Különélési pótlék

Több
10 éve 11 hónapja #30559 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

Nem magyar cucc, mindenkinek jár, aki telephelytől vagy lakóhelytől távolabb dolgozik, még akkor is, ha minden este hazatér.A mikéntje és mértéke is benne van. Ez az alap, ennél több lehet (munkáltatója válogatja) de kevesebb nem. :P :P Az utolsó bekezdés vonatkozik arra az esetre, ha a munkaadó fizeti. Amúgy az adóból írhatod le, a linkben említett feltételek alapján. ( ez a német belföldi )
Külföldön magasabb a térítés. Ennyit a Deco szerinti semmi sem jár-hoz. =D
www.rss-nachrichten.de/rss-verzeichnis/b...raufwand-ausgleichen
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30565 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

zigeuner írta: Külföldön magasabb a térítés. Ennyit a Deco szerinti semmi sem jár-hoz.

Butaságokat beszélsz és összekevered a szezont a fazonnal!
Marcsibarcsi azt kérdezte, hogy mivel a családja Mo.-on van ezért jár e neki e ilyen pótlék!
Olvasni és érteni! Azért mert a családja Mo.-on van, nem jár "Ausslöse".Itt van a lakása is!!


Pl. egy munkaerő közvetítőnél járhat ilyen pótlék!
Egy kamionosnál is jár! Sok más helyen van ilyen,
de nem a kérdező esetében! Szoríztkozz a lényegre,
mielőtt csapkodsz!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30566 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

Bogyesz írta: Sziasztok!Párom révén tudok ebbe a témába belekotyogni. Nála "Auslöse" címen egy netto összeg szerepel óránként a bruttó órabére mellett. Így kapta a szerződést - következetesen nem azt írom hogy jár neki, mert feltételezem ezt a munkáltató határozza meg. Az ő esetében ez egy (német) munkaerő kölcsönző, mint "bérmunkás" 2-3 heteket dolgozik más-más cégeknél. Magyarul az Auslöse-ért cserébe oda küldi, ahol van munka. Legyen az akár 100-200 km-re a bejelentett helyétől, ahol szállást kell fizetni, utazni kell, stb.
Másik példa: szintén német cég az állandó munkásainak is fizeti, mert olyan a "specialitása". Egy hétig a telephelyen, 3 hétig valahol az országban dolgoznak.Építőipar - gépészeti szerelés, és nem kiküldetésben. Gyakorlatilag ugyanazt írtam le, amit Prosperus egy mondatban :) Jah és természetesen nem azért jár neki, mert különél tőlem :huh:

Ahogy Gergő már írta, kiküldetésben lehet ilyen sok munkahelyen, de nem a kérdező
estében és nem olyan okból, hogy a családja Mo.-on van! Ez volt a kérdés!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30619 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

Gyakorlatilag ugyanazt írtam le, amit Prosperus egy mondatban Jah és természetesen nem azért jár neki, mert különél tőlem

Na azee nem baj ha valaki egyetert velem :clap:
Igaza van a Gergönek, mert nem erröl volt szo :wait:
A lany meg különelesi potlekot ker ???? :finger:
Hat ne eljen külön :whew:
Szerintem a munkaltatoknak meg azt is be kellene vezetni, ha a fiuk egy masik
projektre mennek nemetorszagon belül es az utjuk az autobahnon vezet, es
rajuk jönne a ßarasch, hogy a munkaltato fizesse a 0,70 Eurocentet is amit
fizetni kell az Autobahnklotyokon :clap: :clap: :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31007 Írta: szuszko81
szuszko81 válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

Sziasztok!
Ez viszont engem is érdekel...
Konkrétan, most jelenleg Magyarországon élek dolgozom....és Hamburgban is. (papíron) A férjem Hamburgban él és dolgozik... Én szeptembertől szeretnék konkrétan Münchenbe menni dolgozni. Nekem jár valami támogatás... A férjem 3. országbeli állampolgár. Egyiptomi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31016 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Különélési pótlék

szuszko81 írta: Ez viszont engem is érdekel...
Konkrétan, most jelenleg Magyarországon élek dolgozom....és Hamburgban is. (papíron) A férjem Hamburgban él és dolgozik... Én szeptembertől szeretnék konkrétan Münchenbe menni dolgozni. Nekem jár valami támogatás... A férjem 3. országbeli állampolgár. Egyiptomi.

Először is tök mindegy, hogy honnan szármozik a férjed, mert ha itt él, akkor valószínű legálisan tartózkodik itt, így minden jár(na) ami adható és kérvényezitek!
Nem jár semmilyen támogatás. Különélési pótlék szerű "Trenungsgeld" csak akkor jár(hat) ha együtt laktok s Te máshol dolgozol. Így meg, hogy Mo-on dolgozol esély sincs.(Képzeld el akkor, hogy hányan kérnének, ha járna...aból már sokan meg tudnának élni Mo.-on!.) Hogy PAPIRON mit tudsz elintézni, ahoz nem adok tanácsokat! Az illegális!

Trennungsgeld sind Erstattungsleistungen eines Dienstherrn, welche gezahlt werden für Aufwendungen, die einem Beschäftigten entstehen, wenn er als Folge einer dienstlich veranlassten Maßnahme (z. B. Einstellung, Abordnung, Versetzung, usw.) an einem anderen als seinem bisherigen Dienstort Dienst zu leisten hat und seine Wohnung nicht im Einzugsgebiet der neuen Dienststätte liegt.

In Bayern haben Beamte, Richter und Tarifbeschäftigte des Freistaats Bayern, der Gemeinden, der Gemeindeverbände und sonstigen Körperschaften, Anstalten und Stiftungen des öffentlichen Rechts, die unter der Aufsicht des Staats stehen, einen Anspruch auf Zahlung von Trennungsgeld. In Bayern wird Trennungsgeld wie beim Bund nur auf schriftlichen Antrag gezahlt. Die Antragsfrist beträgt in Bayern ein halbes Jahr nach Beginn der Personalmaßnahme. Der Anspruch auf Zahlung von Trennungsgeld erlischt, wenn er nicht innerhalb eines halben Jahres nach Ablauf des maßgebenden Kalendermonats schriftlich geltend gemacht wird.


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szuszko81

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!