Adómentes vállalkozás

  • bmwgaga
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hete #29105 Írta: bmwgaga
Adómentes vállalkozás téma létrehozva bmwgaga által

Sziasztok,
Ezeket havi bevételtől függetlenül kell kifizetni vagy a havi bevétel arányában számolják ki?
Építőiparban ez rizikósabb, télen nem tud az ember annyi munkát vállalni. Úgy hallottam kezdő vállalkozóknak éves szinten 24 ezer Euróig adómentes egy vállalkozás. Ez hogy működik? Havi szinten befizeted és ha nem érte el a jövedelmed a 24 ezret éves szinten, visszakapod a már befizetett adót? Ha jól tudom akkor ez csak egy évre szól. Több helyen dolgoztam már, kaptam volna privát munkát, de nem tudtam elvállalni mert nem tudok számlát adni, mivel nem vagyok vállalkozó. Viszont szeretném kiváltani. Most melyik a jobb feketén belemenni olcsóbban, vagy kiváltani a vállalkozóit?
Mivel hosszú távra tervezem itt, nem célom a fekete munka. Ha megvan a vállalkozói bejelentés ami (20 euróba kerül) milyen költségekkel kell még számolnom? Mennyi alaptőke kell egy egyéni vállalkozáshoz?
Elnézést hogy ilyen "szájbarágósan" kérdezem, de sok helyről hallottam már nagyon sok mindent...
A válaszokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29106 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Adómentes vállalkozás

Az adómentességről jöhetnek ide információk de javaslom alapvető, vállalkozással kapcsolatos, igen hiányos tudásodat pótold be innen légyszíves: Vállalkozás Németországban

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hete #29137 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Adómentes vállalkozás

Úgy hallottam kezdő vállalkozóknak éves szinten 24 ezer Euróig adómentes egy vállalkozás. Ez hogy működik? Havi szinten befizeted és ha nem érte el a jövedelmed a 24 ezret éves szinten

Nem tudom miröl van szo melyik orszagrol, de nalunk a Grenze 17.500 Euro !

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #29202 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Adómentes vállalkozás

a legjobb lenne, ha egy szakemberhez fordulnal ilyen komoly ügynel....a 24 ezer euro amiröl te irogadsz az az iparüzesi ado....ami 24.500 euro bevetelig adomentesseget elvezel. De nem csak ez az egy ado forma letezeik. Neked a vallakozas nyeresege(bevetel-kiadas) a szemelyjövedelembe fog beleszaitani es ott kell majd leadoznod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!