Jociék lehetőségei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36625 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jociék lehetőségei

mahlzeit írta: . A lanyod trainee programba landolt. Oda a HResek jol kepzett "palyakezdoket" keresnek a sajat trainee programjukba.


Ez tényleg így volt, de nagyon hamar belevitték a sűrüjébe s nem volt egy perc lógás sem! Viszont szuperül bérezik.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36630 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Jociék lehetőségei

DECO! szerintem nagyon rosszul látod a dolgot. Semmi értelme csak úgy beküldeni az önéletrajzot, mert az kb. olvasatlanul a kukában landol. Még kb. a munkaadó oldalán olvasható hirdetésre sincs értelme jelentkezni, mert a HR-esek annyira kukák, hogy fogalmuk sincs, hogy hogyan szelektáljanak.
Pl.: jelentkeztem egy céghez többször is (néhány hónapos különbséggel) ugyanarra a pozícióra. Még egy elbeszélgetésre sem hívtak be. Aztán a barátnőm mondta, hogy van egy ismerőse a cégnél, kérjem meg, hogy adja be ő az önéletrajzom. Elküldtem neki, másnap hívtak, hogy még aznap tudnék-e menni interjúra, aztán még behívtak 2 másik pozícióra is! (egy hatalmas nagy autóipari cégről beszélünk egyébként) Ez nem csak egyéni tapasztalat, más ismerős is mondta, hogy nem tudott bekerülni 1-1 céghez interjúra úgy, hogy csak jelentkezett a cég honlapján egy állásra, de ha egy benti ember beajánlotta, egyből hívták. Itt most nem arról van szó, hogy valakinek a samesza benyomja a másikat egy melóra. Csak annyi, hogy egy belsős ember vitte be az önéletrajzot és nem kívülről kapták.... Fejvadászoknál kb. érdemesebb próbálkozni, mint a cégnél közvetlenül, mert a fejvadászok megcsinálják az előszűrést, csinálnak rólad egy pályázati anyagot, amit eljuttatnak a munkaadóhoz.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36632 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Jociék lehetőségei

Fejvadászokkal egyetértek de, hogy felesleges lenne jelentkezni az érdekesebb cégek karrier menöpontjain keresztül azzal egyáltalán nem! A legfontosabb, hogy ritka (legalább is nem jellemző), hogy adott pillanatban tényleg keresnek a fentlévő pozícióra embert. Nem napi frissítésű ajánlatokról van szó. Volt olyan ismerősöm akit hónapokkal később hívtak ilyen jelentkezésre interjúra amikor már dolgozott valahol.
:wait: Az álláskeresés amúgy nem merül ám ki az ész nélküli online jelentkezésekkel, e-mailben elküldött önéletrajzokkal! Lehet telefonon is jelentkezni (jó)néhány esetben! 1000x hatékonyabb! Nyelvtudás nélkül nyilván nem opció!
Ha valaki választ akar kapni arra, hogy keresett-e a munkaerőpiacon csak töltse fel önéletrajzát az euresbe! Ha nem hívják, akkor nem. :hyper: Már akkor barátkozzon meg a gondolattal (2-3 hét után mindenképp), hogy kicsit jobban oda kell tennie magát mert az ülök a seggemen, spammelgetek, küldözgetek, várok egy jó ajánlatra c. fejezetek egyike sem aktuális és ilyenkor tart hosszú hónapokig, évekig a "munkakeresés" szóval már ekkor érdemes kicsit (nagyon) hangsúlyosabban csinálni a dolgokat.
Amúgy, néhány ezer önéletrajzot már olvasva azt kell, hogy mondjam: többségükről (sajnos) ordít, hogy kelletlenül, minimális követelményeknek sem megfelelő, amolyan "mit fényezzem magam, próbálj ki meglátod mekkora főnyeremény vagyok" (néhány hónapig :chuckle: ) üzenetet próbálnak küldeni a hirdetők felé! :clap: Minden másodikban ki van hangsúlyozva, hogy mittomén milyen "vezető" is voltam, mittomén hány embert illetve eszközt vagy árut "felügyeltem"!
Ezt lehet, hogy hangsúlyozni kell Magyarországon (ott aztán szavakkal le lehet hengerelni bárkit! :D ) de ha Németországba készülünk, nyugodtan felejtsük csak el!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka, Zeitgeist

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36633 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Jociék lehetőségei

Gergoo :D Együttérzésem határtalan az önéletrajzokat tekintve :chuckle:

Néhány általm végzett megfigyelés ( ok -okozat) a jelentkezésekböl

- "csoportvezetö voltam (talán az Új Élet MGTSZ-ben :chuckle: ) és 30 ember dolgozott alattam" - Ez senkit sem érdekel, ide nem fönököt keresnek, hanem dolgozót!!!

- " Tessék kipróbálni, nekem nincs új a szakmámban" - ha ennyire jó szakember, akkor miért keres állást ?

- "Nem iszom alkoholt, és dem is dohányzom" - ezen emberek 110 %-a alkoholista, és még álmában is rágja a cigit (megjegyzem én is dohányzom, de tolerálom a nemdohányzókat!)

- " A pénzügyi gondjaim miatt keresek állást, mert sok a hitelem" - hát ez is egy gyöngyszem, az ilyen jelentkezöknek itt is lesznek gondjai, az tuti :P

- " Üdvözlöm az állásra jelentkeznék, de lenne néhány kérdésem :wait: " - Aki nálunk íg kezdi, az tuti ennél a mondatnál tovább nem jut! Ne kezdjük ezzel könyörgöm, az ilyen embereket sehol sem szeretik ( és nem csak dajcslandban)

- " a barátomal együtt jelentkeznénk" - na vazz.... ez a legkomolyabb. Mit vár ilyenkor egy jelentkezö? Nem mellékesen az ilyen barátok szoktak a leghamarabb a legnagyobb ellenségekké válni (irigység, több fizetés bla bla bal)

- " Jó napot, a nyelvet igaz nem beszélem de...." - ne is folytassuk szerintem ez elég egyértelmü. :clap:

- és a legszebb: " Üdvözlöm , jelentkezem az állásra. Már nagyon sok cégnél voltam Németországban, de sokan át isvágtak" - :finger: hát akkor sajnálattal közlöm, itt is ezt fogod kapni. Ha valakinek 11 nehány munkahelye volt már, nem lehet, hogy az illetönél hibádzik valami :lol:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36641 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jociék lehetőségei

Kedves Zeitgeist!
Én amikor (vagy 15 éve) munkát kerestem (noha dolgoztam, csak nem tetszett). Akkor én 117 pályázatot küldtem szanaszét, Németországban. Persze ennek 3/4-ét a környéken olyan cégekhez, ahol valamilyen garfikával foglakozó csoport, osztály vagy lehetőség van..... (Komplett: életrajz, szakmai papirok, stb) Annyit csináltunk a nejemmel, hogy a kikeresett cégek profiljára "hazudtuk" a pályázatomat! Igaz, tudtam, hogy mit tudok, s olyat nem igértem amit nem tudtam volna csinálni, de valahogy "mindig passzolt" a cég profiljába a pályázatom! Találtam jó helyet, ahol most már a 14 éve dolgozom! Miután nem egészen egy hónap múlva itt landoltam, további 9 munkahely jeletnkezett a pályázatomra, s volt olyan hogy fél év múlva (6 hónap múlva!!!). (Jó, ez kevesebb mint az egytizede, de azért szerintem nem rossz eredmény.) Én meg vagyok arról gyűződve, hogy érdemes "habokra" pályázni, mert soha nem tudhatod, hogy hol mi kellhet! S szerintem aki munkát keres, ennyit nyugodtan beinvesztálhat. Mit veszithet, a postaköltségen kívül? Ahogy régi ismerősöm szokta mondani:

ÁRTANI NEM HASZNÁL! :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36644 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Jociék lehetőségei

két szót emelnék ki:
15 éve
Na persze nem gondoltam volna, hogy pont Te fogod elhinni azt, amit mondunk, pedig 15 éve egy helyen dolgozol. Nincs egy nagy rutinod az álláskeresésben :D

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!