Entgeltgruppe 9 TV-L

Több
10 éve 7 hónapja #33171 Írta: Gibu
Entgeltgruppe 9 TV-L téma létrehozva Gibu által

Tudna valaki tájékoztatást nyújtani a fizetési fokozatokról (csoportokról)? Ahol én szeretnék dolgozni, ott 9-es fizetési fokozatot írnak. Hasonló lehet ez, mint nálunk a közszolgák esetében? "Die Vergütung erfolgt nach Entgeltgruppe 9 TV-L"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33193 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Entgeltgruppe 9 TV-L

Igen, olyasmi. A nyugati országrészben érvényes bér ebben az osztályban (azon belül még öt csoport is van) 2.350.- és 3.370.-€ (bruttó !!) között lesz. Részletesen ld. Guggli barátunknál... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33196 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Entgeltgruppe 9 TV-L

Gibu írta: Tudna valaki tájékoztatást nyújtani a fizetési fokozatokról (csoportokról)? Ahol én szeretnék dolgozni, ott 9-es fizetési fokozatot írnak. Hasonló lehet ez, mint nálunk a közszolgák esetében? "Die Vergütung erfolgt nach Entgeltgruppe 9 TV-L"


Szerintem cége válogtja.
Ilyen kategória lehet egy VW-nél X, összeg egy BMW-nél Y, s megint máshol Z. Azért, hogy valaki értelmeset tudjon válszolni ildomos lenne leírnod hogy hol és mit dolgozol!?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33197 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Entgeltgruppe 9 TV-L

Jaj, DECO...
Néha Neked is jót tenne a Guggli !! TV-L = Tarifvertrag für den Öffentlichen Dienst der Länder (TV-L)... Nix BMW, VW, usw.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33201 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Entgeltgruppe 9 TV-L

gejza írta: Néha Neked is jót tenne a Guggli !! TV-L = Tarifvertrag für den Öffentlichen Dienst der Länder (TV-L)... Nix BMW, VW, usw.

Ja, csak tévedsz ebben. A VW-nél azt biztosan tudom, hogy van ilyen.(Nekik dolgozom egy kisebb cégnél) Az úgy nevezett "Sesselfurtzer"-ket az az a vezető beosztású kolegákat VW hasonló tarifa rendszerben fizeti azzal a különbséggel, hogy a bérkategóriák lényegsen magasabbak! Nos, a VW-nél ez tuti, a többi GK gyártónál, valóban csak feltételeztem! (Nehezen hinném hogy nem így van ott is) Persze nevezheted akárminek!
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33202 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Entgeltgruppe 9 TV-L

Talán ha el is olvasnád a konkrét kérdést, mielött válaszolsz: "Die Vergütung erfolgt nach Entgeltgruppe 9 TV-L" Ebböl pedig az következik (ld. fentebb), hogy az illetö az "Öffentlicher Dienst"-ben fog/szeretne dolgozni, ami jellemzöen nem autógyár, stb. (pl. szemetesbácsi, buszsoför, vagy ügyintézö különbözö hivatalokban, etc.) Igen, hasonló tarifarendszer sok cégnél van,de azt nem így hívják, mások a kategóriák és ott nem a "Sesselfurtzer"-eket, hanem majd az összes dolgozót az alapján fizetik. Pont az általad jelzett "felsöbb" vezetöket viszont legtöbbször nem, ök jellemzöen ú.n. AT (außertarifliche)-Mitarbeiterek. (A cégemnél projektvezetö mérnökként a legmagasabb kategóriában vagyok és van még fölöttem néhány szint a CEO-ig... :-) )

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gizella

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!