Adóhatósági adóbevallás

Több
11 éve 3 hónapja #27729 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

Hello
Tudjatok mit nem ertek??Azt hogy Mo-n igy,Mo-n ugy.Kit erdekel hogy mi van Mo-n,miert nem tudja a tobbseg megerteni hogy ez ket kulonbozo orszag.Igen otthon nagyon "segitokesz"az adohatosag minden szempontbol.
A masik az hogy mindent hasonlit a tobbseg;arakat ,ugyintezest,GYES-t,GYED-t egyszoval mindent.
Mi ertelme ennek???talan azt szeretnek hogy minden ugy legyen itt is mind Mo-n?? :woohoo: :puke: Nagyon remelem hogy nem :puke: Mert nem azert jottunk el onnan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27730 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

Tehát ellenörzöd, mert kiismered magad! Akkor miért velük csináltatod?? Mi ebben a logika? Ezzel az erövel magad is meg tudod csinálni!

Mint már párszor leírtam én magam készítem a bevallásainkat itthon,mert itthon értek hozzá, tudom, hogy mik az erre vonatkozó törvények, minek hol tudok utána nézni és mert az anyanyelvem magyar és nem fordulhat elő olyan probléma, hogy nem értem. Bár itt jegyzem meg, hogy kíváncsi lennék rá,hogy aki nem ezzel foglalkozik itthon, azok közül érti-e a kedves állampolgár az szja bevallás útmutatójában írtakat, mert általában több száz oldal. Nem írtam el, egy szja bevallás útmutatója több száz oldal. És még értelmezni sem könnyű néhány mondatát. Persze, akinek egy sima munkahelyi igazolása van csak, az nem gond, de egy összetettebbel már nem egyszerű. Mondjuk, amikor valaki itthon dolgozott június 30-ig, majd július 1-től Németországban volt hivatalos munkaviszonya.
Mivel azonban a Német törvényekkel nem vagyok tisztában és a német nyelvet nem beszélem anyanyelvi szinten, így most tájékozódom erre-arra. Hisz senki nem úgy születik, hogy ezeket a dolgokat tudja.

Mi ebben a logika?
A NAV cselekedeteiben pedig logikát keresni felesleges időtöltés.

Vagy nem értesz hozá, velük csináltatod meg, de akkor nem is tudod ellenörizni, mert nincsenek meg az ismereteid hozzá!
Pont ezeknek az embereknek találták ki. Ugyanis kicsiny hazánkban számos olyan ember él, aki nem ért hozzá (és nem is csoda), a családjában nincs olyan ember akire rá tudná bízni és nem mindenki tud egy könyvelőt megfizetni. Főleg, ha egy családban több bevallást is meg kell csinálni. Ezek az emberek eddig ezt úgy intézték, hogy összeszedték a papírjaikat és bementek az akkor még Apeh néven futó adóhatósághoz, majd az ottani ügyintéző hosszas sorban állás után segített nekik a papírokat kitölteni. És azt sem ellenőrizték és nem bírálták felül, hogy mit mondott az ügyintéző, mert fogalmuk sem volt. Így ők most is megcsináltatják a NAV-val, majd aláírják és pont. Így a NAV megszüntette a több órás tolongást és sorban állást. Ennyi szerintem az egyetlen előnye.

S mi van ha nem irod alá? Újra csinálják? Meddig lehet igy játszadozni?
Ha nem írod alá, a NAV-nak eszében sincs újra csinálni, akkor te biztosan tudod, hogy mi nem jó, javítsd ki és küld be. Ők csak segítettek azoknak, akik nem tudják ellenőrizni. Mivel minden adóköteles állampolgárnak a maga felelőssége, hogy időben be legyen adva a bevallása és aláírás és visszaküldés nélkül ez nem beadott bevallás, még ha ők csinálták is, így őket az már nem érdekli, hogy te miért nem írtad alá. De ez teljesen egyszerűen le van írva az ismertetőben is. És ebben még csak csavaros megfogalmazás sincs, így mindenki számára érthető.

Az eredeti kérdést pedig ismét csak tájékozódási jelleggel tettem fel, mert meglepett, hogy a NAV-éhoz hasonló módszert javasoltak a Német adóhatóságnál a férjemnek és a kollégáinak. És mivel az ottani dolgokat nem ismerem elég pontosan, így most próbálok információkat gyűjteni, hátha volt valakinek tapasztalata már ezzel kapcsolatban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27731 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

rbert írta: Hello
Tudjatok mit nem ertek??Azt hogy Mo-n igy,Mo-n ugy.Kit erdekel hogy mi van Mo-n,miert nem tudja a tobbseg megerteni hogy ez ket kulonbozo orszag.Igen otthon nagyon "segitokesz"az adohatosag minden szempontbol.
A masik az hogy mindent hasonlit a tobbseg;arakat ,ugyintezest,GYES-t,GYED-t egyszoval mindent.
Mi ertelme ennek???talan azt szeretnek hogy minden ugy legyen itt is mind Mo-n?? :woohoo: :puke: Nagyon remelem hogy nem :puke: Mert nem azert jottunk el onnan.


Szerintem mindenki érti, hogy két különböző ország és eszünkben sem volt (legalábbis nekem) a két ország személyi jövedelem adózását összehasonlítani. Csak gondoltam, ha már valaki kérdést tett fel ezzel kapcsolatban, akkor válaszolok is neki, legjobb tudásom szerint, hisz én is örülnék, ha az eredeti kérdésemre kaphatnék választ.
Amúgy meg maximálisan egyet értek veled, én sem szeretném, ha ott is úgy lennének a dolgok, mint kicsiny hazánkban. Mivel azonban úgy látom, hogy az amit az ottani adóhatóság javasolt, nem egy ismert dolog még a régóta ott élők körében sem, így egy kis magyarázatképpen lett említve az itthoni rendszer.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27749 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

Szia Brenya33,
en sem hallottam meg erröl de lehet, hogy van. Ki csinalta eddig a könyvelest?
Annak kellene az eves könyvelest is megcsinalni. Gyüjtsetek minden bezin-, szallas, es egyeb szamlakat, azt mind letudjatok irni az adobol. Mi eddig meg csak visszakaptunk. :) Nem fizettünk meg az eves zaro utan sem...
Üdv Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27750 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

Kedves Zita!

Senki nem csinált könyvelést. Idén kezdett a férjem és a kollégái is külföldön dolgozni és mindannyian alkalmazottként dolgoznak. Még nem tudom, hogy ki fogja a bevallást csinálni, azt sem tartom teljesen kizártnak, hogy mi magunk, ám ehhez még információkra lesz szükségünk. Majd még elválik. Köszönöm a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27765 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

prosperus írta:

Ne kapd fel a vizet:) Mo.-n van egy ilyen forma

mahlzeit :clap:
Ki a f..t erdekel, hogy mi van magyarban?
Az pedig, hogy barki megprobalna a nagy magyar allamot összehasonlitani
a Nemet "kisebbseggel", merö tulzas.
Az, hogy ez igy, meg ugy magyarban, hogy van ez nemetben?, egyszerü,
ahogy a kfz. mar ezerszer ajanlotta, googoloba beirni erdeklödesed es hatha
megkapod a megfelelö Infokat.
Az, hogy en barmiert is felkapnam a vizet nem jellemzö, mert minden fajta kisebb
hülyeseget ellehet intezni egy pofonnal. A nagyobb balhekat intezi az Advokat :whistle:

Neha ertsd mar az irroniat:) Nem kicsit tulreagalod..
Jo reg volt mikor kikoltoztel es biztos elfelejtetted. De az ember barhova megy "uj rendszerbe", az elejen mindig hasonlitgat. Igy tudja a dolgokat elhelyezni egy rendszerben. Koltoztem mar parszor es nem egy expat ismerosom van. Az elso osztonos kerdesek mindig igy indulnak es miert baj ha ide irodik es nem a google keresobe? Velhetoen az oldal uzemeltetoinek az a jobb ha ide kerul a kerdes es utana a google tobb talalatod ad ide:)
Amugy meg a kerdes nem volt hulyeseg, mindjart kifejtem egy masik hozzaszolasban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!