Különélési pótlék

Több
10 éve 11 hónapja #30507 Írta: marcsibarcsi
Különélési pótlék téma létrehozva marcsibarcsi által

Sziasztok Jelenleg Németországban dolgozom és élek, hivatalos német munkaszerződéssel, betegbiztosÍtással, lakcÍmmel.A család, férjem és 3 gyerek Magyarországon vannak.Több álláshirdetésben olastam egy úgynevezett különélési pótlékról.Elsősorban CNCs és egyéb szakmunkás állások esetében találkoztam vele.Én ápolónő vagyok.A kérdésem a következő
Jár e nekem különélési pótlék, hol tudok utánnajárni, ki fizeti..munkáltató vagy állam,hol és hogyan tudom igényelni és mennyi az összege.Nekem erről a közvetÍtő cég nem beszélt...
Segitségeteket előre is köszönöm :clap: :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30525 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

Jár e nekem különélési pótlék, hol tudok utánnajárni, ki fizeti..munkáltató vagy
állam,hol és hogyan tudom igényelni és mennyi az összege.Nekem erről a közvetÍtő
cég nem beszélt...

Azert nem beszelt rola, mert ilyen nincsen :angry:
Miert is jarna neked, ha a nemetnek sem jar ?
Abban az esetben jarna neked Auslöse, ha Münchenben lennel bejelentve es
Frankfurt am Mainban dolgoznal.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30530 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

megkerdezhetem, hogy ebben az esetben milyen cimen jarna es kitol es mi?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30548 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

marcsibarcsi írta: Jár e nekem különélési pótlék, hol tudok utánnajárni, ki fizeti..munkáltató vagy állam,hol és hogyan tudom igényelni és mennyi az összege.Nekem erről a közvetÍtő cég nem beszélt...:

Mielőtt belemélyedsz a törvények dzsungelébe, tisztázzuk: az állam semmit nem fizet***. Másodszor ilyen napidij vagy hasonló pótlék nincs és miért is lenne. Oda kell költözni ahol dolgozol vagy ott kell dolgozni ahol laksz! Harmadszor ha járna is "Ausslöser" vagy "Ternunsgeld" akkor jó messze kellene laknod a munkahelyedtől. Kamionosoknak jár ilyen "Ausslöser" mert ők sokszor hetekig uton vannak, s a "lakásuk" a pilotafülke. Ebben az esetben messze dolgoznak a lakhelyüktől! (Te itt laksz a BRD-ben, s itt is dolgozol, tehát nem dolgozol messze a lakásodtól.) Ha a családod külföldön él azért neked semmi nem jár. Ha azonban Hamburgban laksz és Münchenben dolgozol akkor vannak opciók, amit ki lehet használni pl. a kettős háztartás vezetése esetén. (Egy szoba Münchenben)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30550 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

Ááááá. Hagyjuk gyerekek! Ez természetesen magyar cucc és max. azt érinthet aki kiküldetésben van kint.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30558 Írta: Bogyesz
Bogyesz válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

Sziasztok!
Párom révén tudok ebbe a témába belekotyogni. Nála "Auslöse" címen egy netto összeg szerepel óránként a bruttó órabére mellett. Így kapta a szerződést - következetesen nem azt írom hogy jár neki, mert feltételezem ezt a munkáltató határozza meg. Az ő esetében ez egy (német) munkaerő kölcsönző, mint "bérmunkás" 2-3 heteket dolgozik más-más cégeknél. Magyarul az Auslöse-ért cserébe oda küldi, ahol van munka. Legyen az akár 100-200 km-re a bejelentett helyétől, ahol szállást kell fizetni, utazni kell, stb.
Másik példa: szintén német cég az állandó munkásainak is fizeti, mert olyan a "specialitása". Egy hétig a telephelyen, 3 hétig valahol az országban dolgoznak.
Építőipar - gépészeti szerelés, és nem kiküldetésben. Gyakorlatilag ugyanazt írtam le, amit Prosperus egy mondatban :) Jah és természetesen nem azért jár neki, mert különél tőlem :huh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kristina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!