Lebensmittelhygiene tanfolyam

Több
10 éve 10 hónapja #32083 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Lebensmittelhygiene tanfolyam

"akkor azt kivülről be lehet biflázni!" Ez egészen jó ötlet, köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32089 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lebensmittelhygiene tanfolyam

GCsaba írta: Az a baj, hogy még nem sikerült itthoni akkreditált képző helyet találni, mindegyik csak egy fecnit hajlandó adni. Akárhova fordultunk eddig -hivatalos helyekhez, pl. Német-Magyar Kamara- csak küldözgetnek, meg a fejüket vakarják. Azért döntöttünk úgy, hogy hagyjuk itthon a fenébe az egészet, a német papír amúgy is jobb. Mivel a tananyag ugyanaz, azt meg lehet tanulni magyarul, csak a vizsga a kérdés.

Az elv az az, hogy ha egy EU előírású papirt szerezel, akkor az az egész EU-ban érvényesnek kellene lennie, de EZ NEM ÍGY VAN, és ebben sokan tévednek! Jó példa erre a kutyák bizonyos fajtái! Amig pl. a Pittbull Mo-on nem gond és engedett, addig Németországban ami szintén EU, teljesen tiltott. A behozatal, a tenyésztés és a tartás is. Csak külön, minisztériumi engedéllyel exportra tenyészthetők! (Kampfhungesaetz) Sőt. Németországon belül még külön szigorúbbak, a bayor törvények! Ezek az EU-s előírások tehát csak ajánlások! Ezért van az, hogy nagyon sok egészségügyi végzettség, ami ugyan megfelel az EU előírásainak, Németországban NEM FOGADJÁK el csak különbzetivel és honosítással! Itt aztán tehát hiába verjük a nyálunkat, ha a németnek külön előrása van ahoz kell igazodnunk! Ugyan ez meg van Mo-on is. Ha én eurót utalok EU utalással, (IBAM/ s egyéb megadással) az új EU törvények szerint a magyar bank NEM SZÁMOLHAT FEL KÜLÖN DIJAT mégis teszik. Én még fel is jelentettem őket 2000 forintért*, de azzal indokolták, hogy "belső előírás".

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32093 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lebensmittelhygiene tanfolyam

DECOTEXT írta:

GCsaba írta: Az a baj, hogy még nem sikerült itthoni akkreditált képző helyet találni, mindegyik csak egy fecnit hajlandó adni. Akárhova fordultunk eddig -hivatalos helyekhez, pl. Német-Magyar Kamara- csak küldözgetnek, meg a fejüket vakarják. Azért döntöttünk úgy, hogy hagyjuk itthon a fenébe az egészet, a német papír amúgy is jobb. Mivel a tananyag ugyanaz, azt meg lehet tanulni magyarul, csak a vizsga a kérdés.

Az elv az az, hogy ha egy EU előírású papirt szerezel, akkor az az egész EU-ban érvényesnek kellene lennie, de EZ NEM ÍGY VAN, és ebben sokan tévednek! Jó példa erre a kutyák bizonyos fajtái! Amig pl. a Pittbull Mo-on nem gond és engedett, addig Németországban ami szintén EU, teljesen tiltott. A behozatal, a tenyésztés és a tartás is. Csak külön, minisztériumi engedéllyel exportra tenyészthetők! (Kampfhungesaetz) Sőt. Németországon belül még külön szigorúbbak, a bayor törvények! Ezek az EU-s előírások tehát csak ajánlások! Ezért van az, hogy nagyon sok egészségügyi végzettség, ami ugyan megfelel az EU előírásainak, Németországban NEM FOGADJÁK el csak különbzetivel és honosítással! Itt aztán tehát hiába verjük a nyálunkat, ha a németnek külön előrása van ahoz kell igazodnunk! Ugyan ez meg van Mo-on is. Ha én eurót utalok EU utalással, (IBAM/ s egyéb megadással) az új EU törvények szerint a magyar bank NEM SZÁMOLHAT FEL KÜLÖN DIJAT mégis teszik. Én még fel is jelentettem őket 2000 forintért*, de azzal indokolták, hogy "belső előírás".

Vannak ajanlasok es betartando dolgok.
A kutyat ne keverjuk ide, orszagok hataskorebe tartozik. A legtobb uj EU formatumu papirost vegzettseget, hazassagi anyakonyvi papirok etc, nem veletlenul hasznaljak.. Nyilvan az EU egysgesites nem minden teruleten egyseges, de ahol igen, ott el kell fogadniuk a papirokat.
A EUR utalasrol mar irtam egyszer regen. Mo. nem EUR ovezet, csak egy gumiszabaly van egyelore, hogy a kulfoldre torteno es a belfoldre torteno EUR utalasnak egysegesnek kell lennie. Nincs leirva, hogy ingyenes legyen.
A bankos temaba ne menjunk bele, mert a nemet banki service fenyevekkel van a magyar mogott sok esetben technikailag. Ennek megint technika-tortenelmi oka van. Nemetorszagban meg a mai napig luxus egy nyamvad SMS szolgaltatas vasarlasok kp kivet utan. Deutsche BAnk meg lehet ingyen utal oda-vissza, de 0 kamatokat adnak, a hitelkartya hasznalatert meg odavagnak tranzakcionkenti 1,5 EUR-t ha az EUR zonan kivul tortent. Akkor is ha EUR a tranzakcio! Ezt lehet ragozni..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32119 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Lebensmittelhygiene tanfolyam

"S ha egy 1 napos "tanfolyam" akkor azt kívülről be lehet biflázni! " Ez nagyon jó ötlet, akkor meg kell szereznem a vizsgasort. Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32151 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Lebensmittelhygiene tanfolyam

Hali! Lehet, hogy megvan a megoldás. Találtam egy kölni céget, ami pont jó nekem. Igaz, magyarul nem beszélnek, de elég rugalmasnak tűnnek a honlapjuk alapján. Most várom a válaszukat, remélem kedvező lesz :). Ha valakinek segítek vele:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32207 Írta: zsuzsa76
zsuzsa76 válaszolt a következő témában: Lebensmittelhygiene tanfolyam

Kedves Gcsaba!

Kérdezted már a vizsga helyén, hogy tolmáccsal lehet-e?
Mi annak idején a "belérung"-ot tolmáccsal tettük le. Nem tudom, mit jelent a belérung, nem is fogok utánna nézni, de az ilyen higiéniai oktatás volt, minden leendő, élelmiszerrel foglalkozó embernek. Magyarnak, németnek egyaránt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!