Érettségi Németországban

Több
11 éve 1 hete #30557 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Hat igazabol annyira nem eroltetem, csak eddig olyan helyeken keresgeltem inkabb magyar anyyanyelvemnek hasznat tudnaam venni pl ezek sz intenetes megrendelo oldalak, vagy telefonkozpontos aztan ott kertek, ezert is gondoltam h megerdeklodom milyen lehetosegek vannaak.
De aamugy meg telljes mertekben igazad van egyetem nelkul az erettsegi onmagaban semmit nem er, orvos ugyved nemlesz belolem mar ugyse ::D ugyh jobban megeerne valami jol fizeto szakmat tanulni, ezzel kapcsolatbAn kerdes: kint tanultal te is? Es ha igen hogy egyszeruen ils.de aztan onnan ? Vagy hol vannak az ausbildung os hirdetesek ujsagban vagy neten? Meg gondolom ott. Mar. Abbol indulnak ki h tudsz mindent nemeetul, altalanos szinten jol megy perszede ezek a szakszavak ha hiainyoznak eleinte znagy gond? Bocsi hogy eenyit kerdezek megg ilyen alapveto dollgokat de nemigazan vaggyok jartas a temaban. (Még...:)) telefonrol irok am gyorsan ezert van tele hibakkal sry

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hete #30567 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

dianalayla írta: Hat igazabol annyira nem eroltetem, csak eddig olyan helyeken keresgeltem inkabb magyar anyyanyelvemnek hasznat tudnaam venni pl ezek sz intenetes megrendelo oldalak, vagy telefonkozpontos aztan ott kertek, ezert is gondoltam h megerdeklodom milyen lehetosegek vannaak.De aamugy meg telljes mertekben igazad van egyetem nelkul az erettsegi onmagaban semmit nem er, orvos ugyved nemlesz belolem mar ugyse ::D ugyh jobban megeerne valami jol fizeto szakmat tanulni, ezzel kapcsolatbAn kerdes: kint tanultal te is? Es ha igen hogy egyszeruen ils.de aztan onnan ? Vagy hol vannak az ausbildung os hirdetesek ujsagban vagy neten? Meg gondolom ott. Mar. Abbol indulnak ki h tudsz mindent nemeetul, altalanos szinten jol megy perszede ezek a szakszavak ha hiainyoznak eleinte znagy gond? Bocsi hogy eenyit kerdezek megg ilyen alapveto dollgokat de nemigazan vaggyok jartas a temaban. (Még...:)) telefonrol irok am gyorsan ezert van tele hibakkal sry

Itt csak 1,5 szakmát tanultam itt kint! A müszakirajzolóit mint felnött oktatást (VHS) 2 év alatt végeztem el (de tudtam jól rajzolni az anyag nem volt új) és ez a fél szakma (mert csak egy hosszabb tanfolyam volt) a müszaki illusztrátor cucc. Nem elismert szakma, csak olyan fejtágító, de adtak oklevelet ami még nemesebb célokra sem jó, a papir olyan kemény.....! Crupié Budapesten lettem a Hiltonban, a Várban. (De ez már nagyon régi történet.) S még régebben lettem lakatos és hegesztő.
>> Szinte minden városban van VHS az az "Volkshochschule". (A linken a lakhelyed szerintit megtalálod.) Annak ellenére, hogy "Hochschule" az az "főiskola" a neve, de nem az! Ez a rendszer a felnőtt képzésre s továbbképzésre van.

Lehet itt direktben, esti képzésben munka mellett és levelezőn is tanulni. Attól függ, hogy mi akarsz és mit találsz amit kinálnak! Német tudás azonban kell!

***

Eine Volkshochschule (vhs) ist eine gemeinnützige Einrichtung zur Erwachsenen- und Weiterbildung. Volkshochschulen sind jedoch entgegen ihrer Bezeichnung keine Hochschulen, sondern in Deutschland dem quartären Bildungsbereich der Weiterbildung zugeordnet.


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dianalayla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30905 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Szia dianalayla! Én is Berlinben lakom, jelenleg nyelviskolába járok és pár hete volt ott két hölgy egy szervezettől, akik a fiataloknak tudnak segíteni akár munkáról, akár tanulásról legyen szó. Az internetcímet megadom, hátha tudnak segíteni: www.internationaler-bund.de
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dianalayla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30907 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Koszi ancsa nagyon jo tippet adtal ra is kerestem rogton jugendmigrationsdienst neukolln aztan talaltam sok cimet, nyelvtanulasban segitenek munkat illeto kerdesekben kepzesekben tanulasban holnap delutan lehet is menni beszelore aztan majd leirom miket tudtam meg hatha valaki mast is erdekel.
Megegyszer nagyon koszonom;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!