Tanulás és munka Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31270 Írta: adamwise
Tanulás és munka Németországban téma létrehozva adamwise által

Sziasztok!

Elsőnek is üdvözlök mindenkit a fórumon. Államvizsgám előtt állok, két hét múlva államvizsgázom a Budapesti Corvinus Egyetemen mint informatikus (agrárinformatika) szakirányon. Ezt követően, június közepe felé szeretnék kiköltözni Németországba, mivel már a barátnőm 1 éve kint él, van közös lakásunk is kint és én is szeretnék kint "szerencsét próbálni" Cottbusban, Brandenburg - tartományban.

Egy hónapja tettem 80%-os sikeres nemzetközi középfokú nyelvvizsgát, szóval a nyelvvel nem állok hadilábon szerencsére.

A távlati elképzeléseim között szerepel, hogy októbertől beiratkozom a kinti egyetemre is, MsC szakra, de addig is a nyáron dolgozni szeretnék, és ha később lehet "részmunkaidőben" a suli mellett is. Most munkákat nézegetek az interneten, és a barátnőm is próbál kint nekem szerezni munkát, hogy amire már kimegyek, az első héten, hetekben munkába is tudjak állni. Eddig írtam 5-6 munkaközvetítő cégnek is, hogy mit tanácsolnak, milyen munkalehetőség lenne számomra megfelelő, ahol a nyelvet is tanulhatnám, használhatnám, és még kis pénzt is kereshetnék vele, mi ennek a folyamata... stb. és mellékeltem nekik a német nyelvű cv-met is, de még az egyik sem válaszolt vissza, ez picit lehangolt engem. Igaz csak tegnap előtt írtam nekik, de furcsálom, hogy az egyik sem reagált.

Mit gondoltok, ilyen nyelvtudással, milyen munkákat nézegessek konkrétan? Mondanám, hogy a szakmámban szeretnék a legjobban elhelyezkedni, de nyílván az elején az ember nem rendelkezik olyan magabiztos nyelvtudással, hogy ebben meg is tudna felelni. Nincs nagy elvárásom, csak hogy ne szakadjak meg, de azért az 1000 nettót meg tudjam keresni heti 40 órában.

Mit gondoltok a helyzetemről, kinek, hova írjak, mit csináljak? Az a baj, hogy nem értem tényleg, hogy miért nem ír vissza a közvetítő, pedig én aktívan próbálkoznék, de egyenlőre választ nem kapok. Más csatornán keresztül pedig elég nehéz lesz munkát találnom a nyárra. Szerencsére bízok még barátnőm akcióiban, de azért én is szeretnék keresni, "több sikerrel" a jelenleginél. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31272 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

adamwise írta: Mit gondoltok a helyzetemről, kinek, hova írjak, mit csináljak? Az a baj, hogy nem értem tényleg, hogy miért nem ír vissza a közvetítő, pedig én aktívan próbálkoznék, de egyenlőre választ nem kapok. Más csatornán keresztül pedig elég nehéz lesz munkát találnom a nyárra. Szerencsére bízok még barátnőm akcióiban, de azért én is szeretnék keresni, "több sikerrel" a jelenleginél. :)

A helyzeted. Pályakezdő vagy, lesz majd egy agrárdiplomád amivel egy ipari országban tervezel 3 hónapot dolgozni aztán munkaadói szemmel csak "dolgozgatni"! Na, most tedd fel a kérdést magadnak, hogy ha teszem fel hegesztőt keresnél a német céged számára, :wait: igen hegesztőt aki keresett a munkaerőpiacon akkor se lenne semmi esélyed gyakorlatilag.
Az ilyen munkakereső pedig egy közetítő rémálma, hidd el! Aki minimum egy évre előre tudja, hogy néhány hónapot dolgozna, aztán már nem annyira. Nekik olyan ember kell aki jó, gyakorlott, beszéli a nyelvet, terhelhető, hatékony és persze olcsó!
Az egyetlen ami miatt nem aggódnék a helyedben az a nyelvtudásod de ezzel kint fogsz csak előrébb jutni az ügyben szerintem.
Arról ne is beszéljünk, hogy szeptembertől neked egy minijob kell ami közel van a lakáshoz, szóval egyértelműen a környéken kell keresgélned! Mekis munkát szerintem csak úgy kaps ilyen kondiciókkal, hogy a lakáshoz közeli mekibe benyomulsz, személyesen! Egyébként van egy McDonald's állás hírlevelünk de arra szinte semmi esélyed, hogy abban lesz Cottbus-i hirdetés!
Esetleg keresd meg a McDonald's topikot, abban van link az oldalukra ahol jelentkezhetsz közvetlenül de ez sem olyan hatékony mintha besétálnál.
Próbálkozz a lakás környékén lévő nagyok (LIDL, ALDI) weboldalán is, a legtöbbnek van online jelentkezési felülete és szeretik is ha a közelben lakik a munkaerő!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31274 Írta: adamwise
adamwise válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

Konyhai kisegítő, gyári munkás, ezek a tipikus Helfer állásokra miért ne lenne ráció?

! Aki minimum egy évre előre tudja, hogy néhány hónapot dolgozna, aztán már nem annyira.

Félreérettél, én hosszú távra tervezek kint, és ha suli mellett is tudom csinálni kint a munkát, akkor folytatom tovább, csak mondjuk délutáni műszakban. Ez gondolom már csak megbeszélés tárgya.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31275 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

adamwise írta: Konyhai kisegítő, gyári munkás, ezek a tipikus Helfer állásokra miért ne lenne ráció?

Van ráció persze, mutatok valamit abból az adatbázisból amihez hozzáférésünk van, figyeld csak!
Erhalten Sie mit nur einer Suche Zugang zu 40.778.049
17 Stellenangebote für helfer in Cottbus
Kukkants csak bele egy hirdetésbe:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Nos, ez lenne neked a ráció? :thinking:

adamwise írta: Félreérettél, én hosszú távra tervezek kint, és ha suli mellett is tudom csinálni kint a munkát, akkor folytatom tovább, csak mondjuk délutáni műszakban. Ez gondolom már csak megbeszélés tárgya.

Nem értettelek félre. Te bármilyen helfer állásra is pályázol egy feltételnek felelsz (talán) meg: ismeretlen de biztos nem anyanyelvi szinten beszéled a nyelvet. Amúgy a diplomások önéletrajzát csuklóból hajintja ki partnerünk a helfer jobra jelentkezések közül. Ki tudja miért! ;)
A suli mellett a munkát csinálni csak úgy tudod majd, hogy ha tudsz alkalmazkodni a munkahelyhez, nem pedig fordítva! Délután ott tudsz dolgozni ahol műszak van. Ahol műszak van ott azok cserélődnek (mindenkinek)! Egy mekiben (talán!) ha lepacsizol az étterem vezetőjével ezt néhány hónap után ledumálhatod de egyéb helyeken, hogy is mondjam finoman: előveheted Te a legszédítőbb tekintetedet is akkor sem fogja a kutyát sem érdekelni, hogy Te tanulni szeretnél a meló mellett, sőt nem is fognak örülni neki!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31277 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

adamwise írta: Elsőnek is üdvözlök mindenkit a fórumon. Államvizsgám előtt állok, két hét múlva államvizsgázom a Budapesti Corvinus Egyetemen mint informatikus (agrárinformatika) szakirányon. Ezt követően, június közepe felé szeretnék kiköltözni Németországba, mivel már a barátnőm 1 éve kint él, van közös lakásunk is kint és én is szeretnék kint "szerencsét próbálni" Cottbusban, Brandenburg - tartományban.
A start jónak tűnik, de diplomával s mint kezdő a szakmában inkább a nyugati részre lenne érdemes menned.
Igaz én nem tudom hova tenni az "agrárinformatika" szakmát, de ha agrár, akkor ez nem a Te országod!
Az ipar és a bankszektor a nyerő a BRD-ben!

*************************************
Egy hónapja tettem 80%-os sikeres nemzetközi középfokú nyelvvizsgát, szóval a nyelvvel nem állok hadilábon szerencsére.
Ez nem jelent sokat, legfeljebb azt, hogy kevés hibával meg tudsz egy levelet írni! Mi a helyzet a verbális tudással?
Beszéd, és értés?? Itt különösen szeretném felhívni a figyelmedet a keleti dialektusokra!! Nem feltétlenül biztos a kommunikáció
felhőtlensége!

*************************************

A távlati elképzeléseim között szerepel, hogy októbertől beiratkozom a kinti egyetemre is, MsC szakra, de addig is a nyáron dolgozni szeretnék, és ha később lehet "részmunkaidőben" a suli mellett is. Most munkákat nézegetek az interneten, és a barátnőm is próbál kint nekem szerezni munkát, hogy amire már kimegyek, az első héten, hetekben munkába is tudjak állni. Eddig írtam 5-6 munkaközvetítő cégnek is, hogy mit tanácsolnak, milyen munkalehetőség lenne számomra megfelelő, ahol a nyelvet is tanulhatnám, használhatnám, és még kis pénzt is kereshetnék vele, mi ennek a folyamata... stb. és mellékeltem nekik a német nyelvű cv-met is, de még az egyik sem válaszolt vissza, ez picit lehangolt engem. Igaz csak tegnap előtt írtam nekik, de furcsálom, hogy az egyik sem reagált.
Ezen csodálkozol? Ilyen szelektiv és speciális kivánságokkal nem fogsz találni semmit! A nagy helyzet az, hogy itt a BRD-ben
a munkavállaló van a munkahelyért és nem forditva! Jó 10-15 cégheztartozás esetén már kérhetsz hasonól dolgokat! Sőt, akkor talán még
küldenek is továbképzésre, de előbb bizonyítani kell!

*************************************

Mit gondoltok, ilyen nyelvtudással, milyen munkákat nézegessek konkrétan? Mondanám, hogy a szakmámban szeretnék a legjobban elhelyezkedni, de nyílván az elején az ember nem rendelkezik olyan magabiztos nyelvtudással, hogy ebben meg is tudna felelni. Nincs nagy elvárásom, csak hogy ne szakadjak meg, de azért az 1000 nettót meg tudjam keresni heti 40 órában.
Ha rám hallgatsz akkor ezt az álmot egyelőre törlöd a jövő elkézelése listádról! Először is ha diplomás
vagy akkor "túlképzett" vagy segédmunkára vagy hasonló tevékenységhez! A speciális (szelektiv) kivánságod risztó! Egy munkaadó sem
fog így jelentkezni.Ha a barátnődnek vannak kapcsolatai és akkor próbálkozzatok ezzel. Potekcióval bárhova be lehet jutni!
Oda is ahol "nem szakadsz meg"!

:chuckle:
*************************************

Mit gondoltok a helyzetemről, kinek, hova írjak, mit csináljak? Az a baj, hogy nem értem tényleg, hogy miért nem ír vissza a közvetítő, pedig én aktívan próbálkoznék, de egyenlőre választ nem kapok. Más csatornán keresztül pedig elég nehéz lesz munkát találnom a nyárra. Szerencsére bízok még barátnőm akcióiban, de azért én is szeretnék keresni, "több sikerrel" a jelenleginél.

Nos, én azt ajánlom, hogy előbb gyere ki és tanumányozd a rendszert! Ha viszont Te ilyen extra kivánságokkal startolsz, akkor már most tervezd be, hogy a barátnőd fogja finanszirozni az egyetemedet! Így nem fogsz munkát kapni! Itt ugyanis neked kell az életedet a munkádhoz alakitani és nem forditva! S még egy kérdés: hol és mit akarsz "tolmácsolni"? Az ilyen munkakörökhöz 3-4 nyelv tudása szükséges PERFEKT. A lányom öt nyelven beszél (ír, olvas) de még ő sem tudná
vállalni a dolgot, mert ehez egy irgalmatlan nagy szókinycs is szükséges! A 80%-os német tudásod nem túlzottan konstruktiv ezen a téren! (Szerintem ne csodálkozz, hogy a közvetítők nem válaszoltak! Ezek csak esélyes munkavállalókkal foglalkoznak!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31282 Írta: adamwise
adamwise válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

A start jónak tűnik, de diplomával s mint kezdő a szakmában inkább a nyugati részre lenne érdemes menned.
Igaz én nem tudom hova tenni az "agrárinformatika" szakmát, de ha agrár, akkor ez nem a Te országod!
Az ipar és a bankszektor a nyerő a BRD-ben!

Gazdasági informatikai tanulmányaim vannak, és az agrár szektorra is specializálódtam. Sok nyelven programozom, úgy gondolom, erre lehet munkalehetőség a későbbiekben a jövőben Németországban.

Egy hónapja tettem 80%-os sikeres nemzetközi középfokú nyelvvizsgát, szóval a nyelvvel nem állok hadilábon szerencsére.

Már korábban is éltem kint németben hónapokat, és a verbális kommunikációmmal nincsen baj, szerencsére az ottani dialektust is megértem.

Ezen csodálkozol? Ilyen szelektiv és speciális kivánságokkal nem fogsz találni semmit! A nagy helyzet az, hogy itt a BRD-ben
a munkavállaló van a munkahelyért és nem forditva! Jó 10-15 cégheztartozás esetén már kérhetsz hasonól dolgokat! Sőt, akkor talán még
küldenek is továbképzésre, de előbb bizonyítani kell!

Nincsenek speciális kívánságaim, sőt igazából én a közvetítőknek erről említést se tettem, csak annyit írtam nekik a levélben, és amit itt is tisztázni szeretnék, hogy nyelvtanulási szándékom van, azért szeretnék elsősorban kimenni, és hogy rendelkezem egy erős B2-es szinttel, ehhez milyen munkalehetőségek passzolnának, és a munkábaállásnak mi a folyamata, szó sem volt itt semmilyen helfer pozíciók érdeklődéséről, vagy egyéb kritériumokról. Ezért egy sima információ kérő levél válaszra méltathatnának.

Ha rám hallgatsz akkor ezt az álmot egyelőre törlöd a jövő elkézelése listádról! Először is ha diplomás
vagy akkor "túlképzett" vagy segédmunkára vagy hasonló tevékenységhez! A speciális (szelektiv) kivánságod risztó! Egy munkaadó sem
fog így jelentkezni.Ha a barátnődnek vannak kapcsolatai és akkor próbálkozzatok ezzel. Potekcióval bárhova be lehet jutni!
Oda is ahol "nem szakadsz meg"!

Szerencsére a barátnőmnek vannak kapcsolatai, de hogy le kell tagadni egy mosogató álláshoz, hogy diplomás vagyok, és túlképzett?! Ha az ember külföldről vállal munkát, miért lenne probléma, ha az elején ugyanazt a becsületes munkát el akarja végezni normálisan, mint akinek 8 általánosa van? :) Egyszerűen a szakmámban ahogy említettem, nem tudnék elhelyezkedni, mert még nincs meg az a szakmai német nyelvtudásom hozzá, de az elején pedig a hasonló említett munkakörök tökéletes ahhoz, hogy boldogulni tudjon az ember, és még nyelvet is tanuljon. Ehhez ha a diplomás hátránynak számít, akkor inkább letagadom szégyen-szemre. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!