Állásinterjú tippek

Több
11 éve 3 hónapja #27833 Írta: DevDes
DevDes válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Köszönöm a hasznos infókat.

AiRLAC: egyébként segítettek szállást találni, ügyintézni (bejelentés stb.) vagy neked kellett megoldanod? Németül hívtak fel vagy angolul?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27836 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Szia,

igen segítettek kezdeti szállásban. Munkanyelv angol, németül sokmindent megértek de nem beszélek. Nem is terveztem németországi munkát, ez egy szerencsés véletlen volt hogy idekerültem - és nem ez az általános. Mint írtam hiányszakmám van és amerikai cégnél dolgozom.

Bejelentkezést, adószámot stb. angolul próbáltam intézni, többnyire sikerrel - hálistennek Berlin elég multikulti ehhez, sokan beszélnek ha alapszinten is csak angolul.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DevDes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27840 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

DECOTEXT írta:

DevDes írta: .....szerintetek létezhet telefonos interjú álláskereséskor...... megspórolnak nekem csomó pénzt hogy kimenjek. és ott mondják meg pl. hogy nem vettek fel. Vagy jellemzően mindig személyes megjelenést kérnek?

Sokkal jobb a személyes jelenlét (megtisztelve ezzel a leendö munkaadót), de van lehetöség telefonon és skype-on is. Ha meghivnak akkor nem fogják azt mondani, hogy nem kellesz! Irásban utasitanak el, vagy nem reagálnak! Milyen csomó pénzt spórolnak meg neked? 1-2 napot csak el tudsz tölteni itt a munka érdekében (egy motelben 10-15 euró/nap), s én 2,5 tankkal 1200 km-re megfordulok. Ez soknak tünik neked egy jobb jövö érdekében?
:( :whistle: :S

Neha nem tudom, hogy funkcionalis analfabetizmus, trollkodas v. hozzaszolaskenyszer koszon vissza az irasaidbol. ENgineering/IT teruleten ahogy mar leirtam parszor 2 karrier ut van ha az ember kulfoldre megy:
-KOnzulens. Itt ergo egy szabaduszo-vallalkozokent projekt alapon dolgozik az ember napi berelszamolasban. Akiket igy vesznek fel, azok barmikor minden kovetkezemny nelkul leepithetok. Nincs fizetett szabi es ceges juttatas. Csereben van egy 300-600EUR napi rate. Ezeket az embereket leinterjuztatjak par korben telefonon es mennek. Sajat felelossegre, mert akar az elso napon elkuldhetoek. A ceg alki alkalmazza oket nem csinal szemelyes interjut, mert minek. Elso nap elkuldheti azt aki nem tetszik. Es a cel az ilyen projekteken, hogy a projektre domping melosokat felvesznek, sok embert, majd ahogy a projekt megkivanja elkuldenek embereket. A lenyeg az olyan emeberek megtalalasa akik par napon belul kezdenek es nem gond ha akar 1 het utan mar otthon ulnek.
-Allando alkalmazotti munka. Telefonos, skypeos akarmilyen interjuk utan altalaban a shortlisteseket, azaz a 2-3 legjobbat, esetleg tobbet behivnak szemelyes interjura. MIvel itt hosszutavra keresnek embert ezert nem vesznek fel szemelyes interjuk nelkul. Kiveve, ha az ember cegcsoporton belul megy, hianyszakma es ismert referenciai vannak az embernek. Meg esetleg nehany feher hollo kivetel. En ugy kerultem Nemetorszagba, hogy felhivtak telefonon es ezek utan elinteztek mindent. Munkavallalasi engedely, lakhatas, cegauto etc.. Ez volt az ideiglenes munka cegcsoporton belul. MAjd mikor az allando pozira palyaztam, a sajat fonokommel le kellett interjuznom megint, kozel 3 ev utan!!

Emelett nem egy esetet tudok mondani, amikor behivjak az embert, akar fizetik is, majd kozlik, hogy sorry, nem te vagy. Nekem volt egy interjum, ahol kozel 1000 eurot koltottek ram es kozoltek, bocs megsem. De meselhetnek meg..

A kerdezonek meg annyit, ha mar ennyit megy a tema errol a telefonos interjun:) Ami egyebkent felesleges. Dontse el mit akar. KOntrakt munka sok penzert nagy rizikoval, allando alkalmazotti melo ami kiszamithatobb. HA megvan, akkor irany a fejvadaszok, majd ok felhajtanak melot. Linkedin-re be kell regisztralni es bejelolni a fejvadaszokat. AMugy is jonnek maguktol, ha az ember programozo. Es jon majd a melo is. Programozokent, akar angolul is Nemetorszagban!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC, gejza, DevDes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27848 Írta: DevDes
DevDes válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Mégegyszer köszönöm a kimerítő válaszokat, úgy érzem sokkal előrébb vagyok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35790 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Sziasztok.
Lenne egy "bewerbung schprechen" terminem jövő héten egy elég nagy cégnél! Még soha nem voltam ilyen mértékű állásinterjún, kicsit izgatott is vagyok már most. Engem is felhívtak, és behívtak beszélgetésre, a szomszédom szerint ez már 50-50 %.Természetesen a maximumot szeretném megmutatni majd ott, ha esetleg valakinek van még valami extra tanácsa, azt szívesen venném. Elolvastam itt a hozzászólásokat, önbizalmam nekem is van, csak azt nem tudom hogy tudom majd "eladni "magam. :)
Egyébként az egyik nagy reptérről van szó:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35791 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állásinterjú tippek

Vázold fel magadnak kit is kereshetnek. Ezt úgy minimum 2 órában. Párosítsd azzal amid van :) készülj fel standard és keresztkérdésekre is, add önmagad, ne görcsölj, ne túlozz! Ha így Tied lesz a meló akkor Téged kerestek, ha nem akkor természetesen mást kerestek. Annak pedig semmi értelme, hogy másnak add el magad!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!