berekkáék esélyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13409 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

berekka írta: 1./ Ami azt illeti nem tudom miért látják a kívülállók ugyhogy a fodrász szakma nem keresett és nemlehet sokat keresni vele,véleményen szerint igen is lehet már csak azért is mert a kinnti fodrászok nagy része teljesen másképp dolgozik mint mi itthon,nem ugy tanulják az anyagot ahogy mi!Egyáltalán nemolyan részleteséggel és annyi elvárással,véleményem szerint és kinntdolgozó emberek szerint is van benne fantázia és lehetőség.

2./Az anyagiakban ameddig nemtalálnék állást megtudnánk oldani egy ideig eltudnánk éldegélni 1 keresetből is,a napi 10-12 óra talpalással ezután sem lenne gond és nem több szabadidőm van most sem ,tanulókként lazán végig dolgozok napi 12órát és nem csak álldogálok hanem ténylegesen dolgozom azt a napi 12órát.

3./Gergoo,kifejtenéd te miért látod így hogy nem lesz semmi a nyelvtanulásból?!

1./ A nejemnek más a véleménye. Itt is és otthon is jár fodrászhoz! Otthon gyakorlatilag alig van anyagismeret, pl. a hajfestésnél, mert nagyon sok jó és új dolog évekkel késöbb gyürüzik csak be a technikába. (A nejem pl. soha nem kapja azt amit használ és mindig innen visszük.) A hajmosás szerinte itt egy élvezetes masszázs, otthon durva tépkedés..... stb.S nem egyszer ment már másik fodrászhoz hogy "hátha jobb".....Nem jobb viszont sokkal olcsóbb!. (Én nem járok fodrászhoz, igy csak a nejem véleményéröl tudok beszámolni.)

2./Senki nem kétli, hogy sokat dolgozol, de itt sem fogsz jól keresni ezzel. Szerintem a ráforditott munkát messze nem tükrözi a kereset.(Kivétel a sztárfodrászok akik hirességekkel foglalkoznak.....na, ide elöbb azonban el kell jutni!)

3./ 10-12 órás robot után nem fogsz leülni tanulni. Sem energiád, sem ambiciód, sem türtelmed nem lesz, s örülsz, hogy lyuk van a......

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13421 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

A fodrász témához nem tudok hozzaszolni. A(nyelv)tanulasrol annyit hogy en napi 10-12 óra munka (ugyfelezes) es ket ovodas koru gyermek mellett "szereztem meg" a masodik diplomamat. 3 éven át nappal munka+gyerekek+csalad , ejszaka tanulas. Egyaltalan nem volt konnyu de lattam ertelmet, megvolt a motivacio, akartam a dolgot. Az embert ha hajtja valami, akkor sok mindenre kepes.!!!
Tovabbi szep napot mindenkinek!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13425 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

Szio

Tudod DTC. Mindenki más véleményen van mivel 13 évig szalonban dolgoztam, tudom hogy ahogy egy német magyarországra jőtt azzonnal, a fodrászhoz, kozmetikushoz vagy masszázsra jőtt mert mint mondta SOKKAL JOBB az eláttás :laugh: na és fel annyiba került.

Valahogy nekem az az érzésem nektek már otthon semmi nem jo :blush: ahogy a forum birásaidat olvasom :sick: csak kritika :blush:

Ja és egy tapasztalat a német fodrászrol. Esküvőre mentünk és csináltatni kellett a hajam, na nekem meg a fodrászrol az volt a véleményem hogy inkább én csináltam volna meg saját magam a hajam mert katasztrofa volt, ja hajsütővassal sütőtte be, :sick: jol kiszáritotta a hajam és mire kiléptem a fodrász üzlet ajtaján már semmi frizura nem volt ja és 80 euroért :sick:
És még egy itt németországba két kézzel kapnak a magyar fodrászokért, mivel nagyon jok :sick: és nem én szerintem hanem a német nők szerint. :blush:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13430 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

kisne írta: Valahogy nekem az az érzésem nektek már otthon semmi nem jo ahogy a forum birásaidat olvasom csak kritika .

Kedves Terézia! Valamit Te összetéveszettél, mert én vagyok az egyik szószólja annak, hogy bizony otthon is meg lehet élni, pláne ha valaki annyit és úgy dolgozik mint itt kint! Ezt többször is hagoztattam. Kezdödöen az megélhetéssel, amit én otthon még messze olcsóban tartok, stb.! Olvass csak vissza! Nem én vagyok az, aki állandóan azt irja, hogy Mo.-on minden rossz és csak a külföldremenetel a megoldás, mert minden kilátástalan! Nem én vagyok az, aki elindul nyeltudás, pénz és szakma nélkül a világba!!!!
A fodrásztról meg a nejem véleményét irtam! Igaz ahol otthon Mo-on lakunk, (25 ezres város) ott nincs nagy szalon csak kisebb fodrászüzletek, (vagy 7-8, ebböl kettö feketén dolgozik) de ezért nem fogunk 50 km-t autózni, hogy a nyugati szinvonalat megkaphassa! Az én hajamat a nejem vágja!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13440 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

B) Kedves Berekka!
Azt irtad, hogy 18 éves vagy, van szakmád: fodrász, de nem tudsz németül. Már hozzászóltam kérdésedhez, még annyit, hogy ez egy "csacsogós" szakma. Nyelvtudás nélkül nem tudom, hogyan tudnál kommunikálni? Biztos, hogy jó szakmai képzést kaptál - szerintem a magyarok a képzésekben jók -, csak a nyelvtudás piszok fontos. Próbaképpen üsd be a google-ba, hogy friseur jobsuche, vagy v.mi hasonlót, hogy miket ad ki. Lehet, hogy kis szerencsével kifogsz v.kit, aki pont TÉGED keres!
Szép napot és sok sikert! :cheer: :cheer: :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13441 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

Szio hát az biztos te mindenkit visszazavarnál haza , de sajna ezt már sokan mások fogják megtenni mert itt is, ugye nőlni fog a munkanélküliek aránya ugye a hanvédség részletes :sick: megszünése. A Atomreaktorok bezárása ez bizony nagyon sok munkanélkülit jelent.
És ugye egy másik forum szerint a volt NDK területek nagy részére áll a Szabolcsi hasonlat. :blush: ahol ugye nagy a munkanélküliség és szegénység.
És ugy tudom jővőre még a románok is jőhetnek dolgozni. :sick:

És szerintem amiért kijőnnek nyelvtudás és minden pénz nélkül hát azt te soha nem fogod megérteni :blush: hiába is vitatkozunk rajta.
Mert te már más szemmel nézed az otthoni világot.

Tudod egy tőrténet. még gyerek voltam mikor a szomszéd diszidált, szerettem náluk játszani :blush:
Aztán haza jőttek elsőre nagy szeretettel fogadták nagyszüleim, szüleim őket.jőttek a szomszédok is sorban beszélni velük.
Aztán elkezdték mondani, hogy ott náluk minden jobban megy .,mit jobban kellene és igy ,ugy csinálni itthon is és itthon minden olcsobb,szebb. stb.
Előszőr nem szoltak semmit, a szülők, csak igeneltek,
Aztán mikor tőbbszőr jőttek, akkor már a szomszédok nem jőttek át, nem várták őket.
Aztán mikor már tőbbszőr látogattak haza, már a nagyapám is bezárta előttük a kaput,
És tőbbet nem akartak a nagyképü, idegenekkel beszélni.,elidegenedtek tőllük.
Szerintem aki kimegy elfelejti honnét megy. Magyarország Magyarország. Sajna nem lehet évtizedeket elfelejteni, és hirtelen átnevelni az embereket.,
Ja és természetesen a "kedves szomszédok" mikor nyugdijasok lettek haza települtek, mert ugye itt a nyugdijuk tőbbszőrősét éri :sick: de akkorára már egyedül maradtak, mert ugye itthon minden jobb, de ugy máshol élni még jobb :silly: :blush:
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: peteratde, Major01

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!