Bizonyítvány honosítása

Több
12 éve 3 hónapja #12682 Írta: ratatata
ratatata válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

Koszi az infot Lizy! (Amikor nincs ekezet, a telefonomrol irok ;) )
Tudod esetleg, mi a neve annak a szervezetnek,ami az OKJ-re hasonlit? Vagy hogy milyen csatornan keresztul erdemes nekiallnom megtalalni oket? Szeretnem kicsit korbe szimatolni a temat...
btw orommel tolt el,hogy 43 eves fejjel hasonlitok valamiben a Német ifjusagra :)
/rttt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12686 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

ratatata írta: ...ha kimegyek, előbb-utóbb szeretnék logisztikai területen dolgozni ügyintézőként erre Mo-n van képesítésem (OKJ) és az a kérdés, hogy BRD-ben ehhez milyen szintű iskolát/tanfolyamot kell elvégezni, elérhető-e ez olyan formában, hogy teljes munkaidő mellett elvégezhető legyen (az OKJ ilyen).

Ha van ilyesmi, lehet, hogy ráveszem magam, és tanári segítséggel átveszem a magyar képzési anyagot németül (lesz benne kihívás...), hogy a kinti suliban ne legyek teljesen kuka.
A szakma ugyanaz, hiszen mindenhol (többek között) szállítólevél, CMR, készletfigyelés, számlázás, szállítási sérülés kezelés stb. tartozik ide, szóval szakmailag nem jelenhetne gondot egy ilyen képzpés elvégzése - amennyiben létezik...

thx-thx
/rttt


Szerintem teljesen feleslegesen akarsz egy olyan tanfolyamot elvégezni, amiből már megvan a képesítésed. Én inkább gőz erővel tanulnám a helyedben a normál németet, s amint a beszéd meg, azonnal pályáznék mindenhova, ami érdekel. Egyébként a logisztika túl általános meghatározás, Te mely területre akarsz elhelyezkedni? Melyik terület érdekel?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ratatata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12696 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

ratatata írta: l:Létezik BRD-ben olyan, mint ami HU-ban az OKJ-s képzés?


Az elsö és alapvetöen fontos dolog: Németországban mindenre van hivatalos képzés, papír, pecsét, oklevél, államilag elismert vizsga, stb. Nem tudom, hogy hasonlítanak-e az OKJ-s képzésekhez, mert én meg azokat nem ismerem. Szóval akármilyen életkorban, akármilyen szinten, idöbeosztásban bármit tanulhatsz.
Ìgy van ez a logisztikával is. Szilvinek igaza van, ha megvan már a papírod és azt egy munkaadó elfogadja, akkor viszonylag értelmetlen ugyanazt a képzést németül megcsinálni. Ha viszont egy magasabb színvonalú képzpésre vágysz, annak szerintem lenne értelme, de inkább akkor, ha bent vagy már a körben és átlátod, hogy mire lenne szükséged. Ha mégis érdekelnek a képzések, akkor itt nézegesd végig a bal oldali összes kategóriát, és annyi információd lesz, hogy zúgni fog a fejed. Kismillió kurzus, továbbképzés, söt egyetemi szak közül válogathatsz is erröl az oldalról kiindulva… ;)

berufenet.arbeitsagentur.de/berufe/beruf...sultShort&status=T08

Olyan szempontból szerencséd van, hogy a logisztikai ügyintézö nem “védett szakma” Németországban, ezért a végzettségedet nem kell honosíttatnod, mielött munkába állnál. Lefordíttatod, csatolod az önéletrajzodhoz, aztán meglátod, hogy a munkaadónak elég-e. Egyébként ha gyakorlatod is van ebben a szakmában és a németed normális szintü, akkor ez azon kevés szakmák közé tartozik, ahol kimondottan magyar nyelvtudással is keresnek embereket. Legalábbis itt nálunk, délen. Próbáld meg pl a jobrapido.de oldalon beütni, hogy Logistik + ungarisch és néhány aktuális állásajánlatot máris kidob… :cheer:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, ratatata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12699 Írta: ratatata
ratatata válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

Amennyiben akceptaljak az itthon megszerzett bizonyitvanyt, termeszetesen egyszerubb a helyzet, de nem almodozom ilyesmirol. Inkabb arra szamitok, hogy egy, a magyarorszagihoz hasonlo kepzest kinn is el kellene vegznem. Abban amugyis inkabb a német nyelvu oktatas lesz a kihivas, mert maga a szakma kb ugyanaz: szallitas szervezes, okmanyok kezelese, szallitasi serulesek kezelese, szallito partnerek versenyeztetese, esetleg egy kis keszlet gazdalkodas, spedicio, szamlazas... ezekben gyakorlott vagyok, jonehany evet lehuztam benne olyan import-export cegnel, amely 9 orszgert volt felelos. Miutan "megvetettem kinn a labam", dolgoztam vagy fel evet, ez alatt eletkepesse valtam kinn (pl. nyelvi, ugyintezesi rutin, I.e. mindennapi elet) ebbe az iranyba szeretnek mozogni, mert szeretem es ertek hozza. Bizom benne, hogy kitartassal sikerulni is fog. Az biztos, hogy ha igy lesz, ennek a forumnak szamottevo szerepe lesz benne: szuper az info aramlas sebessege itt, es hogy milyen toretlen lelkesedessel valaszolgattok a (sok esetben mar szamtalanszor megvalaszolt) kerdesekre.
/rttt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12703 Írta: ratatata
ratatata válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

Koszi. Julianna. Lesz itt egy kis keveredes, mert akkor irtal,mikor Lizynek irtam a -szokasosan szukszavu ;) - valaszomat... jo hireket mondtal, 1k koszonet.
Info az OKJ-rol: kepzesek minden napszkba, akar hetvegen is, kepesitestol fuggoen kb. 60-300 oraban.
Holnap ramegyek a linkre: kenyelmesebb, mint telefonrol...
Ezzel en mara off.
Koszi mindent.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15755 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Bizonyítvány honosítása

Sziasztok! Bizonyítványaimat szeretném lefordíttatni. Tudnátok nekem valakit ajánlani Münchenben, aki ezzel foglalkozik? Köszi elöre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!