Adókötelezettség keletkezése

Több
10 éve 11 hónapja #31205 Írta: nikoyakasan
nikoyakasan válaszolt a következő témában: Adókötelezettség keletkezése

Szia!

Ha elolvasod a következő hozzászólást, akkor talán érthető, hogy miért ezt a választ adta az apeh ügyintézője nekem. Én úgy gondolom, hogy csak a kiküldetéses jövedelmeket kell beírni. Vagyis ha magyar cégen keresztül dolgozol külföldön. Amennyiben német cég a munkaadó, akkor ott kell adózni.
Mindenesetre én úgy csináltam, ahogy a hölgy mondta, szerintem minden rendben lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31206 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Adókötelezettség keletkezése

nikoyakasan írta: Én úgy gondolom, hogy csak a kiküldetéses jövedelmeket kell beírni. Vagyis ha magyar cégen keresztül dolgozol külföldön. Amennyiben német cég a munkaadó, akkor ott kell adózni.

Rosszul gondolod. A kettős adóztatást elkerülő egyezmények pontosan meghatározzák, hogy hol adózol. Az egyéb jövedelmet pedig természetesen be kell írni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31214 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Adókötelezettség keletkezése

Gergoo írta:

nikoyakasan írta: Én úgy gondolom, hogy csak a kiküldetéses jövedelmeket kell beírni. Vagyis ha magyar cégen keresztül dolgozol külföldön. Amennyiben német cég a munkaadó, akkor ott kell adózni.

Rosszul gondolod. A kettős adóztatást elkerülő egyezmények pontosan meghatározzák, hogy hol adózol. Az egyéb jövedelmet pedig természetesen be kell írni!

Osztom a Koordinátor Úr :laugh: véleményét, mivel a barát adószakértőnk is ezt írta a német bevallásra, mert a magyar és német papírokat neki adtam, hogy csinálja meg a magyart, a németet megcsinálta az a diplomás Steuerberater még februárban: van egyezmény, ....44. sor!!! Ja és a bérpapíron szépen levezethető, hogy havonta mennyi volt a bruttó jöv. és azt szorozzuk az árfolyással!! :laugh: :laugh: :party:
Annyit, hogy a nem adóköteles jövedelmeket, mint pl. ápolási díj Magyarországon, azt NEM kell beírni az adóbevallásba szerzett br. jövedelemként, mert adómentes!
Félreértettél, mert nem adóköteles a jövedelmünk Magyarországon!!! A németben szerzett után magyarban nem fizetünk adót, mert németben fizetünk! DE be kell vallani! Az ÁNYK-s progival csinálta/m, mert azért lecsekkoltam... B) B) :silly:
Mondjuk érthető...pl. biztosításügyileg is...mert ott vannak a fontos dokumentumok, amit őrizgessek is! :laugh: :laugh: (tényleg azokat, mármint a németeket meddig kell őrizgetni?)
Figyuzz, ha nem írod be, akkor az a 3 hónap biztosításügyileg hol van? Mármint magyarban. Beszóltál nekik, hogy "Hé én itt kinn vagyoke ni! Azért nincs tb-m!"

No hát ezen gondolkodjál el! Szerintem.

És a legjobbakat! Legalább Neked!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31217 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adókötelezettség keletkezése

Itt a jogszabály, át kell mazsolázni. :)

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!