laci460 esélyei

Több
12 éve 1 hónapja #15883 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: laci460 esélyei

Gergoo írta: Ha valakinek jó a nyelvérzéke és meg is mer szólalni, lehet a fele is elég de éppen a napokban néztem egy 100 órás, alapfokú tanfolyam anyagának leírását és hát maradjunk annyiban, hogy az egy erős turista szint! ;)


Ezt nem vitatom,mert nem tudom,de ez nem a tanuló hibája hanem a tanítási rendszeré :pinch:
Én iskolában tanultam 6 évig a németet,majd 4 év kihagyás,és aztán úgy hogy leálltam beszélgetni első alkalommal a szomszéd volt német ismerőssel kb 2 perc alatt tudatosította bennem hogy valami nem volt jó így eddig.
Nekiláttam német online programoknak szótanulás minden nap 1-2 óra,egy hét után chat-eltem német fiatalokkal,így megvolt a motíváció és a sikerélmény ami még erőt adott.
Nekem bevált persze mindenkinek meg kell találni a saját ösztönzőjét.
Egyébként igazat adok Decotext-nek :)
Az utcaseprők itt a környéken mind egykori török bevándorlók itt született fiai :D
Legalábbis én ezzel az egy szegmenssel találkoztam.
Nyelv nélkül még a törökök sem vesznek fel hogy aztán ne fizessenek ki(de ez a történet más tészta).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15919 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: laci460 esélyei

laci460 írta: Esélyeim ? A nyelvet még nem beszélem .
most szeretném lerakni az E kategóriát . Tömören ennyi . :(


A német területen állítólag kiöregednek a kamionsofőrök, illetve Dánia, meg az északi államok felé keresgélnek munkát. Lökjed azt az E kategóriát! Meg egy kis alapfok(csak, hogy tudd merre küld az operátorod) aztán kb 1500 nettó beugrik a zsebbe.
Több biztos nem, mert ugye ausländer vagy. Ezért viszont nem muszáj költözni, hiszen úgy is a fülkében élsz :woohoo:
No meg....mivel van kamionsofőr jelölt bőven, szerezz gyakorlatot (itthon)!!!!!!!!


üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laci460

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #15939 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: laci460 esélyei

kfz írta: Lökjed azt az E kategóriát! Meg egy kis alapfok(csak, hogy tudd merre küld az operátorod) aztán kb 1500 nettó beugrik a zsebbe.


Vigyázat! Csak akkor, ha megy, s úton van, ha vezet! Sem a szabi alatt, sem ha beteg, nem járnak a pótlékok, amik feldobják ennyire a havi bért! Kamionos állás van dögivel! Nyelvtudás kevés kell (egy minimum azért jó) mert minden gépben van szuper, aktuális, navi ami házhoz visz! Ha nem jó, akkor lehet egy százasért szuper mobil navikat (Navigon, TomTom, stb) venni....tehát ez nem gond!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!