Umzugskosten - Költözési költségek

Több
10 éve 1 hónapja #35624 Írta: diablonia
Umzugskosten - Költözési költségek téma létrehozva diablonia által

Sziasztok!

Vettünk adóbevalláshoz programot, de szeretném megkérdezni, hogy valaki tudja hogy bútort ill. tv-t el lehet-e számolni? A szomszédunk ezeket elszámolta, de mivel tavaly épp a költözéssel kb egybe esett nekik ezeknek a vásárlása (pár hónapon belül) ezért ők umzugskosten-ként számolták el. Hát mivel mi már 2 éve költöztünk, de csak most vettünk ilyeneket, így azért érdekesen nézne ki ha oda próbálnánk el beszámítatni, bár az is igaz, hogy a költözés óta nem rendelkeztünk ezekkel, tehát számunkra új. Vagy ezen kívül is van olyan rész ahova be lehetne ezeket írni? Ja igen az még fontos, hogy csak Arbeitnehmer-ek vagyunk. Köszi :wasntme:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35626 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Hát mint magászemély butor és egyéb saját szükségletre
vásárolt árúkat nem tudod az adódból leirni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: diablonia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35627 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Vidám ötlet. Ilyen alapon a tejet, kenyeret, stb. is le lehetne írni.... :laugh: Söt, innen már csak egy lépés, hogy a Finanzamt vegyen neked új TV-t, pl. az adóbevallásra ráírhatnád a kívánt típust...
Jók ezek a "városi legendák" !!
Mellesleg, ha a szomszéd tavaly költözött, akkor azt most vehette bele az adóbevallásába. Majd kérdezd meg, hogy mit szólt rá a Finanzamt :baby: .

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35628 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Hát ezek nem legendák, hanem tavaly elött költöztek és tavaly számolták el ezeket. Azt Amt pedig semmit se szólt, csak fizetett. Ilyen furcsának tűnő kérdéseket meg azért tesz fel az ember, mert az is városi legenda hogy arbeitslosengeld 2-ra bárki mehet, csak át kell verekednie magát a bürokratákon.És aztán kiderül hogy a lehetetlen mégis valóra válik. Tudom mert már nem egyen csinálták meg körülöttem... Ergo azért itt nincs nagyon lehetetlen, csak érdekelt hogy a bútort akkor mégis én értelmezem félre vagy a többi merész ismerős (német külföldi egyaránt....)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35629 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Oh ja igen és ha már a tejről és társairól van szó, van olyan hogy magánszemélyként ezt is elszámolhatod... Ugyanis ha mondjuk augsburgi vagy és Hamburgba mész időnként mert ott a sulid (nem napi rendszerességgel hanem mondjuk távoktatás) akkor nem csak a tandíjat, hanem a szállás utiktg és Kaja is elszámolható.. Ja meg füzet, laptop blabla... Ezért nem hülyeség amit kérdezek, merthogy Mo-n ilyet se tudsz leírni... Ki tudja itt még mi vehető be!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35630 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Nem értelmezed félre! ;) Mindent bele lehet venni, persze (bármibe). Még az is lehet (hangsúlyozom lehet!), hogy elsiklanak felette. Ugyanakkor akit csak kérdeztem a költözési költség kimerül a költöztető cég számlájában, már ami leírható az adóból! De ha csak átgondolod, az új bútor nem költözési költség, ez a napnál is világosabb! Szerintem ezek a "legendák" előbb vagy utóbb kérdezők lesznek itt a fórumon és már látom is a címszavakat: azt gondoltam, nem mondta senki, hogy nem, eddig nem mondták, hogy nem... etc, etc

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!