berekkáék esélyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13450 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

kisne írta: És tőbbet nem akartak a nagyképü, idegenekkel beszélni.,elidegenedtek tőllük.Szerintem aki kimegy elfelejti honnét megy. Magyarország Magyarország. Sajna nem lehet évtizedeket elfelejteni, és hirtelen átnevelni az embereket.,Ja és természetesen a "kedves szomszédok" mikor nyugdijasok lettek haza települtek, mert ugye itt a nyugdijuk tőbbszőrősét éri :sick: de akkorára már egyedül maradtak, mert ugye itthon minden jobb, de ugy máshol élni még jobb .Üdv.Terézia

Kedves Terézia! Mi itt kint, akik régebben érkeztünk szinte mindenki jól él. Az otthoniak is szeretnének igy élni, hát akkor csinálják úgy, ahogy mi! CSAK IGY MŰKÖDIK! Ez nem nagyképűség, hanem keményen átverekedett folyamat, maga az élet! Aztán ha ez nem tetszik, mert a múltunk miatt nem tudnának, vagy nem akarnak "átnevelődni" akkor maradjanak otthon a sejhajukon! Németország nem fog a magyarokkal másképpen bánni csak a múltjuk vagy a kultúrájuk miatt! Itt vagy meg szox vagy meg szöx!
:laugh:
Én bárkinek ajánlom, hogy induljon neki ha otthon nem tud jól élni, de nyelv, pénz és szakma nélkül egy ország sem akar embereket! Ha meg ezt ajánlom, akkor nagy a sértődés!


S én bizony nem felejtettem el, hogy ki vagyok és honnan jöttem! Ezért vagyok itt is és ezért megyek haza állandóan, de az igaz, hogy a kommunikáció már megszünt köztünk és a régi "barátok" között kivéve 2 családot, de ennek az otthoni irigység az oka! Azt meg mi is meguntuk, hogy állandóan azt vágják a képünbe, hogy "Ti könnyen beszéltek, mert kint vagytok!" lehet tanulni, lehet képezni magunkat és lehet kimenni külföldre. Senki nem tiltja de nem csak Németország van a világon és mi itt, akik már régebben kint vagyunk, nem tehtünk arról, hogy a munkaerő piac nem akar süketnéma segédmunkást aki, 5000 netót akar kersni!

;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Geree

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17912 Írta: enigma
enigma válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

Igaz. Én is fodrász vagyok, ezért falom az efféle írásokat. Volt tanáraimtól és kiváló fodrászoktól tudom, hogy keresett a magyar fodrász. Sőt, tudomásom szerint a németek végzettség nélkül is alkalmaznak fodrászt, ha megfelel a tudásuk. A tudás relatív.
Egyébként kereskedő és szoc. gondozó is vagyok. Egy másik helyen érdekelne a saját esélyem is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17932 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: berekkáék esélyei

enigma írta: Igaz. Én is fodrász vagyok, ezért falom az efféle írásokat. Volt tanáraimtól és kiváló fodrászoktól tudom, hogy keresett a magyar fodrász. Sőt, tudomásom szerint a németek végzettség nélkül is alkalmaznak fodrászt, ha megfelel a tudásuk. A tudás relatív.Egyébként kereskedő és szoc. gondozó is vagyok. Egy másik helyen érdekelne a saját esélyem is.

Szociális gondozót rengeteget keresnek! Különösen idösek otthonában "hiánycikk" az ápoló. Most már csak folyékonyan kell tudni (beszélni) németül, és a szakmai papirkat el kell fogadtatni. Innen már csak egy lépés, mert munkahelyek vannak. Ha "ötvenesként" van jó kondiciód akkor amikor csak teheted gyere ki a BRD-be.
Hatrány: esetedben az 58 éves élettárasdnak valószinü otthon kell maradnia, fiad viszont tudja itt a tanulmányait folytani!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!