Tanulás és munka Németországban

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31285 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

Jóestét kívánok!

Ha lehet , ne keress közvetítöt, mert azonnal kihajít a listából!
Az elöttem szólóknak igaza van: Már túl sok a kérdés, sok az egyéni kívánság és ne mondd!!! azt, hogy nem így van..Ez Németország, itt kb ilyen egy állásinterjú:
- Üdv kérem a személyes adataidat!
- Tessék
.- Rendben, most egy kis német beszélgetés
- Rendben, /felteszem sikerült/
- Akarsz dolgozni, és vállalod, hogy a munkaadót által adott feladatokat elvégzed?
- Igen.
- Fel vagy véve, 1-2-3 év múlva már korrekt kereseted van.

és nem pedig így:
- Üdvözlöm, miben segíthetek?-
- Hááát dolgozni szeretnék, de kéne ez meg az meg amaz, meg jönne anyám, apám a szomszédom, de hoznák a kutyát is bla bla bla.

Szóval ez így van sajna, ez egy sablon alapján müködö rendszer, és ha nem illeszkedsz be, felejtsd el...A dialektusról meg annyit, akárhová kötözöl, egy kicsit mindig újra kell tanulnod a nyelvet :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31287 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

adamwise írta: Szerencsére a barátnőmnek vannak kapcsolatai, de hogy le kell tagadni egy mosogató álláshoz, hogy diplomás vagyok, és túlképzett?! Ha az ember külföldről vállal munkát, miért lenne probléma, ha az elején ugyanazt a becsületes munkát el akarja végezni normálisan, mint akinek 8 általánosa van? :) Egyszerűen a szakmámban ahogy említettem, nem tudnék elhelyezkedni, mert még nincs meg az a szakmai német nyelvtudásom hozzá, de az elején pedig a hasonló említett munkakörök tökéletes ahhoz, hogy boldogulni tudjon az ember, és még nyelvet is tanuljon. Ehhez ha a diplomás hátránynak számít, akkor inkább letagadom szégyen-szemre. :)

Így is lehet igen. Magyar módra, csak talpraesetten éskorrekten! :clap:
Nyilván egyszerűbb mint úgy, ahogy az adott országban és szituációban, terveinkkel és álmainkkal nem megeggyező módon!
Nézd, ha hiszed ha nem túl korán és rövidtávú tervek nélkül vannak hosszútávú terveid és ráadásul ami van az is inkább egy saját magadra írt szerep forgatókönyve. Igenis tessék elfogadni, hogy most minimum1 inkább 2-3 év "cumi" következik és jövő ilyenkor talán ( :wait: talán) már tervezhetsz hosszabbra akár iskolával együtt!
A válaszokat pedig egy álláshirdetésre illetve ezekkel a kondíciókkal történt közvetítő megkeresés után ne várj (pláne ne 2 nap után) mert gyakorlatilag mindenkinek válaszolni egy válaszoló osztályt kéne fenntartani manapság ha egy ember felad egy hirdetést! Annak válaszolnak aki felkeltette az érdeklődést! Többiek kuka!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wondersen

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31288 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

Gazdasági informatikai tanulmányaim vannak, és az agrár szektorra is specializálódtam.
Sok nyelven programozom, úgy gondolom, erre lehet munkalehetőség a későbbiekben a jövőben Németországban.
Programmozók kellenek minden mennyiségben! Az agrár terültet felejtsd el!
:wait:

Nincsenek speciális kívánságaim, sőt igazából én a közvetítőknek erről említést se tettem, csak
annyit írtam nekik a levélben, és amit itt is tisztázni szeretnék, hogy nyelvtanulási szándékom van,
azért szeretnék elsősorban kimenni, és hogy rendelkezem egy erős B2-es szinttel, ehhez milyen
munkalehetőségek passzolnának, és a munkábaállásnak mi a folyamata, szó sem volt itt semmilyen
helfer pozíciók érdeklődéséről, vagy egyéb kritériumokról.
Ez pedig már önmagában az volt! Nem Te szabod meg, hogy milyen és hogyan lesz a munkábaállásod!
Ezért ha ezt Te akaod megszervezni, akkor nem fognak ajánlatokat küldeni! Ezt is magadnak kell keresni!

Ha én munkaadó vagyok akkor én mondom meg, hogy Te mikor és hogyan dolgozol. (Az első naptól!)
:wait:

Ezért egy sima információ kérő levél válaszra méltathatnának.
Igen ezt tehetnék! Azonban a 27 EU országból jön naponta 100 ezer ilyen kérés.....
S abból a 2/3-a olyan amilyen a tied! Előre tudják már hogy ezt és úgy és csak nyáron s
ha lehet részidőben mert tanulni is kéne, meg azért ez ezeres csak kell nettóban....

Jó, ha ezek 1/10-e olyan amivel foglalkoznak és végig is olvassák, majd ebből aztán ha passzol....1-2
:chuckle:

Szerencsére a barátnőmnek vannak kapcsolatai, de hogy le kell tagadni
egy mosogató álláshoz, hogy diplomás vagyok, és túlképzett?! Ha az ember
külföldről vállal munkát, miért lenne probléma, ha az elején ugyanazt a
becsületes munkát el akarja végezni normálisan, mint akinek 8 általánosa van?
Ja, ez nem így működik! Nem az a lényeg, hogy hogyan dolgozol, hanem az
hogy kis idő múlva, ne követelhess magasabb bért, mivel, hogy "Te diplomás vagy"!
Ez nekik rizikó és hát, aki okos az előbb utóbb okoskodik is! Nekik kétkezi melós kell,
nem olyan, aki utána is gondol a tevékenységnek!

:whew:

Egyszerűen a szakmámban ahogy említettem, nem tudnék elhelyezkedni, mert még nincs
meg az a szakmai német nyelvtudásom hozzá, de az elején pedig a hasonló említett munkakörök
tökéletes ahhoz, hogy boldogulni tudjon az ember, és még nyelvet is tanuljon. Ehhez ha a
diplomás hátránynak számít, akkor inkább letagadom szégyen-szemre.
BINGÓ! Na, ez a róka fogta csuka! Pontosan ezért nem jelentkeztek a közvetitők!
Ha gyuanis letagadod, akkor hazugsággal kezdesz! Ha kiderül egész életedben
követni fog, mert ugyan nem tehetik meg, (de teszik) s az információt veled megy!
Arról nem is szólva, hogy ez tudatos félrevezetése a munkaadónak, s azonnal,
felmondási idő nélkül, kitehet!


Te Ádám! Én nem vagyok az ellenséged! Ha rám hallgatsz, akkor megpályázol
pár nagyobb céget, a nyugati oldalon a programmozói tudásoddal! Gondolom
az angol is megy valamennyire. IT munkakörben sok ezer hiány van pl.
rendszergazda. Erre telepdj rá, s ne erőltessd az agráriumot!Persze nekem
mindegy! Ja, és semmi kritérium, csak az azonnali dolgozniakarást jelezzd!
Egy munkaadót sem érdekel a privát terved és jövőképed!
:thinking:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31289 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

Én nem is értem, megmondom őszintén. Helyedben én azzal foglalkoznék, hogy a diplomám érjen valamit. Tojnék a barátnőre, a "szuper fizetésekre" és álom mekis melókra. :chuckle:
Gyakornoki meló vagy akár voluntary job! Nézz körül a világban előbb mert az tisztán látszik, hogy ritkán lépted át a határt!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31290 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tanulás és munka Németországban

Gergoo írta: Én nem is értem, megmondom őszintén. Helyedben én azzal foglalkoznék, hogy a diplomám érjen valamit. Tojnék a barátnőre, a "szuper fizetésekre" és álom mekis melókra. :chuckle:
Gyakornoki meló vagy akár voluntary job! Nézz körül a világban előbb mert az tisztán látszik, hogy ritkán lépted át a határt!

Azt irta lejjebb, hogy már dolgozott itt a BRD-ben..... :whistle:

Egy kis történet, hogy hol lehet félreinformálva. Most voltunk otthon 2 hétre. A haverom nagyobbik fia (18) kapott egy tanulói helyet a GAZ-ban van hol.(Még meg van?) Szóval egy nagyobb cégnél és ott KFZ mechanikus lesz, az az autószerelö. Az információjuk szerint ez a nagy jövö, mert (most figyelj, szószerint irom) "AZ ILYEN VÉGZETTSÉGÜEKET LEVADÁSSZÁK AZ AUDITÓL ÉS A MERCEDESTÖL ÉRKEZÖ F E J V A D A S Z O K !" Ha végez válogathat a munkakörökben......!(Ezt a szót használta: "fejvadászok". (Hogy itt ezek hol a francban vannak, nem tudom......?)
A szönyü, hogy el is hiszi és oltja a gyereket!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!