bribug esélyei

Több
10 éve 2 hónapja #35383 Írta: bribug
bribug esélyei téma létrehozva bribug által

Sziasztok. nagyszerű,hogy rátaláltam erre a fórumra ::) tanácsot szeretnék kérni. a párom évek óta (20) kisebb nagyobb megszakításokkal,dolgozik német országban, 3 gyerekünk van (2 az első házasságomból) szóval a legkisebb 5 éves majd (14, 19 ) ,nekem itthon van munkahelyem idős beteg ápoló,gondozónő vagyok,3 éve,de 1 éve véglegesítettek.egészségügyi érettségim,masszőr végzettségem...pedagógiai ,Nyelvvizsga hiányában nem élő diplomám....sorolhatnám...mégsem tudunk itthon boldogulni,szétszakadt a családunk és ebbe belefáradtunk. a páromnak vállalkozása van kint, most arra kér fogjam a pereputtyot és menjünk utána...én mégis félek,a biztosat itt hagyni..még ha nyomorúságos is... van lakás amit bérel,azt mondja munkát bárhol találhatok a német tudásom nagyon alapszintű...járok nyelvtanárhoz és elvégeztem már egy alap 90 órás képzést is ,kb annyi a tudásom amit a gimi első 2 évében tanulnak a gyerekek,(a fiam tankönyvei alapján saccoltam be)...mennyire nehéz a gyerekenek beilleszkedni,a kamasz fiam ráadásul nem is akar hallani sem az egészről,a nagy és a kicsi már is indulna ha lehetne!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35384 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Párod a férjed? Állami biztosítása van?
Bármelyik kérdésre nem a válasz, el se induljatok mert drága mulatság lesz!
Amúgy az sem világos, hogy mit kell esélylatolgatni! Munka van, valóban de kétlem, hogy szeretnél, illetve 3 gyerek mellett egyáltalán tudnál bevállalni bármilyen munkát úgy fél évig! Párod be van tartalékolva? Tudja fedezni az első, hasamra ütök 6-10 hónapot amíg minden a helyére kerül?
A helyedben inkább a diplomára illetve a nyelvvizsgára koncentrálnék. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35386 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Gergoo, ha a férje vállalkozó (ld. a posztban), akkor hogy lehetne "állami" - gesetzliche Krankenversicherungja ??? Már megvan az egyik nem... :(

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35387 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Jogos, bocsi. Nem volt túl összeszedett hozzászólás. A lényeg, hogy az esélylatolgatás előtt van ott néhány dolog amit tisztázni(uk) kéne! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35389 Írta: bribug
bribug válaszolt a következő témában: bribug esélyei

a párom nem a férjem,a legkisebb gyermekem apukája és 12 éve a társam. a gyerekek 5,14,19 évesek,ekkora gyerekek mellett szerintem már lehet dolgozni,hisz itthon is azt teszem.tartalék nincs,illetve,hogy is lenne 2 háztartást vezetünk egyet német országban,albérlet rezsi önfenntartás. Egyet itthon ,szintén rezsi 3 gyerek meg magamat is el kell tartani :) szóval azt hiszem ilyen feltételek mellett nehéz tartalékolni. akinek sikerül kalapom emelem előtte. azt szerettem volna csak véleményként megtudni,hogy aki kint él,reálisan látja,hogy ott milyen lehetőségei vannak egy 5 tagú családnak és érdemes-e elgondolkodni azon,hogy mi is a társam után menjünk. tulajdonképp 3 ember fog dolgozni a párom,én és a legidősebb gyermek (aki most végez az iskolával)...egy háztartásban élve,úgy ahogy itthon is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35390 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Reálisan látom, hogy ezekkel a kondíciókkal amire bejönnek az első fizetések, kindergeld, szóval mire incoming lesz addig oda kell tenni néhány ezrest a dologba!
Összeházasodni sem ártana mert akkor kb. a fele kell majd és a szakmai vonalat sem ártana erősíteni mert gyenge nyelvtudással, valami segédmunka kb. olyan könnyen ugrik mint ahogy jött, míg jó nyelvtudással és jó szakmával (megfelelő papírokkal) szintén könnyű munkát találni és csak dilettáns módon lehet elveszíteni. :wait: Nem mindegy szerintem!
Összességében olvasgatni sem ártana a fórumot és akkor a gyerek kérdésben is jobban képben lennél mert számomra úgy tűnik azt gondolod ez egy olyan egyszerű dolog, hogy egy pénteken még Magyarországon vagytok, hétvégén kijöttök és hétfőtől már minden sínen lesz Németországban. Hát nem! Nem így lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!