berekkáék esélyei

Több
12 éve 3 hónapja #11573 Írta: berekka
berekkáék esélyei téma létrehozva berekka által

Sziasztok!
Fodrász vagyok,18 éves idén végzem,szeretnék a lehető leghamarabb kimenni az országból sajnos semmi esélyt nem látok arra hogy egy normális életet alakíthassak itt ki,nagyon nehéz.
A Párommal együtt költöznénk ki ,nemcsak kijárásra hanem kinnt élésre,letelepedésre gondoltunk,a német nyelvtudásunk elenyésző de rajta vagyunk a tanuláson,szerintetek mennyi esélyünk lenne hogy túl éljük a kezdetetek és megtudjunk ott élni?!
Köszi mindenkinek! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11574 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

Vártam, hátha valaki optimistán tud hozzászólni de nem történt meg. Nem véletlenül.
Az esélyeitek nagyban függnek attól pl. , hogy milyen anyagiakkal érkeztek. Aztán sok minden múlik azon, hogy mit értesz lehető leghamarabb alatt mert az elenyésző nyelvtudásból, rajta vagyunk hozzáállással tapasztalatom szerint évek alatt sem lesz semmi. Párod szakmája illetve tapasztalata szintén nagy kérdés mert nem tudom milyen esélyt látsz kezdő fodrászként de van itt egy topik ahol sokat megtudhatsz, vázolom: napi 10-12 óra talponállás és hajtás, heti 1 szabadnap, 1000 euró körüli nettó fizetés. Itt pedig érintjük a normális élet kialakítását, amit elöször is tisztázzatok Ti magatok, hogy pontosan mi az és azt vessétek össze a kinti lehetőségeitekkel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11575 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

berekka írta: Fodrász vagyok,18 éves idén végzem,szeretnék a lehető leghamarabb kimenni az országból sajnos semmi esélyt nem látok arra hogy egy normális életet alakíthassak itt ki,nagyon nehéz.A Párommal együtt költöznénk ki ,nemcsak kijárásra hanem kinnt élésre,letelepedésre gondoltunk,a német nyelvtudásunk elenyésző de rajta vagyunk a tanuláson, szerintetek mennyi esélyünk lenne hogy túl éljük a kezdetetek és megtudjunk ott élni?!
Köszi mindenkinek! :)

Fodrászként, ha jó vagy, van esélyed, de az árakhoz/megélhetéshez viszonyítva itt sem keresnek sokat ebben a szakmában! Ha a párod a férjed, akkor jobb a helyzet az adó szempontjából!! Nem derült ki, hogy neki mi a szkmája! Nyelvtudás nélkül ne induljatok el!
Megjegyzés: Ha párod nem a férjed, indulj el egyedül! 18 évesen ezzel irgalmatlanul megnőnek az esélyeid, hogy itt a BRD-ben gyökeret verhess....
:blush: :woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11697 Írta: berekka
berekka válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

Páromnak(nem a férjem) nincs szakmája,de már egy ideje Németországban dolgozik ezért lenne már eg ykis alapozás a kinnti életünkre,még a németo.-i viszonylathoz is jól keres!
Ami azt illeti nem tudom miért látják a kívülállók ugyhogy a fodrász szakma nem keresett és nemlehet sokat keresni vele,véleményen szerint igen is lehet már csak azért is mert a kinnti fodrászok nagy része teljesen másképp dolgozik mint mi itthon,nem ugy tanulják az anyagot ahogy mi!Egyáltalán nemolyan részleteséggel és annyi elvárással,véleményem szerint és kinntdolgozó emberek szerint is van benne fantázia és lehetőség.
Az anyagiakban ameddig nemtalálnék állást megtudnánk oldani egy ideig eltudnánk éldegélni 1 keresetből is,a napi 10-12 óra talpalással ezután sem lenne gond és nem több szabadidőm van most sem ,tanulókként lazán végig dolgozok napi 12órát és nem csak álldogálok hanem ténylegesen dolgozom azt a napi 12órát.
Gergoo,kifejtenéd te miért látod így hogy nem lesz semmi a nyelvtanulásból?
Köszi a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11702 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

Mint említettem van itt valahol egy fodrászos topik, talán keresd meg és olvasd el. Nekem nagyon is úgy tűnik, hogy nem igazán lehet jól keresni vele függetlenül attól, hogy miként tanultad a szakmát. Persze gondolhatunk mást arról, hogy mi a jó. Nekem heti 60-70 óráért kevés lenne nettó 1000. A nyelvtanulás mint említettem tapasztalat de magad is meggyőződhetsz percek alatt róla ha megnézed néhány felhasználó hozzászólását illetve regisztrálásuk dátumát. Gyakorlatilag valamilyen csoda folytán kijutottak, munkát találtak és hónapok (évek) után is a gyenge nyelvtudást emlegetik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: berekka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13200 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

Ami azt illeti nem tudom miért látják a kívülállók ugyhogy a fodrász szakma nem keresett és nemlehet sokat keresni vele,véleményen szerint igen is lehet már csak azért is mert a kinnti fodrászok nagy része teljesen másképp dolgozik mint mi itthon,nem ugy tanulják az anyagot ahogy mi

Ismerek egy német fodrásznöt, aki korábban fodrászüzletben dolgozott, majd késöbb a saját házán belül kialakitott egy helyiséget, ahol a fodrászüzlete müködik. Idösek otthonába is eljár hajat nyirni. Szombaton is nyitva van. Kb. három kilóméteres körzeten belül van három fodrászüzlet. Kisvárosról beszélek, 8000 lélekszámú. Szerintem ismeretségen keresztül jobban menne az elhelyezkedés, de kell a német nyelvtudás! Németországszerte is ottvannak a hajat vágunk, száritunk 10,- euróért boltok. Ezt nem elrettentésként, csak tényként irom.
Szép napot! :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: berekka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!