Entgeltgruppe 9 TV-L

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33205 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Entgeltgruppe 9 TV-L

gejza írta: Talán ha el is olvasnád a konkrét kérdést, mielött válaszolsz: "Die Vergütung erfolgt nach Entgeltgruppe 9 TV-L" Ebböl pedig az következik (ld. fentebb), hogy az illetö az "Öffentlicher Dienst"-ben fog/szeretne dolgozni, ami jellemzöen nem autógyár, stb.

Tudod a tévedésed ott van, hogy a VW 50%-ban állami és Niderschsen tulajdon! Mélyedj el egy kicsit jobban a témában! Én befejeztem, mert valami légbőlkapott információból következtetsz. Persze nem mondom, hogy az állami szektorban nem úgy van ahogy irtad, csak azt, hogy máshol is van ilyen!
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33207 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Entgeltgruppe 9 TV-L

"Én befejeztem, mert valami légbőlkapott információból következtetsz." Nem tudom miért kell megsértödve vagdalkozni, ha valaki valamit ne adj isten jobban tud. :sick: Elöfordul néha ... :bye:
Tehát még egyszer, az öffentlicher Dienst (közszolgálat) az jellemzöen a következöket takarja: Sozial- und Erziehungsdienst, Pflege- und Betreuungseinrichtungen, Krankenhäuser, Sparkassen,Ver- und Entsorgungsbetriebe, Verwaltung, Beamten, Lehrer usw. Attól, hogy a VW egy része állami tulajdon, az még nem "öffentlicher Dienst". A VW-nál egyébként az IG Metall Niedersachsen-nel és Sachsen-Anhalt-tal egyeztetett, speciális Tarifvertrag szerint fizetnek. Pl. a mérnökökre vonatkozóan így: www.i-connection.info/2012-07-20_Entgelttabe.400.0.html
Na ennyit a "légböl kapott" infóimról....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!