Bankszámla megszüntetése

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #40297 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

Bankszáma megszüntetést csak személyesen tudsz intézni!

Ha semmit nem csinálsz akkor csak nővekszik a költség és egyszer csak megjelennek majd nálad, hogy fizess ezt vagy azt mert van már EU's és nemzetközi megegyezés! A kártya érvénytelensége vagy bevonása ezzel nem függ össze. Minden számlának van egy vezetési költsége amit téged terhel, akkor is ha nincs semmi a számládon!

Csak a számla tulajdonos és személyesen zárható egy számla!**
Képzeld el ha nem így lenne, s feleségek, idegenek vagy akárkik a neten bezárnák a számládat, csak úgy heccből és se hiteleket, se semmit nem tudnl fizetni milyen káosz lenne!?!?! Kapásból kapnád a büntetéseket!!

Aamikor visszamentél Mo.-ra miért nem zártad be az itteni számládat?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #40298 Írta: janlaz
janlaz válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

Koszonom a valaszodat!

Ertem az ervelesed, de nem adok 100%-ban igazat neked. Bar a sajat kulonvelemenyem alapja a google, szoval... mit tudom en.

2016-2017-ben fordult egyet a vilag, Bejottek odakint olyan dolgok hogy a bankvaltast a host banknak jobban kell tamogatnia, illetve (mint a SIM aktivalasnal) a video alapu azonositas is terjed. Illetve ilyeneket talaltam a neten: "Die Kündigung Ihres Kontos bzw. ein Wechsel ist jederzeit und ohne Angabe von Gründen möglich. Ein formloses Schreiben genügt. ...".
A KSKMSE az OTP kinti alteregoja sok tekintetben (e.g.: egy tohonya mammut), ez alapjan saccolom mekkora lelkesedessel veti bele magat a fentiek kozul az esetleg nem kotelezo elemek bevezetesebe. Mindenesetre van egy halovany esely arra hogy egy szamlazaras miatt nem kell utaznom, pl a Video-Beratung letezo dolog naluk.

Meg erkezik az adovisszateritesem, szoval addig boven van idom hazacsepegtetni (*) a penzemet. Eleg akkor magamra hozni a bajt (azaz kozvetlenul a KSKMSE-nel erdeklodni a megszuntetes reszleteirol, meg igy megkesve lakcimet valtoztatni) ha mar csak mondjuk harom szamjegyu az egyenlegem. "... ha a bank tudomására jut, hogy megszűnt a tartózkodási helyed Németországban, máris szerződést bonthat (szerződéses kötelesség a lakcímváltozás bejelentése)."

(*) a kezdo kommentem beli atutalasi limit is korvonalazodik - Google: "auslandsüberweisungen meldepflicht": 12500EUR-rol van szo, es fo vonasa hogy *leginkabb* hatarokon ativelo penzmozgasokra vonatkozik.
Szoval van az a szituacio, amikor elkezdenek erdeklodni hogy mizujs, de nekem tobbszori atolvasasra sem jott le hogy ez igazabol vonatkozik-e ram vagy sem. Gyanitom, nalam el is gurul majd a gyogyszer es egyben attolom transferwise-zal vagy meginkabb currencyfair-rel az egyenlegem nagyjat, foleg hogy ez a hatarokon belul tartja a penzmozgasokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #40300 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

Én az irtam le ami a legolcsóbb és tuti, hogy müködik!
Probálkozzhatsz a magyar bankoddal, próbálhatod otthonról, próbálkozhatsz új elöirásokkal. Ezt rád bízom!

Most akkor csak azt kérdezem, hogy mi van akkor ha pár hét (vagy hónap) múlva kiderül, hogy nem kerülheted el a személyes megjelenést? Mi van akkor ha a kinti német) bank valamilyen költséggel jelentkezik? Akkor az lesz, hogy fizetsz és mégis ki kell majd jönnöd, s személyesen intézkedni! Miért ez az ellenkezés?

Szóval próbálkozz! Ha sikerül otthonról megszüntetned az itteni (német) számládat, akkor majd számolj itt be erröl, hogy másnak is legyen lehetősége!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #40307 Írta: janlaz
janlaz válaszolt a következő témában: Bankszámla megszüntetése

"Bankszáma megszüntetést csak személyesen tudsz intézni!"
Nos, meglettek a szemelyes tapasztalataim. A fentire a valasz: tevedes. Szerencsere. :)

Nem sertodtek (KSKMSE) meg hogy hazajottem, sot, megpenditettek hogy igazan maradhattam volna. Az elintezesehez eleg egy scannelt lakcimkartyat emailben elkuldeni nekik.
NB: Abmeldebestätigung nem kell hozza. En ezt tippeltem pedig, mert ez alapjan lekerheto az uj lakcim, es megiscsak egy hivatalos nemet papirfecni.

En a cimmodositast osszevontam a megszuntetessel. Eleg volt a lakcimkartya meg egy par mondatos alairt kerelem hozza. Mindez emailben raadasul angolul, ami tobb mint amit a sparkassetol elvartam.
A kerelembe a fenti mintajara keruljon be hogy melyik szamlat szunteti meg az alany, milyen datummal, es hogy hova utaljak a maradvanyosszeget. Szamlabirtokos neve, bank neve, szamlaszam + online generalt IBAN + generalt BIC -- ez nalam mukodott. Nem volt baj hogy forint celszamlat adtam meg. Masnapra hazaert a maradvanyosszeg.

Maradvanyosszeg.
Az elozo hozzaszolasomban vazolt Meldepflicht reme miatt 12000 euros darabokban, transferwise-zal (-> belfoldi utalas) csepegtettem haza a megtakaritasaimat. Jo esely van ra hogy egeszben sem lett volna amugy semmi gond. Ja, kozben kiderult hogy itthon a 3.6 millio feletti penzmozgasokat a bankoknak jelenteniuk kell, 12000ajro pedig ennel tobbre jon ki. Hat, jelentsek.
Szoval vegul nagyjabol 20 euro maradvanyosszeget biztam a sparkassera. Elegge ugralosak mostanaban az arfolyamok, de kb hasonlonak tunik az atvaltasi veszteseg mint a transferwise jutaleka volt. Mondjuk ebbol nehez extrapolalni hogy tobb tizezerrel is minden ugyanigy ment volna-e.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!