Diplomák és képesítések elismerése

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33840 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Csibijuza írta: A hölgy azt ajánlotta, hogy itt Rehinland Pfalzban ugyan elismertethetem (szakmánként 150 juróért), de még így is lehet, hogy további éveket kell eltöltenem azzal, hogy valamelyik irányba orientálódjak.Egy másik ötletem az egyetemen végzett minor szakom (2év szintén) továbbfolytatása lenne itt. Ti mit tennétek a helyemben?


Ha rám hallgatsz és van rá anyagi háttered, akkor kombináld! Ismertessd el 150-ért amid már van és tanulj tovább a német papirokért további 2 évet! Igy lesz egy érvényes német végzettséged is és egy amit "kb. megfelel". Miközben végzed a 2 éves gyorstalpalót, tudsz orientálódni!

Ui: lehet, hogy ezért jobbak gyakran a német szakemberek mert szakosodnak. Gondolom nálunk Mo.-on jó de általános a képzés, mindenből egy kicsi, itt meg ráfexik valamelyikre, s azt kivállóan tudja. Nem jobb sok dolgot egy kicsit tudni...mert lehet, hogy semmit nem tud igazából az ember megfelelően! Az egyik hobbym az elektotechnika. Volt egyszer, hogy a (még csöves) TV-nk képe beszürkült. Nekem 3 hetembe került mire az eredti (gyári) kapcsolási rajz alapján megtaláltam a hiba javitására a lehetőséget. (Ez egy szakembernek pontosan 4 perébe került volna, de csak azért, mert le és fel is kell csavaroznia a hátlapot........!)
:whew:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csibijuza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33841 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

(Intézményi kommunikátor) azt szerettem volna elismertetni. Az a probléma ezzel, hogy ez a képzés olyan komplex, (tv, rádió, újságírás, brand design és management, marketingkommunikáció stb. vannak benne)


Én ebböl a vegyes csalamádéból talán csak a brand design és a managment szakokat ismertetném (talán) el. A többivel való elhelyezkedéshez ugyanis szerintem közel anyanyelvi szintü nyelvtudás kellene (vagy van netán ?), anélkül úgysincs esélyed, hiába a szakmai végzettség. Gondolom érzed, hogy minden kommunikáció elö/utótagú képzettséggel a megfelelö nyelvtudás híján az esély a nullához konvergál. Ill. talán lehet kivétel: az online iparban bizony én is láttam olyan hirdetéseket, amiben anyanyelvi magyarral és elfogadható német/angol tudással kerestek munkatársakat. A bibi csak az volt (én az öcsémnek horgásztam ilyeneket), hogy a bérezés siralmas volt. Az egyik helyen pl. csak gyakornokként alkalmazták volna egy évig, valami 600.-€-ért ( :hyper: ) és utána esetleg-netalántán átvették volna max. 1800 bruttóért. Bár az egyik hölgy elárulta, hogy alapvetöen eddig úgy csinálták, hogy a gyakornokság után Tschüß, jöhet a következö. Hosszú távon már látták, hogy ez nem az igazi, de nem voltak benne láthatóan teljesen biztosak, hogy tényleg akarnak ezen változtatni. Így az öcsém most péksegéd (Humán értelmiség a lelkem :chuckle: , közepes német és jó angol tudással, 25 év újságíró, író, tévés, szerkesztö stb. gyakorlattal !!) + mellette Minijob, így felülröl üti a 2000 nettót, és ami röhej: élvezi a pékeskedést, szuper fönöke van és olyan szinten össze is haverkodtak, hogy sztem hamarosan üzlettársak is lesznek (a fönökének legalábbis ilyen tervei vannak). Csak azért írtam le mindezt, hogy legyen kivétel is. Ö ugyanis úgy jött ki, ahogy senkinek sem javaslom: 200.-€-val, gyenge-közepes német tudással, konkrét munka nélkül. Persze hazai pálya volt: 3 hónapig nálam lakott, kapott kölcsön egy biciklit (!) és éheznie sem kellett volna, de nem is került rá a sor. Rámozdult mindenre, amit félig is melónak lehetett nevezni és három hét után már dolgozott a péknél, három hónapra rá talált lakást is (a pékség egyik törzsvevöje adott ki neki egy egyszobás kéglit :silly: ). Na persze van hátulütöje is a dolognak: a család (2 lánnyal) egyelöre otthon...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33858 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Gejza!
Úgy látom, nem tiszta a dolog, ezért megpróbálom elmagyarázni: Ez a "vegyes csalamádé" - ahogy te mondod, (Lehet, hogy nem sértésnek szántad, de mégis annak vettem.) :thinking: nem különálló szakmákat jelentenek, nyolcmillió papírral! :pinch: Ezek az "Intézményi kommunikátor" szakképzésen belül egy szakban voltak belesűrítve, s csak a záródolgozatomat írtam Brand managementből.
A német tudásomról annyit, hogy: C1 felé haladok. Naponta tanulok. (Egy éve B1-es voltam.) Továbbá azt sem értem,miért feltételezted, hogy nincs meg a tudásom. :S :confused: Nem értem azokat,akik kijönnek némettudás nélkül... vakmerőségnek gondolom és felelőtlennek.
Plusz: tudtommal nem vagdalkoztam, hogy nekem mindenképp olyan munka kell, csak mint egyik lehetséges fő célt említettem. ODER?
Egyébiránt: én nem jönnék ki úgy, mint az öcséd. Nem is jöttem. Megint más kérdés, hogy a hazai pálya nálam egyáltalán nem játszik. Ergo: nincs ismerősöm, illetve akik vannak, nem tudnak befogadni. És erre spekulálni meg nem az én stílusom.

Másrészt: azt is hallottam, hogy érdemes először honosítási papírt kérni M.o-ról és azt lefordíttatni, és azzal igazolni, hogy ez a képzés micsoda, valamint azt, hogy valós. Melyik jobb? Otthonról indítani - ha ennek van értelme - avagy itt rögtön?

Uff. Beszéltem. :silly:

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33867 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Csibijuza írta: Gejza!
Úgy látom, nem tiszta a dolog, ezért megpróbálom elmagyarázni: Ez a "vegyes csalamádé" - ahogy te mondod, (Lehet, hogy nem sértésnek szántad, de mégis annak vettem.) :thinking: nem különálló szakmákat jelentenek, nyolcmillió papírral! :pinch: Ezek az "Intézményi kommunikátor" szakképzésen belül egy szakban voltak belesűrítve, s csak a záródolgozatomat írtam Brand managementből.
A német tudásomról annyit, hogy: C1 felé haladok. Naponta tanulok. (Egy éve B1-es voltam.) Továbbá azt sem értem,miért feltételezted, hogy nincs meg a tudásom. :S :confused: Nem értem azokat,akik kijönnek némettudás nélkül... vakmerőségnek gondolom és felelőtlennek.
Plusz: tudtommal nem vagdalkoztam, hogy nekem mindenképp olyan munka kell, csak mint egyik lehetséges fő célt említettem. ODER?
Egyébiránt: én nem jönnék ki úgy, mint az öcséd. Nem is jöttem. Megint más kérdés, hogy a hazai pálya nálam egyáltalán nem játszik. Ergo: nincs ismerősöm, illetve akik vannak, nem tudnak befogadni. És erre spekulálni meg nem az én stílusom.

Másrészt: azt is hallottam, hogy érdemes először honosítási papírt kérni M.o-ról és azt lefordíttatni, és azzal igazolni, hogy ez a képzés micsoda, valamint azt, hogy valós. Melyik jobb? Otthonról indítani - ha ennek van értelme - avagy itt rögtön?

Uff. Beszéltem. :silly:

Szerintem nem volt semmi sertes:)
Itteni szemmel azert "csalamade" a torteneted, mert a munkaadok errefele erosen poziciora/munkakorre fokuszalnak es nem pont a vegzettsegre. Ugy ertem teljesen tok mindegy hany es milyen papirod van, ha az adott tapasztalatod nem arra relevans..
Ezek a teruletek kozul miben van tapasztalatod? Erdemes talan azt az "iranyt" elfogadtatni specifikusan.. Ha ez tenyleg szamit.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33869 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Csibijuza írta: Úgy látom, nem tiszta a dolog, ezért megpróbálom elmagyarázni: Ez a "vegyes csalamádé" - ahogy te mondod, (Lehet, hogy nem sértésnek szántad, de mégis annak vettem.) :thinking: nem különálló szakmákat jelentenek, nyolcmillió papírral! :pinch: Ezek az "Intézményi kommunikátor" szakképzésen belül egy szakban voltak belesűrítve, s csak a záródolgozatomat írtam Brand managementből.


Nem kell önérzeteskedni! Igenis vegyesköret az egész, hiába nem tetszik neked a kategória. Cégünk képez tanulókat. 3 év iskola (heti 1x) plusz egy csomó gyakorlat a cégnél és ha végeznek akkor "Mediengestallter" lesz az alanyból! Na, ez is olyan "nesze semmi fogd meg jól". Rengeteg dolgot tanulnak nálunk a photoshoptól, a flash animációig mindent, aztán amikor kikerülnek (kivéve akiket átveszünk) rengeteg dolgohoz értenek, de valójában semmihez és ha valahol munkát találnak akkor gyakorlatilag újra tanulják az adott helyen a SPECIFIKUS munkát!

Az egyik rokonom villamosmérnök! Kitüntetéssel végezte Bp-en, az egyetemet, s Dr. cimet is szerzett. Most villamos kohók fejlesztésén dolgozik Stutgardban. Ezt a területet újra kellett tanulnia a dr. cim ellenére, mert annyira szakirányú, hogy az egyetemen ezt a témát csak súrolták! A szakmád neked is átfogó, de nem konkrét! Szóval csalamádé! Szakosodj, nem lesz gondod!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33870 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

mahlzeit írta: Ugy ertem teljesen tok mindegy hany es milyen papirod van, ha az adott tapasztalatod nem arra relevans.

Fokoznám azzal, hogy tapasztalaton felül, sőt elsősorban határozott (magánjellegű) érdeklődést is elvárnak az adott területhez kapcsolódóan manapság!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!