Diplomák és képesítések elismerése

Több
10 éve 6 hónapja #33890 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Szia Csibijuza,

(Lehet, hogy nem sértésnek szántad, de mégis annak vettem.)

Látom már többen is "megvédtek" engem :whew: , de azért uff, én is beszélnék . Alapvetöen semmit nem szántam sértésnek (miért is kéne?), ha félreérthetö volt, akkor bocs.
De: te írtad a szakmánkénti elismertetés lehetöségét, erre reagáltam volna. Rádásul óvó szándékkal, mert gondoltam kár lenne x-szer 150.-€-t elpuffogtatni olyasmire, aminek semmi értelme. Nem írtál egy szót sem a nyelvtudásodról, ezért volt ott az a kis zárójeles visszakérdezés - ismétlem, nem pejoratív tartalommal. Ez egy nyilvános blog, tehát még ha "neked" is válaszolok, nem csak neked szól. Az öcsém példája csak addig kapcsolódott szorosan hozzád, amíg arról beszéltem, hogy (gondolom) hasonló irányban keresett állást,mint te, de bizony a kínálat a nyelv(nem)tudásától függetlenül is igen tré volt. Egy pillanatra sem vonatkozott rád a "hazai pálya" stb. fejezet.
Most akkor túl lennénk a helyreigazításon.
Új hozzáfüzni való (most sem sértö szándékkal): tényleg okés, hogy nyomod a németet, így is kell, de nekem öszintén szólva semmire nem garancia a C1-es papír (meg akármilyen sem). Munkám miatt rengeteg "személyzetis" tevékenységben volt részem (nem, nem vagyok HR-es) és találkoztam rengeteg emberrel, akinek nem volt róla papírja és kiválóan beszélt németül, és találkoztam nagyon sokkal, aki rögtön a papírokkal hadonászott, majd, amikor meg kellett szólalnia, azt sem tudtam sírjak-e vagy nevessek. És az volt a furcsa, hogy aki nagyon jól tudott, az sohasem azt mondta, hogy felsöfokúm/C1-em van, hanem azt, hogy "elég jól" tudok.....
Nézd meg az itteni álláshirdetéseket ! Láttál már olyat, hogy angolból/franciából/ stb. C1-B2-akármi nyelvvizsgával rendelkezö embert keresünk ??? Mert én még nem. (Persze nyilván van ilyen is, de nem jellemzö). Tudom, otthon minden álláshirdetésben benne van a paraméter. Itt azonban a kutyát nem érdekli a vizsga, ha tudsz. Ha meg nem, akkor pláne hiába van tengernyi papírod. (És ez nem csak a nyelvvizsgára vonatkozik).
De azért még egyszer leírom, nem akarom a tudásodat minösíteni, hiszen nem is ismerlek. Csak ennek az országnak az általános gondolkodását próbáltam bemutatni, ami nekem speciel sokkal jobban tetszik, mint az otthoni papírmizéria.
Na a végére "békülésképpen": a kismacsek a tiéd? Macskás vagy? Nekünk kettö van... A macskások meg alapból jó emberek..
Peace!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33893 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Nem lebegtethetném a nyelvvizsga papírom, mivel nincs. :silly: :laugh: De az elég jól az eléggé széles perspektíva. :lol:
Körbeírni próbáltam, hogy kb, hol járhatok a német nyelvben - én is úgy látom, ahogy te. Nincs nyelvtudás, nincs munka. Sokan ezt nem értik meg.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33894 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

A brand managementtel nincs baj,szeretem. Ám a tervemhez a színház is kéne.... szerintem. Sajátot szeretnék alapítani, de extrákkal. :)
A képemen a macska csak egy kép. De szeretem őket nagyon is! :)
písz

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33919 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Gejza jól vázolta fel az itteni mentalitást. Ami számomra is szimpatikusabb, mint a három diploma felmutatása, nyelvvizsga papírokkal megspékelve. Otthon ez a style és ez alapján el is áshatnám magam (németből pl. hivatalosan csak egy középfokú nyelvvizsgával büszkélkedhetek, az is 10 éves), ha munkát kéne szereznem... Itt viszont a papír a dekoráció, lényeg a tudás és a személyiség. Ja és az Arbeitszeugnis (mondjuk az a Perso szakterülete, meg is van róluk a szubjektív véleményem). Az igazi nyelvtudás, ami AKTIV tudást jelent, szerintem jobbára csak az adott országban lehet megszerezni. Barátnőm pl. német szakos tanár, nyelviskolában tanít. A német nyelvtant keni-vágja, de ha kijönnek hozzánk, kell neki pár nap, hogy meg merjen szólalni. Pedig ő tanítja...
Ennyit a papírokról!
Csibijuza, szerintem próbáld meg konrétan elhatározni, melyik területen szeretnél komolyabban elhelyezkedni és orinentálódj efelé.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37468 Írta: franzgal
franzgal válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Sziasztok. Valaki tudna élérhetőséget. Ober Franken-ben. Diploma elismerést hol csinálnak?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37469 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Nos, nem tudom kinek a diplomáját akarod elismertetni, de mondd meg neki légy szíves:

1. Az Oberfranken szó egybeírandó (ha már odakészül, nem árt tudni)
2. A Google keresőbe beüti, hogy pl. "Diplomanerkennung Oberfranken", a kidobott találatok közül mondjuk megnézi az elsőt (!). De hogy ennyit se kelljen tenni, íme:
www.zukunftsministerium.bayern.de/berufs...ng-ausland/index.php
Ennyire futnia kéne egy diplomával....
Jézus istenem.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!