8,5 eurós minimálbér 2015-től Németországban

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja #36857 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: 8,5 eurós minimálbér

vendéglátásban pl. ugyanúgy szobánként lesznek kifizetve a szobalányok vagy az építőiparban négyzetméter után lesznek az emberek kifizetve ha a fejük tetejére állnak, akkor is.

Ez nem igy lesz Gergoo, ez mar igy van.
A szobalanyok a szobak utan kapjak a berüket.
Az legyen kömüves vagy barmilyen szakmunka ma mar Niente oraberes elszamolas.
Ezert is van az, hogy mar a magyarfiak nem sürün mernek bevallalni ilyen munkakat,
mert tudjak magukrol, ha teljesitmenybeli elszamolasok utan kapjak a berüket,
akkor valoszinü, hogy ehen is halnak. :baby:
Elmult az idö, hogy eltötyögünk, akkor is megkapjuk a havi berünket, es ha gond
lenne a teljesitmennyel, köd elöttem köd utanam a melos, majd benyeli a munkaltato.
Pedig egy beszolasomnal mar meseltem, hogy a fiuk a 90-es evekben teljesitmeny
utan voltak nalunk elszamolva es agyon kerestek magukat egy ev alatt es olyan
Existenziakat epitettek fel a dunantulon, hogy meg ma is abbol elnek a gyerekeik.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36860 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 8,5 eurós minimálbér 2015-től Németországban

S ugyan nekem fix bérem van, s kötetlen a munkaidőm, de a grafikákra amit csinálunk, kiszabott idő van s ezen belül KELL megcsinálnunk. Tehát valahol mi is teljesitményben kapjuk a lét! Az a legjobb. Így ki is alakult egy jó gárda, a 14 év alatt, s a rosszak lemorzsolódtak! Túlórát nem fizetnek, csak egy "időszámla" van. Szerencsére a bérnél nem számít, (mindig ugyan annyi), de azért van egy lojalitás is, nem? Mi idegesek vagyunk, ha minuszunk van, mert ez sem a cégnek, sem a munkavégzőnek nem jó! Szerintem a magyar (kiérkező) munkavállalók többsége, még mindig ellenségnek tekinti (mint otthon) a munkaadót! Ebből erednek aztán a konfliktusok! Mi nagyon lojálisak vagyunk a céghez és mindenhol képviseljük az erdekeinket! Ez nagyon ki is fizetődik. A törzsgárda úgy 30-40 ember, már 10-15 éve itt van a cégnél!
Volt olyan, hogy a cég vezetősége kérte, hogy X évben nem fizetnek 13. (elosztott) bért a szabikra és Karácsonyra. Mindenki aláirta. Aki nem, az már el is ment. 2 évre rá, visszamenőleg kifizették. (Volt egy rossz évünk, s ekkor béremelés sem volt) Na és??!! Egy csónakban ülünk a tulajjal/munkaadóval. Ha neki rossz, nekem is rossz. Ezt kellene a magyar munkavállalóknak megszivlelni, s nem állandóan azzal foglalkozni, hogy a tulaj miért keres 10 ezer eurót, ő meg miért kap csak 1200 -at nettó??!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36861 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: 8,5 eurós minimálbér 2015-től Németországban

DECOTEXT írta: Tehát valahol mi is teljesitményben kapjuk a lét!

Még szép! ;) Beszéltem egyszer egy hentessel. Azt mesélte, hogy 10-ből 9 kilenc "kollega" néhány hét után hazamegy mert nem bírják és meg sem tudnak felelni az elvárásoknak. Már nem emlékszem mit említett példaképpen, talán lapocka csontozást de a lényege az volt, hogy az óránkénti (minimum) 30-al szemben, tízet is csak a "jobbak" tudtak megcsinálni. Na, ezért van Magyarországon, német árak mellett magyarországi bér!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja #36862 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: 8,5 eurós minimálbér

Mi nagyon lojálisak vagyunk a céghez és mindenhol képviseljük az erdekeinket! Ez nagyon ki is fizetődik. A törzsgárda úgy 30-40 ember, már 10-15 éve itt van a cégnél!

Hat igen erröl beszelünk. :wait:
Respekt, hogy ennyi evig is megalltad a helyed. De. De neked volt egy erdeked,
hogy valamit elerj, elerjen a csaladod, es ha nem is kisebb gondok nelkül, de
boldogan eltek, a betegsegedtöl eltekintve.
Szerintem elmultak azok az idök amikor meg volt 5 eves terv :hyper:
Mert ugyebar a magyarnak mar ez sincs. Nincsenek tervei, hogy miert is jövök
ki, mit akarok elerni, mi a celom, mit akarok felepiteni etc.
Jövök "bazeg" es addig mig elvagyok, jol fizetnek, maradok.
De, hogy utana mi lesz, mi legyen, nagy ivben belekakal. (tiszt. a kiv.)
Nalatok a kollektiva elött es a vezetöseg elött - Hut ab!!-
Mi ugyanazt szandekoztunk bevezetni ,mint az Opelwerke Rüsselsheim, ugymond
"reszvenyesse" szandekoztuk a dolgozokat tenni.
Amennyiben az ütemtervek idöre elkeszülnek mindenkinek juttatunk
plusz 5 %-ot a netto fizetesehez kalkulalva. Nem lesz könnyü elhinned, de
engem szemely szerint mar ennyi idö utan nem nagyon erdekel az, hogy a
nyereseg nagyobb szazaleka a cegemet erintse. Engem az erdekel, hogy a
megbizonk valamint a dolgozoink a legmesszebb menökig elegedettek
legyenek. Amennyiben a netto nyeresegböl nekünk 5 % marad, amit kinaltunk
is fel a dolgozoinknak akkor en es cegem ha nem is lesz meg gazdagabb, de
jo Boniättal talpon marad.
Visszaterve az ütemtervre.
Gondolod, hogy az 5 %-os premiumok , reszesedes felkinalasa utan
jobban dolgoztak az emberek? :finger:
A nagy ßart!
Ugyanugy lajhar modra, tököm vakarom, drabo szünetek tömkellege! :angry:
(tiszt. a kiv.)
Vagy gondolod, hogy amit a cegedröl es azon eljarasokrol, hozzaallasokrol
elmeseltel, valaki is elkezd gondolkodni, hogy talan mennyire is igazad lehet?
Nem hinnem! :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36869 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 8,5 eurós minimálbér 2015-től Németországban

Azért vannak ám nálunk is "zötykölődések" és nem megy mindig minden olyan símán! Pl. nálunk van "Betriebsrat" és "Gewerkschaft" is. Volt 2008-ban egy mélypontunk (hol nem?) s pont akkor a szakszervezet követelt 6% (hat!) béremelést, mivel hogy a "tulajok jót kaszáltak" és nekünk is jusson! (Jegyzem én egyik hive sem vagyok és nem is vagyok tag!) Én akkor kijelentettem (és sokan mellettem álltak), hogy nekem nem kell a 6%, mert inkább keresek még 10 évig ugyan ennyit, de legyen munkám, mint, hogy most kiharcoljanak (2008-ban!) 3%-5%-ot, aztán a fele a kolegáknak szedheti a sátorfáját..... Rám azóta haragszanak a szakszervezetesek és nem keresnek meg....
(Hogy miért... :chuckle: ... ki tudja?!)

Szerintem mindenkinek kellenek célok! Nekünk a két gyerek pályára állítása volt az első 10 évbern a célunk. Most meg járjuk a világot. Kialakítottunk egy rendszert. Minden páros évben közelre (Európa) s minden páratlan évben messzire (tengeren túlra) megyünk! Jövőre a nejem 60 lesz, s tervben egy hosszabb Mauricius.... Szóval amit mondani akarok, az az, hogy ha valaki nem követi konzekvenciával a saját céljait akkor mi értelme lenne, egy országot és hazát váltosztatni? Ha valaki így jön ide, az jobb ha hozzá sem fog! A céges lojalitást nem nehéz megtanulni, mert ezt hamar észreveszik egy munkahelyen. Ma már 14 év után viccből már az mondják, hogy biztosan tetováltak rám egy leltári számot... jókat röhögünk ezen! Igaz a cégünk itteni kirendeltségénél én vagyok a "quoten Auslaender"...Én vagyok az egyedüli nem német áp.

S végül még egy. Sokszor olvasom és hallom, hogy állítólag a külföldiekkel rosszúl bánnak vagy valamilyen diszkrimináció van, esetleg fizetési eltérések stb. Hát mi 1989-óta egyszer nem találkoztunk ilyennel pedig azóta volt egy néhány munkahelyünk. Igaz mi kezdettől fogva, mind a négyen (2 akkor még gyerek) tudtuk jól a nyelvet! Természetesen voltak és vannak próbálkozások, de ezeket viccel s vidáman el lehet fojtani! Ha valaki ráharap (és berág) az ront a dolgon! Én mesélem a legtöbb "Auslaeneder" viccet a cégnél! Talán ez lehet néhány indulónak útmutatás!
:laugh:

(Igaz, azért az viszont tény, hogy szerintük is, jól végzem a munkámat! E nélkül semmi sem megy!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, prosperus, Gabryella, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!