Veressa és családja esélyei

Több
11 éve 10 hónapja #19115 Írta: Veressa
Veressa és családja esélyei téma létrehozva Veressa által

Kedves Fórumozók!

Már egy ideje olvasom a fórumot, próbálok minél több információt gyűjteni.
Párommal egy ideje tervezzük a Németországba költözést. Ahogy számolom, kb. egy év múlva lesz elég kezdő tőkénk az induláshoz. Itthon nagyon nehezen jövünk ki egyik hónapról a
másikra, de nem hisszük azt, hogy kint majd jaj de könnyű lesz. Ezért is szeretnénk reális
képet kapni az esélyeinkről!
A párom (nem vagyunk összeházasodva, tudom, hogy adózás szempontjából jobb lenne :whistle: ) 30 éves, autóvillamossági szerelő, az utóbbi években buszsofőrként dolgozott, B,C, D jogsival
rendelkezik. Itthon is rengeteget dolgozik, sajnos mégsem tud eleget keresni.
Én 29 évesen, matematika-számítástechnika szakos tanár vagyok, jelenleg gyeden egy 2,5 éves és egy 10 hónapos kisgyerekkel. Mire elegendő kezdőtőkénk lesz, már lejár a gyed és
természetesen én is dolgozni akarok kint.
Tanárként biztos nem tudok, de talán a szám.tech. diplomám is érhet valamit, csak nem tudom mennyit. Delphiben írtam programot szakdolgozatként, az OOP-t ismerem, esetleg más nyelvet is meg tudok tanulni (C#, C++,.NET, stb.). Html és Css- ben már készítettem néhány weblapot, Flash animációval is elboldogulok, és teljes Flash weblapot is szerkesztettem már. De bárhova elmegyek dolgozni, mosogatni, takarítani is akár :) .
A gyerekek még kicsik lesznek, ovira vagy Tagesmutterre lesz szükségünk. Nem ragaszkodunk nagyvároshoz, sőt! Nem kell nagy lakás. Csak fedél a fejünk fölé, és normál megélhetés.
Mindenképp a párom menne ki először, biztos munkahelyet, majd lakást szerezni, majd idővel
mi is a gyerekekkel. Én most ismétlem német tudásomat (tanultam 10-12 évig, olyan erős
alapszinten még beszélni is tudom talán :) ), angolból van nyelvvizsgám. A párom most tanulja a németet.
A véleményeteket szeretném kérni, hogy milyen eséllyel indulnánk! Milyen lehetőségekkel!

Veressa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #19117 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Veressa és családja esélyei

Hát, nehéz ügy! Először is ha nem vagytok házasok, akkor nem csak az adózásról van szó, hanem minden egyébről: betegbiztsoitást külön kell csinálni mert neked is és a gyereknek is kell. Az indulótőke jó, s bizony kellhet esetetekben 3000-5000 euró is. (Szerintem több) Élből egy havi lakbér + 3 havi kaució, (közvetítő dij nélkül) ami elmegy és hát nem divat a beredezett lakások bérbeadása, így inkább valószínű, hogy egy üres (olcsóbb is) kérót fogtok majd szerezni, amit valamivel csak be kell rendezni.....!!
Az autóvillamossági, és ahogy a flash is halott ügy. Ma már nem javít szinte senki autókat. (Fiam "mechatroniker" igy csúfolják újabban.) Ha a kocsi rossz, megy a mühelybe, rá a tesztelő, rossz alaktrész ki, új be, kész! Ma már senki nem turkálja az autókat órákig villamosság szempontjából mert túl drága lenne a javítás!!
A WEB-en lassan egyre jobban kihalóban a flash, mert scriptekkel generálják az animációkat! Nyelvtudás nélkül eleve nem lehetsz tanár. (Hogy elfogadják e a diplomádat, azt nem tudom.) Viszont jó esélyed lehet programmozói vagy programfejlesztői téren. Rengeteg IT munkakör is van és sok helyen keresnek ilyet!

Ovoda férőhely ha van (sajnos nehéz helyet kapni) akkor az elég drága! 2 gyerekre húzós lehet! Pláne rosszabb a helyzet nagyobb városokban! (Itt tehát ez nem úgy van mint Mo.-n) A "Tagesmutter" a jobb megoldás, sok helyen egyetemisták csinálják, de találni kell ezt is előbb.... A párod kamionosként garantáltan kaphat munkát az egész országban! Buszosként nem tudom, erről nincs infóm! Autószerelőként gyakorlatilag nincs esélye, mert ebből van itt is elég munkanélküli pláne, hogy csak most tanulja a németet!!


Szóval szerintem, neked van a legnagyobb esélyed, gyerekek és a párod nélkül!

Mielőtt mégis nekiindulnátok, házasodjatok össze, így legalább az egész család
betebiztsitott lesz egy munkavállaló alapján és nem kell külön biztsoitás!
Ez sok téren jár előnnyel nem csak az adózásnál, ami szintén nem mindegy!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Veressa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19120 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Veressa és családja esélyei

Csak 1 komment az IT tudashoz. IT hez mindig gyakorlati tudas kell a piacon. Az nem eleg, hogy programoztam mar, vagy lattam mar.. Olyan tudas kell, hogy ha leultetnek egy gep ele akkor el tudsz kezdeni dolgozni. Valamilyen terulet ami tetszik, azzal el kellene kezdeni ujbol foglalkozni es valami gyakorlatot szerezni, referenciaval. GYerek mellett nehez, de ITs teruleten megoldhato. Vmi projekt jellegu munka, ingyen, referenciaert? Ha tanar vagy esetleg csinalhatnal valamit az iskoladban..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19121 Írta: Veressa
Veressa válaszolt a következő témában: Veressa és családja esélyei

Először is köszönöm a válaszát!
Mi is elsősorban sofőri állásban gondolkodtunk a páromat illetően. Ő azért megfordult már Németországban buszozás közben, hallotta, hogy kint már "nem divat" a javítás. Itthon azért még igen! :)
Nekem a programozás nagyon kecsegtető lenne...
Egyelőre még gyűjtögetünk, aztán majd látjuk.
Még egyszer köszönöm válaszát! Azért örülök, hogy nem látja teljesen reménytelennek az esélyeinket! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19122 Írta: Veressa
Veressa válaszolt a következő témában: Veressa és családja esélyei

Kedves mahlzeit!

Én is úgy gondoltam...
Amiket leírtam, hogy ismerem, abban dolgoztam is, és boldogulok is. Mintaprogramjaim, ill. weboldalaim is vannak. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19156 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Veressa és családja esélyei

Veressa írta: ElőszöŐ azért megfordult már Németországban buszozás közben, hallotta, hogy kint már "nem divat" a javítás. Itthon azért még igen! :)

Kizárólag órabér kérdése. Egy jó ember itt brutto adóval legalább 120 Euroba kerül.
Hibakeresés, alkatrészbeszerzés, javitás, adminisztrácio, szállitás és nyereség 500-600 eurora kergetheti föl az egyszerübb javitást is. Azért már ujat kapsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!