bribug esélyei

Több
10 éve 1 hónapja #35392 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Szia Bribug,
szerintem az első dolog, hogy legyen egy szerződésed, ami alapján ki tudod számolni, hogy mennyi pénzed lesz, hogyan tudtok gondoskodni a gyerekekről.
Ami nem könnyű, hogy bár szükség van az egészségügyben munkaerőre, de ismerősöm mondta, hogy már annyi a jelentkező, hogy válogatnak, a jobb tudásúak, jobb nyelvtudásúak között.
A nagyfiú, ha nem akar jönni/menni, hagyd otthon, hogy tartsa fent a lakást, élvezze az önállóságot és a felelősséget :unsure: Aztán majd kialakul, hogy tényleg marad-e, vagy jön/megy utánatok. :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35394 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: bribug esélyei

kirschblute írta: A nagyfiú, ha nem akar jönni/menni, hagyd otthon, hogy tartsa fent a lakást, élvezze az önállóságot és a felelősséget :unsure: Aztán majd kialakul, hogy tényleg marad-e, vagy jön/megy utánatok. :ohmy:


El tetszett tévedni, nem a nagy nem akar menni, hanem a középsö (14 éves). Az igaz, hogy ö aztán biztos értékelné a szabadságot... :hyper: . Így az a baj, hogy pont neki lesz valószínüleg a legnehezebb a beilleszkedés is, a kamaszkor átkaival még tetézve.
A háromkeresös modell jól hangzik, de mondjuk odáig eljutni sem lesz egyszerü-olcsó-gyors... Persze nem akarok a poszterina párjának a zsebében turkálni, de ha megengedheti magának, akkor..... Csak tényleg nagyon gondosan és józanul kell felmérni a "worst case" eseteket is !!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35395 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: bribug esélyei

gejza írta: Gergoo, ha a férje vállalkozó (ld. a posztban), akkor hogy lehetne "állami" - gesetzliche Krankenversicherungja ??? Már megvan az egyik nem... :(

Tudtam ám, hogy valami nem kerek! Lehet privat és állami is, abban nem vagyok viszont meg biztos, hogy evi 50K alatt lehet-e egyaltalan privat. (Lehet, időközben kiderült)
Szóval a kérdés jogos és eldöntendő. Ha privátban van el kell intezni, hogy mehessen az allamiba (ez megint csak nem egy egyszerű ügy úgy tudom) mert különben a 3 gyerek csak akkor lesz biztosított amikor lesz bribugnak foallasa mert ugye a minijob felejtős illetve a legnagyobbnak amíg nem kezd el dolgozni. Addig pedig ez nem lesz olcsó.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35396 Írta: bribug
bribug válaszolt a következő témában: bribug esélyei

köszönöm a válaszod,bár tévedsz egyáltalán nem gondolom azt,hogy hétfőtől minden rendben lesz :) épp ezért is vagyok kíváncsi ,ezt az utat már megjárt véleményekre! a nyelvet tanulom folyamatosan járok nyelvtanárhoz,viszem a gyerekeket is..én nem azt gondolom,hogy ott kolbászból van a kerítés,én csak bízom abban,hogy aki szorgalmas ,dolgos ember az talán élhetőbb életet tud adni önmagának és a gyermekeinek is! nagyon nehéz távol lenni a családtól,szétszakadt családként élni,, gyerekeknek és a felnőtteknek egyaránt,itthon sajnos nem megoldott bármennyire is elismert szakember pl a párom,hogy megéljünk abból amit keres,mert nincs fizetőképes kereslet sem. a tény ,hogy a család együtt lehet és a gyerekem úgy nő fel,hogy minden nap(nemcsak pár havonta,pár napra) láthatja a szüleit,a nehézségek közt is erőt adhat a szülőknek . én így gondolom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35397 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Az jó ha erőt kap az ember de ha (és nagyon úgy tűnik) inkább havonta 800-1200 juró extrára lesz inkább szükségetek akkor nem sokat nyom a latba. Mint írtam. Elöször tisztázzátok, hogy ki, hogy lesz biztosított, mennyiért, kindergeldel ne is kalkuláljatok egy évig (mert ki tudja lehet nehany het es kapni fogjatok de lehet meg egy ev mulva is csak levelezni fogtok az ugyben) es a koltsegek pedig az egekben.
Na, most ha nem megy kint a bolt akkor szerintem így ezt az ötletet (tehát össze sem vagytok házasodva, nem lesz biztosítás csak egy vagyonért, nem lesz munka, nyelvtudás sincs, etc, etc) ez most pihentessétek minimum fél évig.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35398 Írta: bribug
bribug válaszolt a következő témában: bribug esélyei

köszi a válaszokat. mindenképp nyáron szeretnénk menni,évközben nem akarjuk a gyerekeket kivenni a suliból,hisz a nagy fiam most áll a szakvizsga előtt ,a tanév végén mennénk ki ,kérek fizetés nélküli szabit,h kapok akkor az egész nyarat ott töltjük,hogy legalább azt lássuk (főleg a gyerekek) ,hogy meg tudnának-e szokni, hisz ahogy írtátok is,én meg tapasztalatból tudom :) nem egyszerű kamaszgyerekkel az élet sehol sem. addig gőzerővel tanuljuk a németet . abban esetleg tudna valaki infrmációt adni,hogy egy itthoni egészségügyi érettségi ,általános ápoló, általános asszisztens végzettéggel milyen állás tölthető be az egészségügyben. szakmai tapasztlatom az idős gondozásban van,jelenleg is abban dolgozom,emellett masszőr vagyok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!