Német adóvisszaigénylés

Több
11 éve 2 hete #30077 Írta: mikulino
Német adóvisszaigénylés téma létrehozva mikulino által

Ezeket akkor adóbevallásnál, és az adóhivatalnál lehet visszaigényelni?
Hallottam olyat, hogy lehet különböző dolgokat visszaigényelni adóbevallásnál. Miket lehet?
Tudtok erről valai infót?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #30083 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

mikulino írta: Ezeket akkor adóbevallásnál, és az adóhivatalnál lehet visszaigényelni?
Hallottam olyat, hogy lehet különböző dolgokat visszaigényelni adóbevallásnál. Miket lehet?
Tudtok erről valai infót?

Igen tudunk, de kérdésed igy megválaszolhatatlan, ezért jobb ha magad keresel ennek utána, mert függ attól, hogy hogyan dolgozol (pl vállalkozol vagy sem) aztán függ az adócsoportodtól, aztán, aztán, aztán.... 1000 dolog lehet, aminek csak magad tudsz csak utána járni, mert pl. Te tudod, hogy milyen banki részleteid vannak és milyen biztosításokat kötöttél, stb. Én pl. most leirhattam a komplett új 2 fogsoromat (impaltátumok) mert meghaladta az 5000 eurót a költség pedig Mo.-on csináltattam!
Alapból amit figyelembe vehetsz, hogy alkalmazottként, nagyon kevés dolgot
lehet leírni az adóelőlegből, amit a munkadód utánad fizet havonta!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30084 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

Ne keverjük megint a dolgokat! Adót visszaigényelni pl. akkor lehet ha módosult az adókategória, a leírások pedig más tészta! Kösziiiii ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30872 Írta: borjoco
borjoco válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

Tudna valaki segíteni hogy a tavalyi évben végzett munkám németországi után hogy tudnám visszaigényelni az éves adót?
A NAV igazolás Magyaroszágról, és a német cég év végi elszámolása rendelkezésemre áll.

Üdvözlettel: Bor József

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35647 Írta: erimur
erimur válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

Az 1. steuerklasse-ba levok visszaigenyelhetik az ado valamennyi reszet az ev vegen? Vagy hogy mukodik ezt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35651 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

erimur írta: Az 1. steuerklasse-ba levok visszaigenyelhetik az ado valamennyi reszet az ev vegen? Vagy hogy mukodik ezt?


Kedves Erimur! Az adó visszaigénylese nem "Steuerklasse" függö! Bármelyikben is vagy, most 2014-ben, a 2013-as évre kell az adóbevallásodat megcsinálni! Régen volt egy sárga "Steuerkarte" de ez megszünt. Most egy A4-es alpon kapod meg a múltévi igazolsát, hogy miböl mennyit fizettél.(Munkaadó adja oda.) (Adóelöleg) Vegyél egy olcsóbb " adóprogramot " azzal SK is elkészitheted s még ad a program öteleteket is. A jó, hogy ezek aktuálisak, s a legújabb érvényes törvényeket is tartalmazzák.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985, erimur

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!