Adóhatósági adóbevallás

Több
11 éve 3 hónapja #27768 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ekes peldaja mennyire vagy kepben a magyar helyzettel:) MErt biztos az emberek igenyeltek, hogy az apeh/nav csinalja meg az adobevallasukat, mega-giga
Prosperus racsodalkozik, mert mar nincs kepben a magyar helyzettel, de ezt nem is tagadja. Es ez igy ok.
Te meg ugy csodalkozol es haborogsz, termeszetesen a sajat kepzelgeseiden, hogy kozben minden lepesben azt bizonygatod, hogy te pedig kepben vagy Mo.-al Hisz neked valaki ezek utan?

No comment! Hülyeségekröl és személyeskedve, nem vagyok hajlandó vitatkozni! Ha majd rájöttél mit irtam akkor folytatom! Ja, és hogy valaki hisz nekem vagy sem, az nem érdekel! Amit leirok, azok saját tapasztalatok!
:finger:

Ertem, tehat nem tudod mi ez a bevallasi forma Mo.-on, nem tudod-nem erted, hogy mukodik, ugy altalaban sem vagy kepben magyar vonatkozasu dolgokban es ahelyett, hogy ennek orulnel, inkabb talalsz megint indokot, amin jot tudsz fikazodni. Hogy a magyarok iyg ugy amugy:) Szerintem csapd a fejedre a makkos sapkat es nezz a tukorbe:)

Gondoltam csinalok egy kiserletet. Odamentem 2 nemet kollegahoz es feltettem az indulo kerdest. Kivancsi voltam, hogy ott azonnal nekem esnek e es kikerik maguknak, hogy hulye magyar csak ne hasonlitgasson itt es kulonben a hulye magyar Nemetorszagban mit kepzel:)
Meglepo valaszt kaptam. Eloszor is nem haraptak at a torkom, hanem:
-KOllega kozoléte, hogy ha nem akarok adobevallassal tokolni akkor nem adom be. Es ha lejar a hatarido, akkor az adohatosag szepen megcsinalja az adoelszamolast. Azzal a feltetellel, hogy az adohatosagnal nem lathato adokedvezmenyeket nem lehet ervenyesiteni. Pl. az autoval munkabajaras, tanulas koltsege etc.. (munkavallokrol van szo nem vallalkozokrol)
-MOndtam, hogy Mo.-on az adohatosag megcsinal bizonyos limitalt tipusu adobevallast. KOzoltek, hogy hmm, az nem rossz es igy ebben a formaban ez itt nem mukodik, DE
-ne aggodjak mert leulnek velem es megcsinaljuk kozosen az adobevallasomat ha nem megy egyedul es ki is oktatnak, mit tudunk visszaokoskodni a befizetett adobol.
NA ok voltak a nemetek

Erre itt a forumon a hazank fiai kiokosit mindenkit, hogy mekkora egy gyarlo elhetetlen minden magyar aki egyaltalan a kerdest is felteszi:) Pedig ez a kerdes nem IQ minuszbol jott, hanem ertelmesen meg lett kerdezve:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC, brenya33, karyka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27774 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

mahlzeit írta: Meglepo valaszt kaptam. Eloszor is nem haraptak at a torkom, hanem:
-KOllega kozoléte, hogy ha nem akarok adobevallassal tokolni akkor nem adom be. Es ha lejar a hatarido, akkor az adohatosag szepen megcsinalja az adoelszamolast. Azzal a feltetellel, hogy az adohatosagnal nem lathato adokedvezmenyeket nem lehet ervenyesiteni. Pl. az autoval munkabajaras, tanulas koltsege etc.. (munkavallokrol van szo nem vallalkozokrol)
-MOndtam, hogy Mo.-on az adohatosag megcsinal bizonyos limitalt tipusu adobevallast. KOzoltek, hogy hmm, az nem rossz es igy ebben a formaban ez itt nem mukodik, DE
-ne aggodjak mert leulnek velem es megcsinaljuk kozosen az adobevallasomat ha nem megy egyedul es ki is oktatnak, mit tudunk visszaokoskodni a befizetett adobol.
NA ok voltak a nemetek

Nos, pontosan azt bizonyitod amit megpróbáltam közölni veled. Tehát a kolegák megcsinálják (tehát magad csinálod ha nem is személyesen), mert ha az adóhatóság csinálja az nem pontos, mert a kedvezményeket és egyéb juttatásokat nem tudnak felsorolni! Akkor hogyan tudja ezt a magyar adóhatóság megcsinálni? S pontosan ezért mégis IQ hiányból lehet az, ha valaki az adóhatosághoz fordul és nem maga csinálja. (Arról nem is beszélve hogy rengeteg legális trükköt is közöl a program amit az adóhatóság >> tudatosan ki fog felejteni!) S mint ahogy gondolom visszaolvastad, egy szuper programról is irtam ( KONZ ) amivel közel analfabéták is meg tudják csinálni a saját adóbevallásukat, mert a program vezetése s tanácsai a legújabb előirások alapján jelennek meg. (Tegnap felraktam a nejem laptopjára az újat 2012-re. (Aldi 5€) Az aktualizálás online 69 MB volt tehát sok minden megújult..)
;)
OS: én sem haraptam csak egyszerűen nem értettem!
:wasntme:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27841 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Meglepo valaszt kaptam. Eloszor is nem haraptak at a torkom, hanem:
-KOllega kozoléte, hogy ha nem akarok adobevallassal tokolni akkor nem adom be. Es ha lejar a hatarido, akkor az adohatosag szepen megcsinalja az adoelszamolast. Azzal a feltetellel, hogy az adohatosagnal nem lathato adokedvezmenyeket nem lehet ervenyesiteni. Pl. az autoval munkabajaras, tanulas koltsege etc.. (munkavallokrol van szo nem vallalkozokrol)
-MOndtam, hogy Mo.-on az adohatosag megcsinal bizonyos limitalt tipusu adobevallast. KOzoltek, hogy hmm, az nem rossz es igy ebben a formaban ez itt nem mukodik, DE
-ne aggodjak mert leulnek velem es megcsinaljuk kozosen az adobevallasomat ha nem megy egyedul es ki is oktatnak, mit tudunk visszaokoskodni a befizetett adobol.
NA ok voltak a nemetek

Nos, pontosan azt bizonyitod amit megpróbáltam közölni veled. Tehát a kolegák megcsinálják (tehát magad csinálod ha nem is személyesen), mert ha az adóhatóság csinálja az nem pontos, mert a kedvezményeket és egyéb juttatásokat nem tudnak felsorolni! Akkor hogyan tudja ezt a magyar adóhatóság megcsinálni? S pontosan ezért mégis IQ hiányból lehet az, ha valaki az adóhatosághoz fordul és nem maga csinálja. (Arról nem is beszélve hogy rengeteg legális trükköt is közöl a program amit az adóhatóság >> tudatosan ki fog felejteni!) S mint ahogy gondolom visszaolvastad, egy szuper programról is irtam ( KONZ ) amivel közel analfabéták is meg tudják csinálni a saját adóbevallásukat, mert a program vezetése s tanácsai a legújabb előirások alapján jelennek meg. (Tegnap felraktam a nejem laptopjára az újat 2012-re. (Aldi 5€) Az aktualizálás online 69 MB volt tehát sok minden megújult..)
;)
OS: én sem haraptam csak egyszerűen nem értettem!
:wasntme:

Latom ha neked a retinadba karcolnak a tenyeket akkor is megszolalnal, hogy az marpedig neked van igazad:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27876 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

egy szemelyjövedelem adobevallast egy tanult profi adojogasz, 75,-€-ert csinal. Vannak egyesületek is ahol munkavallaloknak egy eves tagsagi dijert 60-80,-€-ert megcsinaljak idöben a bevallast. Ennyi....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27884 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

Kedves Firma!

Ha valakinek megszűnik a munkaviszonya (bejelentett), akkor mik azok a papírok, amiket a munkáltató kiad a munkavállalónak? Pl. következő év elején miből csinál adóbevallást a munkavállaló?
Válaszodat köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27892 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Adóhatósági adóbevallás

"Lohnsteuerbescheinigung 2012"-ebböl fogja 2013-ban a szemelyjövedelem adodat megcsinalni. Ahany munkahelyed van annyi helyröl kell ezt megkapnod es az adoszakertönek odaadni a többi alatala kert dokumentumokkal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!