Német adóvisszaigénylés

Több
10 éve 1 hónapja #35655 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

Kedves erimur!

A válaszom: attól függ!
Mitől pontosan? Elég sok mindentől:
- helyes adóosztályban voltál?
- voltak váratlan/magas kiadásaid a munkáddal kapcsolatban?
- költöztél?
- férjhez mentél?
etc.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35668 Írta: erimur
erimur válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

Ertem es koszonom. Az adobevallasomat megkaptam a munkaltatotol, csak nem tudom mit kezdjek vele. Ezt mindenkinek le kell adni valahova, vagy csak aki adot akar visszaigenyleni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35669 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

Szia, gondolom reagál rá Athena1985 is, de amit kaptál, az nem adóbevallás. Az csak a munkáltató igazolása arról, hogy mennyit kerestél nála, és ö mennyi adóelöleget vont le Töled. Ha csak egy helyen dolgoztál, akkor ez alapján kell kitölteni az adóbevallást és baküldeni a Finanzamt-nak. (Az bizony nem egy szimpla A4-es lap lesz...). Mivel jól érzékelhetöen nem értesz hozzá (nem kritika !!, miért is értenél) , célszerü ehhez segítséget kérni. Az elsöt szerintem mindenképpen hozzáértövel csináltasd meg, javaslom a Lohnsteuerhilfeverein (10 km-en belül mindenhol találsz ilyet) igénybe vételét, mert ök egy viszonylag alacsony "tagsági díj" ellenében profin megcsinálják. Vannak ehhez ugyan programok is 10-50 euróért, de annak használatához is át kell látni globálisan ezt az adótémát....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35674 Írta: erimur
erimur válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

Hat nem is nagyon ertettem mire fel kaptam azt, az tehat nem adobevallas, oke most mar ertem. Sose kaptam ilyet meg munkaltatotol, ez az elso munkam itt. Mar csak az a kerdesem van, hogy ezt kotelezo minden alkalmazottnak megcsinalni es leadni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35675 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszaigénylés

Szia Erimur!

Ha 1-es adóosztályban adóztál, nem volt egyéb jövedelmed, akkor nem muszáj bevallást készítened (keine Pflichtveranlagung). Érdemes viszont kikalkulálni, hogy járna-e neked vissza adó, ha voltak kiadásaid, nem egész évben Németországban dolgoztál, stb. Amit kaptál, az az Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung. Ez a papír az A und O-ja az egész bevallás készítésnek (Einkommensteuererklärung) és fontos, hog őrizd meg, mert ez mindenképpen kell. Azt javaslom neked, hogy keress meg valaki hozzáértőt, aki előzetesen kikalkulálja neked, hogy mennyi az annyi. Gejza javaslata is szuper: Lohnsteuerhilfeverein. Olcsóbb, mint az adótanácsadó.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, erimur

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!