: Elég közel fogunk lakni a Lidli-hez, és gondoltam talán ott lenne esélyem elhelyezkedni. (végzettség, diploma, közgazdász, középfokú nyelvvizsga)
Ha csak simán besétálok, leadom az önéletrajzom, az úgy vajon megfelel nekik, vagy jobban szeretik online, esetleg konkrét álláspályázatra? :) Van választék... :cheer:

Nem mindegy, hogy milyen pozíciót célzol meg. Van egy ismerősőm aki már több éve és már a harmadik országban dolgozik nekik, Őt értem el ma skype-on, a helyzet:
Jellemzően az online jelentkezések kerülik el a kukát és juthat el a jelentkező az első interjúig. Pozíciótól és a jelentkezők számától függően 2-5 fordulós mire elnyerheted az adott pozíciót. A lidl szeret az adott üzlet közvetlen közelében élőket alkalmazni (a távolság az egyre magasabb pozíciók esetén nyilván növekszik). Store assistant-nak nem sok esélye van 5-10 kilométernél távolabbi lakhellyel. Az interjúkon szeretik hallani, hogy a magánéletedet is hajlandó vagy a cég, illetve a munkád után helyezni. Már egy store assistant is könnyen elbukhat egy közepes nyelvtudással az első interjún (szövegértés, matematika és logikai teszt, max. 10 percben) Ha egyszer bejutsz és rátermett vagy, könnyű az előrelépési lehetőség és korrektül nő a fizetés, ha nem ambíciózus az ember akkor viszont 10-20 évig is el lehet lenni náluk korrekt munkával ám nem túl sok bérért.
Hát ennyit sikerült megtudni tőle. Remélem hasznosítható. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kristina, laolaj, Szilvi, kelemen73, ZsanPi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10512 Írta: Panna27
Panna27 válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Sziasztok!

Köszönöm szépen a tanácsokat...már egy pár hete itt vagyunk, de a net még csak most lett aktiválva, holott egy ideje meg lett rendelve már (durván november 2-án). Hát itt sem mennek gyorsabban a dolgok. :) Ezért nem reagáltam a hozzászólásokhoz.
szóval köszönöm szépen amiket írtatok.
Még csak a keresési fázisban vagyok, hétvégén utazunk haza az ünnepekre, nem lett volna értelme munkát vállalni. Januártól azonban beindul aktívabban a keresés és pályázás. Sajnos Reutlingen elég külvárosi részén lakunk, itt nem sok minden van. (a Lidl kívül :) )
Ha esetleg még lenne valaki aki hozzászól a témához, szívesen várom a jó tanácsokat!
Minden szépet és jót!
Panna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10517 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Panna27 írta: Köszönöm szépen a tanácsokat...már egy pár hete itt vagyunk, de a net még csak most lett aktiválva, holott egy ideje meg lett rendelve már (durván november 2-án). Hát itt sem mennek gyorsabban a dolgok. :) Ezért nem reagáltam a hozzászólásokhoz.szóval köszönöm szépen amiket írtatok. Még csak a keresési fázisban vagyok, hétvégén utazunk haza az ünnepekre, nem lett volna értelme munkát vállalni. Januártól azonban beindul aktívabban a keresés és pályázás. Sajnos Reutlingen elég külvárosi részén lakunk, itt nem sok minden van. (a Lidl kívül :) ) Ha esetleg még lenne valaki aki hozzászól a témához, szívesen várom a jó tanácsokat!Minden szépet és jót!Panna

Azzal egyetértek, hogy itt sem megy minden mint a karikacsapás, de azért az internet az nem tartozik ebbe a kategóriába. Valószinü, hogy béna a szolgáltatód. Kedden megrendeltem, szerdán kijöttek, csütörtökön müködött. (S ez a Kábel Deutschland volt, akik köztudott, hogy nem a leggyorsabbak ilyen szempontból.) Nos, egy kicsit lehet, hogy mellényúltál, mert a keresést nem szabad "abbahagyni", s csak úgy haza menni, hogy majd januárban..... Minden nap 1 NAP veszteség. Azok a cégek akiknek kell a munkavállaló, azok sem hagyják abba a keresést! Annak idején csak nekem 119 pályázatot irtunk (természetesen folyamatosan, nem egyszerre), s mégsi csak 6 helyre hivtak meg.....Én nem halogatnám, s itt maradnék Karácsony és Szilveszter kötött is.....! Ne feledd, itt is van közel 3 millió munkanélküli, s nem ránk magyarokra várnak!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #15376 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Sziasztok!

A férjem ugyanannál az útépítő cégnél több állást megpályázot (Németország, Ausztria) az interneten, a pályázatokhoz csatolta az önéletrajzát és a munkakör betőltéséhez szükséges okmányokat.
Ma kapott egy e-mailt, amelyben az írták, hogy felkeltette a cég érdeklődését és szeretnék személyesen megismerni.
Arra szeretnélek benneteket megkérni, hogy legyetek szivesek leírni, hogy mik azok az alapvető dolgok amire rákérdezhetnek.
Természetessen kiváncsi vagyok mindenki saját tapasztalatára is.
Előre is mindenkinek köszönöm a fáradozását!.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!