Hitelfelvétel Németországban

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja #26806 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel Németországban

Sziasztok!

Az én kérdésem az lenne,hogy folyószámlahitel létezik e itt?
Esetleg az igénylés feltételeiről tud e valaki valamit?

Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26813 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel Németországban

Ravi79 írta: Az én kérdésem az lenne,hogy folyószámlahitel létezik e itt?
Esetleg az igénylés feltételeiről tud e valaki valamit?Előre is köszönöm.

Valami hasonló van! Ezt itt "Dispo" illetve Dispositions hitelnek hivják. Ez gyakorlatilag a számlád minuszba vitele. Az ilyen akkor lehetséges, ha rendszeresen megy a béred a számára! Ha régóta kuncsaft vagy akkor ennek összegét minden további nélkül emelik, ha kéred! Nálunk a beérkezö havi összegek több mint háromszorosa lenne (23 éve vagyunk kuncsaftok), de mi lecsökkentettük max. 5000 euróra. Ezt azért csináltuk, mert ha valakik lenyúlják a kártyádat, nem tudnak csak 5000 eurót levenni minuszba! Plusz ezen mindig csak annyi van, amennyi havonta kell a megélehtésre/rezsire.
VIGYÁZAT! A dispo hitel kamatai nagyon magasak. Többszöröse a normál hitelnek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja #26821 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel Németországban

Kedves Decotext!

Nagyon köszönöm a segítségedet! Legyen szép napod:)

Ravi79

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26841 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel Németországban

Ravi79 írta: Sziasztok!

Az én kérdésem az lenne,hogy folyószámlahitel létezik e itt?
Esetleg az igénylés feltételeiről tud e valaki valamit?

Előre is köszönöm.


Kedves Ravi79,
a férjem idén szeptemberben nyitott számlát, a számlához akkor egy akció miatt 100 € hitelkeret járt automatikusan, ami gyakorlatilag ugyan az, amiről DCT írt. Csakhogy a férjem nem kérte ezt a lehetőséget, töröltette a számla melletti hitelkeretet. ( Kamat mértéke kb. 10-14 %).

Mivel a számlanyitásnál nem voltam kint, ezért nemrégen együtt mentünk be a bankba, és teljes jogú rendelkező lettem. Miközben az adataimat vették fel, megkérdezte az ügyintéző, hogy érdekel-e bennünket a Girokonto hitel, illetve esetleg egy hitelkeret ( Kredit ) mert a férjem fizetésének 3 szorosát minden további nélkül azonnal megkapnánk. Kíváncsi lettem, így megkérdeztem a feltételeket. Megdöbbentően könnyen adnak hitelt. Elmondták azt, ami érdekelt első körben, de nem feszegettük tovább a dolgot, mert elmondtuk, szeretünk addig nyújtózkodni, amíg a takarónk ér. ( Amit megtudtunk : a kamat mértéke 5-12 % között mozog, ami függ a nettó fizetéstől, a hitel összegétől, a futamidőtől ( 24-72 hónap), a SCHUFA-tól, a fix költségektől, melyek a számládról kerülnek levonásra/átutalásra minden hónapban)

Mindkét esetben viszonylag egyszerű az ügyintézés, mert kérsz egy időpontot a bankban, és viszed a személyes dokumentumaidat, majd kb 10-30 perc múlva hitellel a tarsolyodban távozol.

Én azonban mindenképpen lebeszéllek arról, hogy bármelyik lehetőséggel élj. A bank pénzét költöd, mely sem rövid, sem hosszútávon nem éri meg, hacsaknem valami iszonyatosan jó befektetésre nem használod fel, de akkor arról tájékoztass minket is :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26846 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel Németországban

Szilvi írta: Én azonban mindenképpen lebeszéllek arról, hogy bármelyik lehetőséggel élj. A bank pénzét költöd, mely sem rövid, sem hosszútávon nem éri meg, hacsaknem valami iszonyatosan jó befektetésre nem használod fel, de akkor arról tájékoztass minket is.

Hát azért ennek a lényege az lenne, hogy pl. ha X Fritz bevásárolt valami drágábbat és még nem érkezett meg a fizetése a számlára, akkor ne legyen gond! Az ilyen kisebb "túlkötekezés" kamatai úgyan húzósak, de ki lehet birni, ha belátható időn belül kiegynlítjük a számlát. Hiteles vásárlásokhoz jobb a banki PK hitel! Lényegesen kedvezőbb kamatokkal! Árúvásárlásnál az adott bolt (IKEA, MEDIAMARKT, SATURN, stb) helybe intézi a hitelt, csak legyen egy számlánk! Ez azért is jobb sokszor, mert nem ritkán, kamat mentes és még alkudni is lehet!
2 éve a mosogépünket 30%-al olcsóbbra lealkudtam (harminc > nem elírás!) mert volt egy internetes olcsóbb kinálat, amit kinyomtattam. S ami a legjobb, 12 havi kamatmetes hitelre ment! Hát azért ez nem sámli.....


DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mutyikoma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26858 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Hitelfelvétel Németországban

DECOTEXT írta:

Szilvi írta: Én azonban mindenképpen lebeszéllek arról, hogy bármelyik lehetőséggel élj. A bank pénzét költöd, mely sem rövid, sem hosszútávon nem éri meg, hacsaknem valami iszonyatosan jó befektetésre nem használod fel, de akkor arról tájékoztass minket is.

Hát azért ennek a lényege az lenne, hogy pl. ha X Fritz bevásárolt valami drágábbat és még nem érkezett meg a fizetése a számlára, akkor ne legyen gond! Az ilyen kisebb "túlkötekezés" kamatai úgyan húzósak, de ki lehet birni, ha belátható időn belül kiegynlítjük a számlát. Hiteles vásárlásokhoz jobb a banki PK hitel! Lényegesen kedvezőbb kamatokkal! Árúvásárlásnál az adott bolt (IKEA, MEDIAMARKT, SATURN, stb) helybe intézi a hitelt, csak legyen egy számlánk! Ez azért is jobb sokszor, mert nem ritkán, kamat mentes és még alkudni is lehet!
2 éve a mosogépünket 30%-al olcsóbbra lealkudtam (harminc > nem elírás!) mert volt egy internetes olcsóbb kinálat, amit kinyomtattam. S ami a legjobb, 12 havi kamatmetes hitelre ment! Hát azért ez nem sámli.....

Kedves DCT, a kérdés nem az áruvásárlási hitel volt, hanem a folyószámlahitel. A család férfitagja dolgozik, a többiek (feleség a gyerekekkel) nemrégen érkeztek. Én ennek türkében írtam le, hogy nem javaslom azt, hogy éljenek ezzel a lehetőséggel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!