Két háztartás adókedvezmény

Több
11 éve 2 hónapja #28123 Írta: tcsaba
Két háztartás adókedvezmény téma létrehozva tcsaba által

Sziasztok. Tudtok informäciot arrol, hogy ket häztartäs fentartäsa cimen lehet adot visszaigenyelni. En Nemetorszägban dolgozok, a csalädom meg Magyarorszägon van. Köszi minden infot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28129 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Két háztartás adókedvezmény

tcsaba írta: Sziasztok. Tudtok informäciot arrol, hogy ket häztartäs fentartäsa cimen lehet adot visszaigenyelni. En Nemetorszägban dolgozok, a csalädom meg Magyarorszägon van. Köszi minden infot.


Így NEM! :chuckle:
Jó lenne bizony, de ez nem megy! Egy második háztartással kapcsolatos költségeket csak akkor tudod részben (!) leirni a költségeket az adódból, ha mindkét cím a BRD-ben van! Képzelheted, hogy mennyi kár érné a német államot, ha az összes török és a többi külföldi mind leirhatná a külföldi házatartás fenntartását! Sőt, én meg visszamenőleg 23 évre kérném ezt (mert otthon Mo.-on is van egy kérónk), de izgis lenne, pláne, hogy én a legrosszabb adócsoportban vagyok!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28130 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Két háztartás adókedvezmény

Csaba! Még egyett elfelejtettem! A BRD-ben levő (!) második háztartánál felmerülő költségeket (részben) úgy emlékszem, hogy csak 2 évig lehet érvényesíteni, a munkahelyed miatt, ezután már azt mondják, hogy költözz oda ahol dolgozol, s már nem leírható! (A két év nem biztos, valahol olvastam, de az tuti, hogy időben korlátozott!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28139 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Két háztartás adókedvezmény

tcsaba írta: Sziasztok. Tudtok informäciot arrol, hogy ket häztartäs fentartäsa cimen lehet adot visszaigenyelni. En Nemetorszägban dolgozok, a csalädom meg Magyarorszägon van. Köszi minden infot.

En kerdeztem adotanacsadot ezzel kapcsolatban, a valasz az volt, hogy amennyiben a csalad ott el, en itt dolgozom es elek, akkor van mod bizonyos mertekben adovisszaigenylesekre munkavallaloknal is, nem csak vallalkozoknal. Hogy mit es hogy azt nem tudom, mert amint kiderult, hogy engem vegul nem erint, nem foglalkoztam vele. (Vallalkozoknal biztosan mukodik azt tudom mondani.)
Kerdezz meg adotanacsadot, konyvelot..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28143 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Két háztartás adókedvezmény

Üdv Mindenkinek !

Ellent mondanék Deco-nak, a német SZJA-tv. szerint a második háztartással kapcsolatban igen is van helye adóvisszaigénylésnek ! Nem gáz, víz stb. költségek vonatkozásában, hanem a háztartás felkeresésének a költsége számolható el. Hetente max. 1x oda-vissza kilométerpénz. Kiköltözés - átköltözés költsége is részben érvényesíthető.

Pontos szabályokba nem mennék bele, a tv.-ben le van írva, akit érdekel megtalálja. Vagy menjen el egy könyvelőhöz ! ;) /Megj.: én is csak olvastam a jogszabályban, én így értelmeztem, ha tévedek akkor elnézést mindenkitől, bár a könyvelőm is valami hasonlóról beszélt anno.../

Szép estét !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28147 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Két háztartás adókedvezmény

trosztg12345 írta: Ellent mondanék Deco-nak, a német SZJA-tv. szerint a második háztartással kapcsolatban igen is van helye adóvisszaigénylésnek ! Nem gáz, víz stb. költségek vonatkozásában, hanem a háztartás felkeresésének a költsége számolható el. Hetente max. 1x oda-vissza kilométerpénz. Kiköltözés - átköltözés költsége is részben érvényesíthető.

Én is ezt irtam, de nem akkor ha Mo.-on van a másik lakásod!
Erröl volt ugyanis szó! Olvass figyelmesen!
Két háztartásnak a BRD-ben kell lennie!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!