Érettségi Németországban

Több
11 éve 2 hete #30410 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Es olyat ismer-e valaki, ami nem angol es nemet nyelven lenne, hanem magyarul is megoldhato lenne, fel evvel erettsegi elott otthagytam a gimit csaladi problemak miatt aztan azota kint elek dolgozok. Most elkezdtem keresgelni tovabbranulassal kapcsolatba szeretnem letenni az erettsegit de annyira meg nem vagyok profi h neki merjek kezdeni idegennyelven. Vagy esetleg olyan h e learning magyarorszagbol es en itt kint berlinbe interneten keresztul tanulhatnek aztan csak vizsgazni kelljen hazamenni? Nevelono szakot szeretnek kesobb am magyar- nemet nyelven csakhat ugye mindenhova erettsegi bizonyitvany a jelentkezesi feltetel. Legyszi segitsen aki tud, sok helyen erdeklodtem mar de nem kaptam edfig sehonnan valaszt:s

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30505 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Kedves Dianalayla,
miért nem érettségizel le Magyarországon? Csak fel kell rá készülni, ha otthon lennél,akkor is ezt tennéd, tanulnál rá. Mondjuk érdeklődhetnél a régi Gimidben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30515 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Hogyis fogalmazzak... Tudod mar kint vagyok ket eve, itt van a parom, van lakasunk, munkaszerzodes, betegbiztositast mindent sikerult elintezni, jo most sem keresek olyan nagyon jol mert 900 korul van egy honapban, mindenesetre tobb, mint amit otthon keresnek erettsegi es szakma nelkul, merthat dolgozni kene akkor otthon is fizetni egy lakast meg a sulit. arrol nem is beszelve hogy akkor ezt mindent felkene adnom, otthon mindent elolrol kezdeni nullarol aztan ha ott tanulmek egy ket evet kitudja lenne e utana lehetoseg megint kijonni (mindent megint nullarol kezdeni), vagy otthon ragadnek?!
azonkivul van egy kutyam is, mielott azt tanacsolna valaki hogy legyek onzo es valjak meg tole, nem adnam semmi penzert, erettsegi bizonyitvanyert sem. Ezert gondoltam h valami elektronikus tavoktatas lenne a megfelelobb, felteve ha lenne ra lehetoseg...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30533 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

De miért kellene hazamenni? Csak vizsgákat kell letenni. Én megkérdezném a régi gimit,hogy pontosan miből kell levizsgázni, hogyan kell érettségire jelentkezni,stb.
Aztán felkészülni meg valóban kell az internet,de lehet,hogy tanárt is találsz,aki neten felkészít. De tele a net anyagokkal....
Aki ilyen talpraesett,mint te,nem hiszem,hogy egy érettségi kifog rajta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30541 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

Valamit felreerthettem akkor, persze az megoldato lenne hogy itt felkeszulnek aztan vizsgaidore par hetre vagy honapra hazatudnek menni, de mittudomen levelezo vagy esti tagozat ami egy ketevig tart es mindig be kene jarni az oktatasra az nem lenne tul jo.
Anyummal azota rendbe jott a kapcs. Aztan ot kertem meg h legyen mar olyan szives es kutassa fel a bizonyitvanyomat aztan o irt a volt osztalyfonokomnek meg kerdezte h tudna e tovabb segiteni hogyan lenne megoldhato hogy ezek kozott a korulmenyek kozt bepotoljam az erettsegit aztan annyi valaszt kapott hogy tavozasomkor a bizonyitvanyt megkaptam tovabbi valasszalnem tud szolgalni. Hat igen mondjuk tobbet nem is varhat az ember erted, meg ha ugymond "rossz diak" lettem volna megertenem, de nem , hiaba volt 5,5 even keresztul jo kapcsolatom az osztalyfonokkel, mar nem tartozok a felelossege ala aztan nem erdekli a dolog. :/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hete #30546 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Érettségi Németországban

dianalayla írta: Valamit felreerthettem akkor, persze az megoldato lenne hogy itt felkeszulnek aztan vizsgaidore par hetre vagy honapra hazatudnek menni, de mittudomen levelezo vagy esti tagozat ami egy ketevig tart es mindig be kene jarni az oktatasra az nem lenne tul jo.
Anyummal azota rendbe jott a kapcs. Aztan ot kertem meg h legyen mar olyan szives es kutassa fel a bizonyitvanyomat aztan o irt a volt osztalyfonokomnek meg kerdezte h tudna e tovabb segiteni hogyan lenne megoldhato hogy ezek kozott a korulmenyek kozt bepotoljam az erettsegit aztan annyi valaszt kapott hogy tavozasomkor a bizonyitvanyt megkaptam tovabbi valasszalnem tud szolgalni. Hat igen mondjuk tobbet nem is varhat az ember erted, meg ha ugymond "rossz diak" lettem volna megertenem, de nem , hiaba volt 5,5 even keresztul jo kapcsolatom az osztalyfonokkel, mar nem tartozok a felelossege ala aztan nem erdekli a dolog. :/

Itt a BRD-ben nem feltétlenül szükséges az érettségi a továbbtanuláshoz! Szakmákat kaphatsz e nélkül is! Az érettségi semmit nem ér, csak Mo.-on fujják fel ennyire!! Nekem 3,5 szakmám van s egy negyedikben dolgozom mert azt fizetik meg! Érettségim nincs, s nem is lesz, az alapisoklám 10 osztály volt. (8 ált. + 2 gimi) Erre jöttek: lakatos/hegesztő, krupié, müszaki rajzoló (gépészet), s most illisztrátor vagyok (grafikusnak csúfolják) Ezek mellett egy csomó más munkakört is betöltöttem már mert untam magam! 57 vagyok, tudom miről beszélek. Te miért erölteted? Érettségi nélkül is bármelyik szakmai továbbképzésen vagy iskolában tanulhatsz.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!