Német adóbevallás halasztása

Több
10 éve 11 hónapja #31037 Írta: bayer
Német adóbevallás halasztása téma létrehozva bayer által

wondersen írta: Adóbevallást nem vagy köteles készíteni, csak ha 24000 Eurot meghaladja az összjövedelmed (bocsi, ha az összeg nem pontos)


Viszont fontos dolog: HA AKARSZ AKKOR MÁJUS 31-IG KELL LEADNOD!


Sziasztok, úgy tudom hogy lehet halasztást kérni, ezt lehet válallkozóként nekem is vagy csak az adótanácsadó kérheti, vagy mi a menete?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31041 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

bayer írta:

wondersen írta: Adóbevallást nem vagy köteles készíteni, csak ha 24000 Eurot meghaladja az összjövedelmed (bocsi, ha az összeg nem pontos)
Viszont fontos dolog: HA AKARSZ AKKOR MÁJUS 31-IG KELL LEADNOD!

Sziasztok, úgy tudom hogy lehet halasztást kérni, ezt lehet válallkozóként nekem is vagy csak az adótanácsadó kérheti, vagy mi a menete?


Bocs' de ez valószínű, hogy csak a magyar adóbevallásra érvényes! Itt a BRD-ben ilyen
határidő nincs. Nem egy kolegám közel egy évvel később adja be. Ismerősöm mindig ősszel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31056 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

DECOTEXT írta:

bayer írta:

wondersen írta: Adóbevallást nem vagy köteles készíteni, csak ha 24000 Eurot meghaladja az összjövedelmed (bocsi, ha az összeg nem pontos)
Viszont fontos dolog: HA AKARSZ AKKOR MÁJUS 31-IG KELL LEADNOD!

Sziasztok, úgy tudom hogy lehet halasztást kérni, ezt lehet válallkozóként nekem is vagy csak az adótanácsadó kérheti, vagy mi a menete?


Bocs' de ez valószínű, hogy csak a magyar adóbevallásra érvényes! Itt a BRD-ben ilyen
határidő nincs. Nem egy kolegám közel egy évvel később adja be. Ismerősöm mindig ősszel!


Kapcsolódó link:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31078 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

Hehe :)

Szóval csak igazam volt :) De Decotextnek is valamennyire, mert lehet halasztani, de akkor csak jövőre kapod a pénzt is meg ...az aktuálissal együtt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31095 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

AiRLAC írta: Kapcsolódó link:
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Látod, látod! Te keresed mindenáron a hibákat és közben magad esel csapdába, mert nem olvasol figyelmesen! Nem tudok visszaemlékezni arra, hogy olyat említettem volna, hogy a később bedott, esetleg következő évre eltolt, vagy elfelejtett adóbevallás utólagos beadása büntetés nélkül meg lehet úszni! Én csak arra hivtam fel mindenki szives figyelmét, hogy itt a BRD-ben jóval később is beadhatod ezt! Szerencsére Wondersen kolega azzal egészítette ezt ki, hogy lehet szankcióok nélküli halasztást is kérni, ERGO a májusi határidő csak egy irányadó dátum!

Säumige Steuerbürger müssen außerdem damit rechnen, dass ihnen das Finanzamt einen Verspätungszuschlag aufbrummt. Achtung: Falls Sie dem Finanzamt Steuern schulden, darf es sogar Zinsen erheben - und zwar 15 Monate nach Ablauf des betreffenden Steuerjahres. Dabei gilt: Pro Monat, den Sie nicht zahlen, werden 0,5 Prozent der fälligen Summe aufgeschlagen.

Itt is csak 15 hónappal az adot adóév után kerül sor ilyen húzásokra! Ez 1 év és 3 hónap.... és fél százalék a "felár"! Ezek a dolgok inkább a vállalkozóknál vannak, mert az alkalmazotti státuszban szinte mindig túlfizetésben van, az adóelőleggel, az adózó! (Mi a 24 év alatt minden évben visszakaptunk. Néha sokat, néha keveset, s egyszer sem fizetünk utána! Igaz mi kizárólag legálisan dolgoztunk!)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31099 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

Jajjjaaaaajjjhh...

Szóval akkor most nem tudom mivan.
Vállalkozó lévén napi szinten kapcsolatban vagyok a könyvelömmel, Ö közölte velem, hogy akkor vagy köteles magánszemélyként adóbevallást készíteni, ha jövedelmed több, mint 24.000 Euro évente. Amennyiben ennél kevesebb, nem vagy köteles, illetve max 3 évig gyüjtheted, és akkor adod be egyszerre a 3 évet. Viszont, ha meghaladja ezt az összeghatárt, akkor muszáj készíteni, és ha késel, akkor bünti van /erre nem tudott válaszolni, hogy mennyi.
Viszont ha kevesebb jövedelem alatt adod be késöbb, az nem számit, max jövöre számolják el :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!