Állásinterjú tippek

Több
11 éve 3 hónapja #27723 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Szia DevDes
Nemcsak telefonos, hanem skypos interjú is lehetséges. Amikor először mentem Münchenbe nekem volt ilyen. Elküldtem az anyagomat, visszajeleztek, hogy szeretnének először skypon németül interjút, megadták az időpontot, hogy mikor fogunk beszélni, percre pontosan bejelentkeztek, felmérték a német tudásomat és bár utána megbeszéltük, hogy kell ezt még csiszolni de kaptam lehetőséget. Viszont nem is írtam az önéletrajzomba a perfekt nyelvtudást, tehát nem ezt várták el tőlem. Az már sajnálatos, hogy nem fizettek rendesen és nem annyit mint amennyiről előtte szó volt, de nem akartam hazajönni tehát dolgoztam.
Novemberben jelentkeztem itt a fórumon hirdetett nyelvtanfolyammal egybekötött képzésre, itt telefonon hívott föl először a cég vezetője, németül kérdezett, majd a magyar kapcsolattartó küldött egy mailt, hogy elfogadták a jelentkezésemet, mehetek a 100 órás nyelvtanfolyamra. Ezen túl vagyok, a tesztem 80% lett, jeleztem, hogy befejeztem, most várom,hogy pontosan hol fogok dolgozni és mikor indulhatok. Korrektnek tűnik, de meglátjuk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27724 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Gergoo írta: Bukta még akkor szokott lenni amikor óriás tapasztalatok szerepelnek az önéletrajzban de néhány óra alatt a melóban kiderül, hogy fingja nincs a szakmájáról...

ilyen van? LOL :D
Amúgy szerintem az általános az az, hogy az első vagy első két körben leszűrik az általános dolgokat (nyelvtudás, kommunikációs képességek, hozzáállás a munkához, stb) ezek skype-on vagy telefonon mennek (persze ők mondják meg, hogy mikor, nem úgy, ahogy prosperus gondolta, hogy odacsörögsz :D )
De az utolsó kör, ahol szakmai kérdések vannak (legfőképp a majdani főnököddel), az már legtöbb esetben személyes interjú

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27753 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

DevDes írta: .....szerintetek létezhet telefonos interjú álláskereséskor...... megspórolnak nekem csomó pénzt hogy kimenjek. és ott mondják meg pl. hogy nem vettek fel. Vagy jellemzően mindig személyes megjelenést kérnek?

Sokkal jobb a személyes jelenlét (megtisztelve ezzel a leendö munkaadót), de van lehetöség telefonon és skype-on is. Ha meghivnak akkor nem fogják azt mondani, hogy nem kellesz! Irásban utasitanak el, vagy nem reagálnak! Milyen csomó pénzt spórolnak meg neked? 1-2 napot csak el tudsz tölteni itt a munka érdekében (egy motelben 10-15 euró/nap), s én 2,5 tankkal 1200 km-re megfordulok. Ez soknak tünik neked egy jobb jövö érdekében?
:( :whistle: :S

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27763 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

DECOTEXT írta:

DevDes írta: .....szerintetek létezhet telefonos interjú álláskereséskor...... megspórolnak nekem csomó pénzt hogy kimenjek. és ott mondják meg pl. hogy nem vettek fel. Vagy jellemzően mindig személyes megjelenést kérnek?

Sokkal jobb a személyes jelenlét (megtisztelve ezzel a leendö munkaadót), de van lehetöség telefonon és skype-on is. Ha meghivnak akkor nem fogják azt mondani, hogy nem kellesz! Irásban utasitanak el, vagy nem reagálnak! Milyen csomó pénzt spórolnak meg neked? 1-2 napot csak el tudsz tölteni itt a munka érdekében (egy motelben 10-15 euró/nap), s én 2,5 tankkal 1200 km-re megfordulok. Ez soknak tünik neked egy jobb jövö érdekében?
:( :whistle: :S

Jo nagy zoldseg.. Te hany embert interjuztattal mar?
Egy programozorol beszelunk, tehat:
-Ha meghivjak, ha fizetik az utat ha nem, az csak annyit jelent, hogy jok az eselyei, altalaban tobbet nem. CSak shortlistes embereket hivnak be altalaban, altalaban tobbet.
-A szemelyes megjelenesnek semmi koze a tisztelethez. A munkaado pont lesz@rja. A munkaadonak egy szemlyes interju koltseg. 2-5 ember tobb oras munkaja plusz targyalo koltsege vs. egy telefon vagy videohivas. A munkaado koltseget optimalizal.
-Ha meg konzulensnek jelentkezik, akkor 95%ban csak telefon, tobb koros. Senki nem pazarol 1 percet se szemelyes interjukra olyan emberre, aki utana szerzodessel dolgozik es barmelyik nap elkuldheto.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27775 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

mahlzeit írta: A munkaado koltseget optimalizal.
Senki nem pazarol 1 percet se szemelyes interjukra olyan emberre, aki utana szerzodessel dolgozik es barmelyik nap elkuldheto.

Igy van! Erről beszéltem! ERGO: ha mégis meghivják, akkor valószinű, hogy kell is nekik! Erről beszéltem! Nem fognak időt és pénzt pazarolni arra, hogy meghivják, hogy megmondják neki, hogy sajnos nem.....

Ha figyeltél volna, akkor még értetted is volna! :laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27791 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Mindenkinek van igaza :)

Nekem volt kettő kör skype videós interjúm mielőtt kérték hogy utazzak ki Berlinbe egy személyes beszélgetésre - amiből a nap végére szerződés lett. Az utazás költségét a munkáltató állta, illetve fizette ki utólag, de maga a személyes beszélgetés már csak egy formaság volt, nem hívtak volna ki (és nem költöttek volna pénzt rá) ha nem biztosak benne (99%-ig) hogy én kellek nekik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!