Diplomák és képesítések elismerése

Több
10 éve 6 hónapja #33459 Írta: wolfyka
Diplomák és képesítések elismerése téma létrehozva wolfyka által

Sziasztok!
Tobbeket megkerdeztem mar, de a mai napig nem kaptam kielegito valaszt. Egy minden napos problema itt kinn N.o.- ban a masik orszagban megszerzett vegzettseg elfogadtatasa. Az Eu- ban ugyan le vannak fektetve erre vonatkozo szabalyok, de itt mintha egy masik bolygora csoppennenk. Az Eu komfort kepzeseket nem vagy csak kiegeszito kepzessel fogadjak el. A szakmat sokszor nem megfelelo szinten fogadjak el, illetve komolyabb penzosszegekert cserebe ujra lehet vizsgazni, esetlegesen csak korlatozottan folytatni szakmank uzeset. A kerdesem az lenne, van-e barmi fele szervezet aki kello informacioval tud szolgalni erre a problemara.


PS: Legfinomabb sorok: belga, cseh, ir, angol, mexikoi, bar itt münchenben nem konnyu beszerezni :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33833 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

wolfyka írta: Az Eu komfort kepzeseket nem vagy csak kiegeszito kepzessel fogadjak el.


A probléma a magyar képzésben van. Hiába irják neked, hogy az EU azonos, ha nem az! Mondok, egy példát. Vannak az EÜ-ben különböző képzések. Az EU és a nemet előírások egy egy szakágon belül 12 hónapos gyakorlatot is előírhat, ami nélkül nem adhatók ki a szakmai papírok! A magyar képzésben csak 6 hónap ez!
Aki tehát kijön ezzel az állítólagos "EU-komform" papírral halamrosan észre fogja venni, hogy a hiányzó 6 hónapos gyakorlat miatt nem fogadják el a végzettségét! (Itt is volt ilyen hozzászólás.)
Vagy, nem is olyan régen itt vitáztunk a "Trockenbau" szakámáról. A magyar képzés 2 éves és kiadják a papírokat. A német 3 évig képzi ugyan ezt! Hol azonos szintű akkor ez?! (Hol ismeri a magyar szaki az itteni anyagokat és szerszámokat, stb.?? Arról nem is beszélve, hogy az EU-n belül nagyon sok dolgot az országok maguk is megszabhatnak. Az én munkaköröm ("szakmám") most "műszaki illusztrátor". Ilyen szakma Németországban nincs, míg pl. GB-ban elfogadott végzettség és szakmásított! Nesze neked EU-konform! Nagyon sok szakmában vannak különbségek, de pl. egy villamosmérnök vegyész vagy gépészmérnök azonnal kezdhet, s ezeket szinte azonnal elfogadják!

Legkritikusabb azonban az egészségügyi végzettség. Pl: a magyar "diplomás" nővérek papirjai! Ez azonban érthető, mert itt emberekkel dolgoznak, s ez már nem játék! Különösen problémás a technikai dolgok ismerete, s bizony rengeteg gyógyszer is van ami Németországban van, Mo.-nincs vagy forditva! Ebből adódik az is hogy sok mindent másképpen tanulnak és ismernek!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ritbök

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33834 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

DECO mester, igen, alapvetöen igen nagy káosz van az iskolatípusokban és a végzettségekben, meg azok elismerésében az EU-n belül is. De az általánosan nem igaz, hogy a magyar szaki nem ismeri az itteni anyagokat és szerszámokat. Pont a gipszkartonos témára visszatérve: otthon is minden szaki Knauf, Rigips, stb. rendszerekkel dolgozik mióta van egyáltalán gipszkarton. Ugyanis pl. nincs és nem is volt Magyar Nemzeti Gipszkartongyár. Nyilván vannak szakmák, ahol egy-egy technológia, a legújabb gép, anyag még nem lett elfogadott/ismert/bevezetett M.o.-n. De ez bizony elöfordul ám fordítva is. (Pl. a saját feleségem, aki fogtechnikusként már 20 évvel ezelött dolgozott otthon japán anyagokkal is, amit a németek akkor még csak hallomásból ismertek (azóta mondjuk itt is van dögivel). Söt, az átkosban a szakközépben is 90%-ban német-osztrák anyagokkal és gépekkel tanultak, mert nem volt KGST megfelelöjük.)
Az sem mond önmagában sokat, hogy pl. egy képzés speciel 2 vagy 3 éves-e. Gondold el, itt most térnek át a 9 osztályos gimiröl a 8 osztályosra. Akkor szerinted az ezután végzök érettségije nem ér annyit, mint a korábbiak ??? Nem a fenét, ugyanazt az anyagot tanulják egy évvel kevesebb idö alatt (van is belöle elég dráma). Más: én pl. a néhai NDK-ban tanultam, ahol a müegyetemi képzés akkor 9 félév volt, míg otthon 10. Akkor én most gépészmérnök-light vagyok ?? Nem, tök más volt viszont a struktúra: az NDK-ban az eröltetett menetes elmélet után több volt a gyakorlati rész, otthon jobban nyomták az elméletet. A magyarok pl. ezért voltak általában jobbak a kutatás-fejlesztés területén (persze abban az idöben sem elsösorban otthon), ugyanakkor, ha egy frissen végzett BME-s mérnök srácot kiküldtél a terepre, az csak nézett bambán a világba. Ja, és az NDK és NSZK oktatási rendszerében (csak a müszaki vonalról beszélek) strukturálisan nem volt sok különbség. Magasan is jegyzik azóta is az egybesült N.o.-ban is az NDK-s müszaki diplomát...
Az meg külön téma, hogy az anyag-/szerszámhiány sokszor a keletiek elönyére is vált. Ld. autószervíz: képezik itt halálba az autószerelöket, de semmi mást nem tudnak, csak alkatrészt cserélni, azt is lehetöleg típusspecifikusan. A múltkor a Citroen ABS visszajelzöje világított éjjel-nappal. Citroen szervíz: diagnosztikai komputerrel (!) megállapítja, hogy az egyik szenzor zárlatos. Már megy is a cseredarabért. Beteszi diadalittasan (80 €), ám a lámpa világít tovább. Fejvakarás, hümmögés hosszasan. Benézek a kocsi alá, megfogom a csatlakozóját, látom, hogy a kábel szigetelése van elrehölödve. Koma jön is, hogy akkor kábelstrang csere (a motorháztól a hátsó kerékig (ca. 100.-€ + min. egy óra szarakodás)). Mondom fa..t, csipöfogó, páka, zsugorhüvely van? Akkor hozd ide. Kettö perc alatt elvágtam, megkötöttem, forrasztottam, szigeteltem. Én. Arra már csak vigyorgott zavartan, amikor megkérdeztem, hogy a kasszához ugye nem kell mennem? És a koma még csak nem is egy Azubi volt... (Nyugi, az új szenzort nem nyúltam le, visszacseréltem, bár öt sikerült úgy megkavarni, hogy akár el is vihettem volna).
Maradjunk annyiban, hogy van, ahol jobb a magyar képzés, meg van ahol nem B) . Béke!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33835 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

gejza írta: Maradjunk annyiban, hogy van, ahol jobb a magyar képzés, meg van ahol nem . Béke!

Valószínű, hogy hozzád nem az ment át a beírásomból amit mondani akartam volna. Én egy szóval nem írtam, hogy általánosan rossz a magyar képzés, csak azt, hogy más! Sok kiválló szakembert adtunk már a világnak, s nem egy aki Nobeldijat is kapott. Az elméleti tudásunk sem rosszabb, csak más a struktúra! Ezért sok esetben nem felel meg, egy az egyben a német rendszernek! Tudod ez valahol olyan amikor az ember elemzi, hogy melyik jobb kocsi, a dizel vagy a benzines. Ennél sem lehet összehasonlítani, mert mindekettő jó, de más! Nálunk magyaroknál legtöbbször csak az a baj, hogy "benzines kocsival" jövünk, de "csak dizelt lehet tankolni!" Szóval erre akartam kilyukadni!

Ui: Nagyon büszkék vagyunk a végzettségünkre, de már említettem az asztalos ismerősömet aki itt kint van Németországban! Annak idején elfogadták a papírjait, de fél évig csak segédként dolgozhatott, mert elmodása szerint sem az anyagokat, sem olyan gépeket nem látott még amin itt dolgozni kellett! ERGO: hiába a nagy tudása, mint asztalos, ha nem használható!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33836 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Szervusztok!

Én is ezzel a témával foglalatoskodom manapság, mivel a felsőfokú szakképzést, amit M.o--n az egyetemi képzés keretein belül 2 év alatt lenyomtak (Intézményi kommunikátor) azt szerettem volna elismertetni. Az a probléma ezzel, hogy ez a képzés olyan komplex, (tv, rádió, újságírás, brand design és management, marketingkommunikáció stb. vannak benne) hogy a nő aki ezzel foglalkozik, nem is talált rá német megfelelőt.
Ti mit tennétek abban az esetben, ha ilyennel találkoznátok? Mert őszintén szólva, csak vakarom a fejem, hogy vajon mit tegyek. A hölgy azt ajánlotta, hogy itt Rehinland Pfalzban ugyan elismertethetem (szakmánként 150 juróért), de még így is lehet, hogy további éveket kell eltöltenem azzal, hogy valamelyik irányba orientálódjak.
Egy másik ötletem az egyetemen végzett minor szakom (2év szintén) továbbfolytatása lenne itt.
Ti mit tennétek a helyemben?

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33838 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Csibijuza írta: Szervusztok!

Én is ezzel a témával foglalatoskodom manapság, mivel a felsőfokú szakképzést, amit M.o--n az egyetemi képzés keretein belül 2 év alatt lenyomtak (Intézményi kommunikátor) azt szerettem volna elismertetni. Az a probléma ezzel, hogy ez a képzés olyan komplex, (tv, rádió, újságírás, brand design és management, marketingkommunikáció stb. vannak benne) hogy a nő aki ezzel foglalkozik, nem is talált rá német megfelelőt.
Ti mit tennétek abban az esetben, ha ilyennel találkoznátok? Mert őszintén szólva, csak vakarom a fejem, hogy vajon mit tegyek. A hölgy azt ajánlotta, hogy itt Rehinland Pfalzban ugyan elismertethetem (szakmánként 150 juróért), de még így is lehet, hogy további éveket kell eltöltenem azzal, hogy valamelyik irányba orientálódjak.
Egy másik ötletem az egyetemen végzett minor szakom (2év szintén) továbbfolytatása lenne itt.
Ti mit tennétek a helyemben?

Nem vagyunk a helyedben, de a velemenyem az egyetem itt kint. Bar a szakot nem irtad, igy nem tudni mennyire piackepes..

MAs. Altalanossagban kerdezem, hogy miert kell foglalkozni tul sokat az olyan papirok elismertetesevel amihez nem kell torvenyileg eloirt spec elismertetes. Pl. egeszsegugy? Csak kerdezem, mert a nemetek ugy eleg praktikal hozzaallasuak. Ha van tapasztalat akkor jo, ha nincs akkor igyis ugyis nehez..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!