Magyar cég németországi munkavállalás

Több
10 éve 7 hónapja #33048 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

Utoljára: Magyar (állami) cégnél vagyok alkalmazásban, mint helyi (berlini) alkalmazott. A cég levonja és utalja a nyugdíj és egészségbizt. járulékot, ahogyan azt az elején írtam. Az adóelőleg levonására nem jogosultak a német jog szerint, ezért ezt nekem kell, ennek az intézéséhez kértem volna segítséget. Deco mondott is pár papírt, azt viszem is magammal.
Tényleg senki nem hallott olyat, hogy magyar cégnél külföldön nemcsak kiküldöttek dolgoznak, hanem helyi alkalmazottak is vannak?
Ezzel én zárom a témát. Deconak köszi a cegítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33049 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

Valaki jelezte és utána néztem, hogy a 183 napos szabály felülírja a kiküldetés (ami maximum 2 év lehet!) szerinti adózást! Szóval, elnézést! Kérj adószámot és havonta fizesd be nekik a bruttód cca. 30%-át így adócsoporttól függően vissza is kaphatsz év végén vagy csak minimálisat kell még majd fizetned!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ancsa10

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33050 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

ancsa10 írta: Utoljára: Magyar (állami) cégnél vagyok alkalmazásban, mint helyi (berlini) alkalmazott. A cég levonja és utalja a nyugdíj és egészségbizt. járulékot, ahogyan azt az elején írtam. Az adóelőleg levonására nem jogosultak a német jog szerint, ezért ezt nekem kell, ennek az intézéséhez kértem volna segítséget. Deco mondott is pár papírt, azt viszem is magammal.
Tényleg senki nem hallott olyat, hogy magyar cégnél külföldön nemcsak kiküldöttek dolgoznak, hanem helyi alkalmazottak is vannak?


Helyi alkalmazott akkor lennél, ha németországi szerződésed lenne, de gondolom magyarországi szerződésed van, és a járulékokat is oda fizeti a cég, nem? Ez így kiküldetésnek számít, szerinted miért nem az?
Csak az adót fogod ide fizetni, mert gondolom a szerződésed szerint több mint 183 napot fogsz itt tölteni. Ilyen esetben fizetheted az 1. naptól kezdve a kiküldetés helye szerinti országba az szja-t. Ausztriában negyedévente kell, itt sajnos nem tudom hogy megy.
Ha viszont bizonytalan, hogy meglesz-e a 183 nap, akkor először Magyarországra kell fizetnie az adóelőleget a cégnek, és amint megvan a 183 nap, vissza kell igényelni a magyar adóhatóságtól, és ezt követően kell neked a németnek befizetned. Gondolom, nálad egyértelmű a 183 nap, ha 1. naptól kezdve ide fogod fizetni az adót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33052 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

Akkor tényleg utoljára: Kedves vava, tévedsz! NEM magyarországi szerződésem van, helyi, vagyis német alkalmazottnak számítok (itt lakom kb. 1 éve), ide fizetik utánam a nyugdíj és egészségbizt. járulékot, de az adót nincs jogosultságuk vonni a német jog szerint, ezért ezt nekem kell. Nem is ez volt a kérdésem, csak a hogyan. De már el van intézve, nem kell aggódni. Bementünk az adóhivatalba, kitöltöttünk egy papírt, ezen kérték az én és a gyerekek adószámát is (nekik is van már). A hölgy megértette, hogy miért magunknak kell fizetni az adót, csak azt nem ő intézi ott helyben, ezért továbbítja a papírt a kollégájának, megjegyzésként ráírta az okot. Postán kapjuk majd levélben a számlaszámot, ahová fizetni kell az adót, és kiszámítják azt is nekünk, hogy mennyit kell havonta utalni, ezért megkérdezte a bruttó jövedelmet is.
Ezzel részemről tényleg zárom a témát, de köszönöm a segítségeket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33053 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

ancsa10 írta: Akkor tényleg utoljára: Kedves vava, tévedsz! NEM magyarországi szerződésem van, helyi, vagyis német alkalmazottnak számítok (itt lakom kb. 1 éve), ide fizetik utánam a nyugdíj és egészségbizt. járulékot, de az adót nincs jogosultságuk vonni a német jog szerint, ezért ezt nekem kell.


Kedves Ancsa! Nem aggódtam, hanem ahogy a többiek is, én is csak meg akartam érteni a helyzetet.
Szerintem ahogy én sem, sokan nem tudtak eddig arról, hogy magyarországi cégnél lehetsz németországi munkavállaló, de most már ezt is tudjuk, köszönhetően a kérdésednek. :)
Mennyivel egyszerűbb munkavállalói szempontból pl. az egészségbiztosítást tekintve, mint egy kiküldetés, pláne ha a család is a munkavállalóval van! Talán nem ártana néhány munkáltató figyelmét felhívni erre a lehetőségre is. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33054 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

ancsa10 írta: Az adóelőleg levonására nem jogosultak a német jog szerint, ezért ezt nekem kell, ennek az intézéséhez kértem volna segítséget. Tényleg senki nem hallott olyat, hogy magyar cégnél külföldön nemcsak kiküldöttek dolgoznak, hanem helyi alkalmazottak is vannak?

Azért így, ilyen lehet. Pl. a Berlini Magyar Nagykövetségen dolgozhatnak németek is. Így valóban előfordulhat hasonló, de ők is alkalmazottak, s nem tudom elképzelni, hogy minden járulékot levonhatnak tőlük (Solizuschlag, betegbizt. ápolási bizt., munkanélküli, stb) de az adóelőleget nem! Ebben valamilyen tévinformációd lehet! Ha meg már egy éve itt vagy kint, hogy lehet, hogy eddig erről (adó és adószám) nem volt információd. Az is furcsa, hogy ha ilyen speciális helyzetben vagy, akkor a munkaadód hogy hogy nem tudta ezt, s nem informált erről eddig, sőt hogy miért nem intézte ezt el neked, ha nem mindenapos az ügy!
Fura dolgok vannak.....amik bizony sok kérdést vetnek fel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!