Bankszámla megszüntetése

Több
10 éve 8 hónapja #32660 Írta: BHBarbi
Bankszámla megszüntetése téma létrehozva BHBarbi által

Magyarországról, hogyan lehet megszüntetni a sparkesse bankszámlámat? Fél éve itthon vagyok, nem tervezem, hogy ismét kimegyek. Fölöslegesen meg ne legyen. Remélem nem csak személyesen, mert csak ezért kiutazni.... A bankkártya is lejárt, be is nyelts az automata.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32663 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

BHBarbi írta: Magyarországról, hogyan lehet megszüntetni a sparkesse bankszámlámat? Fél éve itthon vagyok, nem tervezem, hogy ismét kimegyek. Fölöslegesen meg ne legyen. Remélem nem csak személyesen, mert csak ezért kiutazni.... A bankkártya is lejárt, be is nyelts az automata.

Szerintem mar irtuk neked. Ha van online/telefonos szolgaltatas a szamlad melle, akkor tavolrol altalaban mindent lehet intezni, kiveve szamlazaras.
De vmi felfuggesztes vagy inaktivalas vagy vmi opcio talan lehet. Ezt akkor fogod megtudni, ha oket hivod fel! Mas nem fogja tudni helyetted, mert sok mindentol fugg.
Az nem fog mukodni, hogy Mo.-on besetalsz egy bankba es elintezed..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35575 Írta: Ency
Ency válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

Van egy német bankszámlám a Postbanknál, itthonról milyen módon szüntethető meg?

Németországban dolgoztam 8 hónapot, amikor haza jöttem úgy volt, hogy hamarosan vissza megyek dolgozni, így a bankszámlát nem szüntettem meg. Sajnos nem sikerült visszajutnom. Az utolsó fizetésem még a kártyán van, így nem estem mínuszba, de mivel a bank 3 hónaponta vonja a 18eurót ezért szeretném levenni a maradék pénzem, úgy hogy nem esek mínuszba és nem lesz tartozásom a bank felé. Lehetséges ez?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35577 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

Ency írta: Van egy német bankszámlám a Postbanknál, itthonról milyen módon szüntethető meg?
Németországban dolgoztam 8 hónapot, amikor haza jöttem úgy volt, hogy hamarosan vissza megyek dolgozni, így a bankszámlát nem szüntettem meg. Sajnos nem sikerült visszajutnom. Az utolsó fizetésem még a kártyán van, így nem estem mínuszba, de mivel a bank 3 hónaponta vonja a 18eurót ezért szeretném levenni a maradék pénzem, úgy hogy nem esek mínuszba és nem lesz tartozásom a bank felé. Lehetséges ez?


Természetesen!
Ülj be a kocsiba, vidd a személyes papirjaidat és szüntesd meg a számlát az adott bankban! A költségek levonása után, a maradék összes pénzedet azonnal kifizetik. Ekkor semmilyen tartozása nem lesz egyik félnek sem és bőven marad a fizetésedből. Ha viszont nem teszed a pénzed állandóan fogyni fog, mert a kamatok soha nem fedik a költségeket! Ekkor a fizudat előbb utóbb lenullázod!
Ui: ne feledd a számla nyitást is személyesen kellett intézned!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #39702 Írta: schrol
schrol válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

Sziasztok
Haza koltoztem Németországból viszont a bankszamlamat szeretnem megszuntetni a kerdes az hogy en nyitottam szamlat de a baratnom is hozza ferhet ö is kapott külön kartyat a sajat nevere de ezt nélkule is megtudom szuntetni ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #40293 Írta: janlaz
janlaz válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

En mar megjartam Nemetorszagot, egy eve itthon vagyok es sajnos a kozeljovoben nemigen megyek vissza. Szoval penzugyileg is ideje hazakoltozkodnom, meg ha errol nehanyan le is akarnak beszelni. :)

A problemaim a kovetkezok, barmelyik pontra koszonettel fogadok tapasztalatokat illetve velemenyeket:

Bankszamla megszuntetese (biztosan mukodo lehetoseg):
A konkret bank a KSKMSE, es a fentiek szerint nem uszom meg az autokazast. De a bejegyzes negy eves, szoval van-e azota tapasztalat ami arnyalja a kepet?
Ha nincs mar kint cimem, az szamit-e? (Attol felek ha rajuk kerdezek telefonon a reszletekre, hatba dofnek mindenfele plusz adminisztracioval es ketyego hataridokkel.)
Hogy biztosan ne szaladjak ala, milyen iratok legyenek nalam? (Oke, egy rekesz papir nalam lesz, biztos ami biztos.)
Jol gondolom hogy 10000EUR-nal azert ne legyen nagyobb a szamlaegyenlegem, mire odabattyogok? Egyaltalan, mi a legjobb strategia a bukta minimalizalasara?

Bankszamla megszuntetese (leheletnyi esely):
Mostanaban veszek egy mely levegot, es elkezdek informalodni a Transferwise Borderless felol. A dolog sarokpontja az lenne, hogy itthon a bankvaltas nem jar koltseggel, hatha nemet viszonylatban is ugyanez a helyzet. Azaz itthonrol intezem a KSKMSE - Tw Borderless valtast, forintositom az egyenlegem, azutan elbucsuzom a Tw Borderlesstol is.
Barmi otletet vagy tapasztalatot szivesen veszek.

Penzutalasi "limit":
Korabban olvastam hogy utalasoknal "van egy osszeghatar ami utan a nemet adohatosag kerdezoskodni kezd". A gondolat sajnos nem volt jobban kibontva (havi? egyszeri? ...?), de hatha valaki kepben van, mire lehet e teren szamitani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!