Fiatal pár esélyei

Több
8 éve 11 hónapja #39316 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

Szerintem mégsem olvastad még eleget a fórumot! :laugh:
Feledkezzünk meg a keletről és akkor egyértelműen kijelenthető, hogy a befogadókészség ugyanaz és a beilleszkedő készségetektől függ!!! Időtartama pedig attól, hogy mennyire multikulti város lesz végül a célállomás. Én pl. Berlinben (max.) 2 nap alatt otthon érzem magam! :)
De megint csak odakanyarodok, hogy 5464564545645645674-ik tényező, hogy Berlinben 2 nap ami egy másik városban több hónap. Nem? :thinking:
A diploma meg egyéb kérdésekre pedig 10000%, hogy tucatnyiszor volt már szó.
Ami fontos: A lőtéri kutyát nem érdekli a nyelvvizsga papir és a diploma honosításától is sokkal fontosabb, hogy tapasztalt, jó és kívánatos :chuckle: munkaerő legyél!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39318 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

zolfek írta: Hááát inkább mondjuk úgy hogy újak leszünk kint, és - ahogy írtad is - földrajzilag a jobb hely felé kacsingatunk mint kezdők. Ahol például jobb a közlekedés városok között, talán jobban befogadóbbak a külföldiekkel. (erről is hallani mondákat). Stuttgart, és külvárosával szemeztünk első sorban.

Kiutazás előtt már terveztem bizonyos cégekkel felvenni a kapcsolatot, aztán majd ahol összejön persze oda megyünk.

Más: itt MO.-on megszerzett papírt, diplomát mennyire fogadják el? Esetleg honosítás? Van értelme ilyenen gondolkodni?
+ Értem itt biosz szakirányba, vagy informatika.
+ Akár mint állás vagy akár mint tovább tanulás terén is.

Nem a diploma szamit hanem a tapasztalat es tudas. A mit tudsz megcsinalni. A programozas az jo, bar a webprogramozas az szerintem nem az IT kuriozuma, de azert itt is lehetnek specialitasok nagyceges rendszerekben.
En a helyetekben eloszor IT vonalon indulnek el es probalnek ott melot szerezni, igy elsore az konnyebb utnak hangzik. ITben pl. nem Eszak keleten fizetnek tobbet, hanem Eszak NYugaton pl. NRW-ben. BAjorok az elsodleges celpontja az osszes K-Europai "bevandorlonak". Ott tobb ember probalkozik. De ne regiot nezzel, hanem melot es ahol osszejon oda menjetek. PErsze nezni kell a hosszutavu perspektivat. Ha jon egy jonak hangzo munka, de a semi kozepen van, ahol kesobb nem lehet valtani, akkor nem oda kell letelepedni. El kell fogadni a melot, cask nem kell hosszutavra berendezkedni:)
Ha tudsz angolul dolgozni itt, azt mar tudnod kellene:) Elkezdesz melot keresni a szokott helyeken ha jonnek neked cask angolul es angol munkanyelvu hirdetesek akkor jo. Ha nem akkor nem.
Itt NRW-ben Dusseldorf-Bonn vonalon mozog az osszes nagy tavkozlesi ceg es azok beszallitoja, marmint itt vannak akozpontok. Ezert itt van egy eros IT kereslet es legtobbszor angol munkanyelvvel.
De ha nemet kell, akkor ellentmondanek Gergoonek, a te szakteruleted, de valoszinuleg mas diplomas teruleten is a minimum az inkabb a B2 es nem az A2.
De osszessegeben ami a legtobbet fog szamitani a munkakeresesben az a tapasztalat!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39319 Írta: zolfek
zolfek válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

Köszönöm a választ. Természetesen először is azt nézzük, hogy kapjunk melót, nem azt hogy hol, csak ha esetleg előáll olyan szitu hogy többől lehet választani.

Ennek örülök hogy inkább a tapasztalatot nézik. Web / sima programozásban dolgozok már 5 éve lassan szóval ezzel nem lesz baj, ide haza is jellemző ugye az hogy a tapasztalatot nézik nem pedig a papírt. Az én szakterületemen elengedhetetlen az angol persze, de mindenképp tanulni akarom a németet is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39321 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

zolfek írta: Hááát inkább mondjuk úgy hogy újak leszünk kint, és - ahogy írtad is - földrajzilag a jobb hely felé kacsingatunk mint kezdők. Ahol például jobb a közlekedés városok között, talán jobban befogadóbbak a külföldiekkel. (erről is hallani mondákat). Stuttgart, és külvárosával szemeztünk első sorban.

Kiutazás előtt már terveztem bizonyos cégekkel felvenni a kapcsolatot, aztán majd ahol összejön persze oda megyünk.

Más: itt MO.-on megszerzett papírt, diplomát mennyire fogadják el? Esetleg honosítás? Van értelme ilyenen gondolkodni?
+ Értem itt biosz szakirányba, vagy informatika.
+ Akár mint állás vagy akár mint tovább tanulás terén is.


Északkeleten magasabb bérek és árak?? Valamit nagyon félre hallottál .... Pont fordítva: dél-délnyugat-nyugat a "nyerő" nagy átlagban, konkrétan Bayern, Baden-Württemberg és Nordrhein-Westfalen. Persze kaphatsz zsíros állást máshol is, mint ahogy soványat is ezekben....
Stuttgart és környéke mindenképpen jó választás, ha valaki itt informatikusként nem talál állást, az ne is menjen tovább. Persze én hazabeszélek. De tény, hogy lakhatási költségek szempontjából is dobogós a város és környéke, ami némileg rontja az összképet.
(Mellesleg Stuttgart 25-30 km-es körzete simán drágább, mint maga a város belső része.)
Diploma: a bioszhoz nem tudok hozzászólni, de a műszaki (és informatikai) végzettségedet mindenhol elfogadják, na persze ne valami OKJ-s huncutság legyen.... Tök felesleges honosítani.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39322 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

zolfek írta: Mint írtam eddig is olvasgattam, de úgy gondoltam mégis csak megkérdezem, hátha tud valaki olyat mondani amit még nem olvastam.A régióra pedig azért gondoltam rákérdezni mert olvastam olyanról hogy észak kelet felé magasabbak a bérek, ámbár kicsit drágább is, viszont jobban igénylik a nyelvtudást.


Hát ezzel a "régióval" alaposan félrevezettek, ezért valóban a legjobb ha még egy darabig informálod magad hogy egy valós kép alakuljon ki Németországról!
Először is "észak-kelet" az bizony a mély NDK volt és ott az egyik legmagasabb a munkanélküliség!
Másodszor ott vannak a legalacsonyabb bérek tehát ez nem pontos az infodban! Legdrágábbak München lés környéke, Hamburg és vonzásköre s általában mondhatjuk hogy a nagyaobb városok ahol, a lakás és a megélhetés bizony nem olcsó! Minél jobban távolodsz ezektől vidékre annál kedvezőbb lesz a lakbér, és a megélhetés. Ezekben a drágább városokban (Pl. München) valóban a bérek magasabbak és az ott levő átlagos árszinvonalhoz alkalmazkodnak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39326 Írta: zolfek
zolfek válaszolt a következő témában: Fiatal pár esélyei

Szintén köszönöm a választ. Egy nemrégiben - 1 hétre - hazajött ismerősöm akik Baden-Baden-ből jöttek haza, mesélték hogy voltak észak keleten és hogy ott magasabbak a bérek de cserébe jobban kérik a nyelvet. Pontosan ez ilyenek miatt gondoltam hogy írok ide is, mert szeretnék több helyről is informálódni.

Tehát akkor olcsóbb Stuttgart belvárosában a lakhatás olcsóbb mint attól 20-30 km-es körzete?! Nah ezt nem gondoltam volna. :blink:
Amúgy is Baden-Württemberg jobban vonz minket mert ahogy a képeket láttuk maga a táj is jobban tetszik nekünk és ha jól láttuk ott közelebb vannak hegyek is, ami szívük egyik csücske :lol:



Neeem, nem OKJ-s huncutság. Programozó diploma + egy fsz webprogramozói - igaz ez OKJ-s de a sima programozói az már nem OKJ-s - papírom van. Párom végzettsége is ugyancsak diploma.

Tulajdonképpen azon is gondolkodtunk, hogy kint - a már meglévő tanulmányokon túl - suliba kezdjünk, ha a MO-i tanulmányokat elfogadják. Persze ha van értelme ilyenbe belefogni odakint - akár magasabb bér / beosztás, vagy akármi más előny fejében.



Más: Halottam még olyanról hogy van nyelvtanulásra lehetőség. Hogy valami államilag indított projekt, amibe én mint ott élő betudok csatlakozni ingyenesen, és tanulhatok németül. Ilyen tényleg van, - ha van - tényleg ingyenes?

Most nem azért mert erre akarok építeni, csak ha lehet és szükségét érzem akkor lehet élnék vele. Plusz ehhez még olyat is hallottam, hogy ezt maguk a munkaadók is jó szemmel nézik, hogy én ilyenre járok, mert látják azt hogy tényleg szeretnék beilleszkedni. Van ebben némi igazság, vagy felejtsem el úgy ahogy van? :lol:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!