Érettségi Németországban

Több
11 éve 3 hete #29985 Írta: Husi24
Érettségi Németországban téma létrehozva Husi24 által

Nem tudja valaki hogy Németországban van-e valami olyan iskola ami direkt külföldieknek van az érettségivel kapcsolatban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #30153 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Sajnos válaszolni meg nemtudok engem is érdekelne a téma , én is nézelődok mindenhol több fórumra is felraktam mar a kerdest egyenlőre sikertelenül, meg írtam több helyre is mar, németországi magyar szervezetekhez, magyarországi felnőtt- tavoktatas nal is érdeklődtem. Egyenlőre semmi válasz de amint megtudok valamit, jelentkezem. Ha esetleg hamarabb talalnal valamit tudnád te is jelezni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #30162 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Husi24 írta: Nem tudja valaki hogy Németországban van-e valami olyan iskola ami direkt külföldieknek van az érettségivel kapcsolatban?

Kedves Husi24! Sajnos nem értem a kérdésedet! Mit akarsz pontosan megtudni? Hogy lehet e magyarul érettségiznie a diáknak? Vagy hogy van e magyar gimnáziumi oktatás? Esetleg az érdekel hogy van e külföldieknek olyan iskola ami érettségit ad?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30263 Írta: Husi24
Husi24 válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Kedves Decotext!Arra lennék kiváncsi hogy gimnáziumi oktatás van e külföldieknek!én megprobáltam rendes német tanfolyamon reszt venni de nagyon tömör volt a tananyag!ezért érdekelne hogy esetleg direkt külföldieknek van e ?Ami kicsit talan könnyebb :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30272 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Kedves Husi24,
a gimnázium és a német tanfolyam két különböző dolog. Kiváló német tudással mehet az ember gimnáziumba itt is. Vagy vannak nemzetközi sulik,ahol pedig angolul folyik az oktatás.
Egy példa:
Orosz barátnőm 14 éves leánya német A2 vizsgával, kiváló angol és francia képzéssel érkezett. Egy év után átkerült gimnáziumba.
Másik példa:
Magyar barátunk fia első osztály után érkezett, itt másodikba került, szerencséjére nagy segítséget kapott a némethez. Nulla volt a német tudása. A Grundschulés évei alapján gimnáziumba javasolták,most azt végzi...
Saját fiam hatodik után itt hetedikbe került,de egy évig szinte csak németet tanult. Szintén nulla német tudással érkezett, angolul jól pötyögött.Most Gesamtschuléba jár, "élesben" ismét hetedikben, félévtől engedték a második idegen nyelvet - Spanyol - , azt mondták,menni fog neki. Az utat az érettségi és a magasabb képzés felé együtt tervezzük vele és a tanáraival.
Spanyol barátnőm fiai a nemzetközi suliba járnak, mivel sosem lehet tudni, mikor helyezik át a férjét.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #30274 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Husi24 írta: Kedves Decotext!Arra lennék kiváncsi hogy gimnáziumi oktatás van e külföldieknek!én megprobáltam rendes német tanfolyamon reszt venni de nagyon tömör volt a tananyag!ezért érdekelne hogy esetleg direkt külföldieknek van e ?Ami kicsit talan könnyebb

Amiről én tudok, illetve hallottam, azt a canadai vőm mondta Münchenben! Ott állítólag van angol nyelvű gimnáziumi szak, ahol csak angolul megy az oktatás. Az viszont biztos, hogy ott is van német, mint "idegen nyelv". Ezen a linken << nézelődj! Ami viszont 100%-ban biztos, hogy nem könnyebb! Szerintem még mindig az a legjárhatóbb út, ha németül megy a dolog!

accadis International School Bad Homburg
International School Augsburg
Bavarian International School
Berlin Brandenburg International School
Berlin British School
International School of Bremen
Cologne International School
International School of Düsseldorf
Europäische Schule Rhein Main
Frankfurt International School
Internationale Schule Frankfurt-Rhein-Main
Metropolitan School Frankfurt
Munich International School <<< München
International School Wiesbaden
Regensburg International School
ISR Internationale Schule am Rhein in Neuss
St. George's International School
Strothoff International School
International School of Stuttgart
Schule Schloss Salem
Taunus International Montessori School
Other international Schools


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!