Fiatal pár esélyei

Több
8 éve 11 hónapja #39310 Írta: zolfek
Fiatal pár esélyei téma létrehozva zolfek által

Sziasztok!

Egy ideje már olvasom a fórumot, de csak most vettem rá magam hogy kérdezzek is. Feleségemmel szeretnénk nekivágni Németországnak. Mind a ketten diplomát szerzett 25 évesek vagyunk. Én programozó/webprogramozó, párom pedig biológia diplomával. Angol nyelvvizsga van mind a kettőnknek, de a német nyelv jelenleg is tanulás alatt van. Párom már egy erős alapfokon tud, én viszont még csak ilyen duolingo szinten, de igyekszem.

Mely régióban lenne számunkra a legmegfelelőbb próbálkozni első sorban?
Sokat ilyen témájú fórumot olvasgatok, de mégis, milyen kezdeti "jó ha tudod" tanácsaitok vannak?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39311 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

zolfek írta: Mely régióban lenne számunkra a legmegfelelőbb próbálkozni első sorban?
Sokat ilyen témájú fórumot olvasgatok, de mégis, milyen kezdeti "jó ha tudod" tanácsaitok vannak?

Abban a régióban ahol végül munkát találtok. ;) Mivel ezt senki nem tudja a válasz: Az összes tartományban próbálkozni kell!
Jó ha tudod tanácsokkal pedig teli van a fórum. Olvasgass! Én a legfontosabbat ide írom: MINIMUM A2 nyelvtudás!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39312 Írta: zolfek
zolfek válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

Mint írtam eddig is olvasgattam, de úgy gondoltam mégis csak megkérdezem, hátha tud valaki olyat mondani amit még nem olvastam.

A régióra pedig azért gondoltam rákérdezni mert olvastam olyanról hogy észak kelet felé magasabbak a bérek, ámbár kicsit drágább is, viszont jobban igénylik a nyelvtudást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39313 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

Értem. Akkor az a helyzet, hogy szinte mindent tudsz csak szeretnél egyszerűsíteni, pl. olyan régióban keresgélni ahol kevesebb nyelvtudás is elég.
Hát, rossz hírem van. Az említett A2 nyelvtudás gyakorlatilag már a minimum! Bármelyik tartományról, bármilyen munkáról is legyen szó! Saját érdeked is! Szóval nem értem.
Tehát:
MINIMUM A2 és bármelyik tartomány. Naponta 10-15 (vagy több!) elküldött Lebenslauf! ;)
Amíg ezek nincsenek meg csak "bohóckodás" az egész!
Jahhh, és ne könnyíteni akarj hanem erősíts, hogy növeld az esélyeidet! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39314 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

Amúgy szerintem földrajzilag az egyetlen szóba jöhető kérdés: Bayern vagy bármi más? :)
De ez is lényegtelen ha pl. pont Müchen kaptok jól fizető munkát (évi 50K bruttó) és nem a belvárosban akartok egy 2500 euró/hó kecót bérelni.
Összegezve: Ki a fenét érdekel, hogy észak-keleten milyen mendemondák járnak :chuckle: ha bejön a dolog dél-nyugaton? ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39315 Írta: zolfek
zolfek válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

Hááát inkább mondjuk úgy hogy újak leszünk kint, és - ahogy írtad is - földrajzilag a jobb hely felé kacsingatunk mint kezdők. Ahol például jobb a közlekedés városok között, talán jobban befogadóbbak a külföldiekkel. (erről is hallani mondákat). Stuttgart, és külvárosával szemeztünk első sorban.

Kiutazás előtt már terveztem bizonyos cégekkel felvenni a kapcsolatot, aztán majd ahol összejön persze oda megyünk.

Más: itt MO.-on megszerzett papírt, diplomát mennyire fogadják el? Esetleg honosítás? Van értelme ilyenen gondolkodni?
+ Értem itt biosz szakirányba, vagy informatika.
+ Akár mint állás vagy akár mint tovább tanulás terén is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!