Bizonyítvány honosítása

Több
13 éve 8 hónapja #950 Írta: livia51
Bizonyítvány honosítása téma létrehozva livia51 által

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy mi a módja magyarországi bizonyítványok honosításának, illetve elfogadtatásának.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #982 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

Pròbàlj meg a
www.anabin.de
honlapròl elindulni. Sajnos arra is fel kell kèszulnod, hogy lehet, hogy hosszadalmas dologròl lesz szò, amiben senki nem garantàl semmi biztosat. Mìg nekem pl. kozgazdasàgi diplomàmat mèg honosìtani sem kellett, csak egy fordìtàssal elefogadtàk, addig pedagògus ismerosom kb màr egy fèl ève a honosìtàssal pròbàlkozik ès mèg azt sem tudta senki biztosan megmondani, hogy HOL kell beadnia a kèrvènyt....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #983 Írta: livia51
livia51 válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

Köszönöm szépen, azt hiszem első körben leadom a hiteles fordítást, aztán majd meglátjuk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12658 Írta: ratatata
ratatata válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

Sziasztok!
A diploma honosításának kérdésével gyakra(bba)n találkoztam a fórumon, viszont arról nem találtam infót, hogy van-e értelme hivatalosan lefordíttatni az alábbiakat:

- gimnáziumi érettségi (igazából erről találtam, ezt fordíttatom mindenképp)
- szakmunkás bizonyítvány (ami nem = a szakközépiskolaival, hiszen előtte lett gimn. érettségim)
- OKJ bizonyítvány

Az nem lepne meg, ha az OKJ-t, mint "hivatalos" bizonyítványt kutyába' se vennék, de igazából itt az a kérdés, hogy számít-e valamennyire a megítélésedben, akár olyan helyzetben is, amikor ugyan NEM a képzettségednek megfelelő munkát keresel, csak látják az ügyintézők, hogy valahol-valamikor tanult az illető xy munkakörről, és náluk, otthon elismert a képzettsége, ergo nem 4 elemi iskolával próbál kopogtatni.

Előre is köszi az infókat - véleményeket!
/rttt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12664 Írta: ratatata
ratatata válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

khm... itt nincs "edit" gomb, vagy csak én vagyok túl bamba? :)
valami kimaradt az előző kéréseimből:
Létezik BRD-ben olyan, mint ami HU-ban az OKJ-s képzés? Ha valaki túl régenment ki ahhoz, hogy tudja mi ez: "Országos képzési jegyzék (röviden OKJ) tartalmazza a Magyarországon hivatalosan megszerezhető szakképesítéseket." by wiki.

ha kimegyek, előbb-utóbb szeretnék logisztikai területen dolgozni ügyintézőként
erre Mo-n van képesítésem (OKJ) és az a kérdés, hogy BRD-ben ehhez milyen szintű iskolát/tanfolyamot kell elvégezni, elérhető-e ez olyan formában, hogy teljes munkaidő mellett elvégezhető legyen (az OKJ ilyen).

Ha van ilyesmi, lehet, hogy ráveszem magam, és tanári segítséggel átveszem a magyar képzési anyagot németül (lesz benne kihívás...), hogy a kinti suliban ne legyek teljesen kuka.
A szakma ugyanaz, hiszen mindenhol (többek között) szállítólevél, CMR, készletfigyelés, számlázás, szállítási sérülés kezelés stb. tartozik ide, szóval szakmailag nem jelenhetne gondot egy ilyen képzpés elvégzése - amennyiben létezik...

thx-thx
/rttt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12677 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

Szia ratatata,
igen, léteznek itt is OKJ-snek megfelelő képzések, sőt, ezek vannak többségben. Németországban egyáltalán nem jellemző, hogy a munkaügyi központban tömött sorban állnának a 2-3 diplomás huszonévesek...Itt nincs egyetemi túlképzés.... A fiatalok 80%-a érettségi vagy az annak megfelelő (vagy meg nem felelő) középiskolai képzés után szakiskolában tanul valami szakmát ami általában két éves. Gyakran elmennek dolgozni úgynevezett 'Azubi'-ként, ami olyan gyakornok féle, az adott cég képzi ki a saját maga számára az utánpótlást. Van ilyen a szállodaiparban, idegenforgalomban, marketing területen, stb... Azt viszont nem tudom, hogy az otthoni OKJ-s bizonyítvány konkrétan minek felel itt meg, vagy elfogadják-e.
Arra biztosan jó amit írtál, hogy lássák, nem 4 elemivel próbálkozol,hanem munka mellett is hajlandó vagy/voltál szakmát tanulni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ratatata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!