Autólízing Németország

  • bee_b13
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #35815 Írta: bee_b13
bee_b13 válaszolt a következő témában: Autólízing Németország

Nem kértem, hogy nyissunk vitát bármiről is, mi kiszámoltuk, nekünk megéri. Te meg azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz, és olyan kocsit veszel amit akarsz, engem nem érdekel. Egyébiránt a magyar kötelező bónusz áthozható ide, így elég jó áron lehet kötni biztosítást. A forgalmiban a mi nevünk van, Magyarországon pedig mindig a lízing cég neve szerepel, te csak üzembentartó vagy. Igen előre megmondják, hogy mennyi km-ert mehetsz vele, és ennek tudatában kötöttünk szerződést, mert csak második autónak kell, ha túlfutod akkor fizetsz, ha meg alul akkor valamennyit visszatérítenek. És igen a férjem a fizetéses papírjával meg a laptop táskájával jár, mert olyan a munkája, a táskában meg sokminen elfér, többek között ez is. By the way mi nyáron vettük az autót, úgyhogy kalkulálgathatsz nyugodtan, de mivel ez akkor akció volt, nem fogsz hasonló feltételekkel 160 eurós lízingdíjat kihozni. Szép napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #35819 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autólízing Németország

DECOTEXT írta: (Lizingelt kocsit is érdemesebb átvenni és a maradványértéket finanszirozni! Visszadni s cserélni, mindig ráfizetés, mert a legkisebb "körömnyom" is irgalmatlan drága leadáskor!

Így van ;) Nem véletlen, hogy a cégek is átveszik maradványértéken és maguk értékesítik inkább!
Amúgy ez a magánszemély lízing egy óriási parasztvakítás, cégeknek akiknek fontos szolgáltatásuk a szállítás. illetve szállítmányozó cégeknek fontos, hogy megbízható járművet vegyenek tervezhető költségekkel ( :wait: igen, a havi lízingdíj még köszönőviszonyban sincs a teljes költséggel) na de magánszemélynek, pláne második autónak. Hát, ez kb. az a fajta rövidlátásos, csőlátás (két számmal maximum egy műveletet elvégzünk) effektus aminek köszönhetően "meg kell menteni" a deviza hiteleseket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #35829 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autólízing Németország

bee_b13 írta: Nem kértem, hogy nyissunk vitát bármiről is, mi kiszámoltuk, nekünk megéri. Te meg azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz, és olyan kocsit veszel amit akarsz, engem nem érdekel. Egyébiránt a magyar kötelező bónusz áthozható ide, így elég jó áron lehet kötni biztosítást. A forgalmiban a mi nevünk van, Magyarországon pedig mindig a lízing cég neve szerepel, te csak üzembentartó vagy. Igen előre megmondják, hogy mennyi km-ert mehetsz vele, és ennek tudatában kötöttünk szerződést, mert csak második autónak kell, ha túlfutod akkor fizetsz, ha meg alul akkor valamennyit visszatérítenek. És igen a férjem a fizetéses papírjával meg a laptop táskájával jár, mert olyan a munkája, a táskában meg sokminen elfér, többek között ez is. By the way mi nyáron vettük az autót, úgyhogy kalkulálgathatsz nyugodtan, de mivel ez akkor akció volt, nem fogsz hasonló feltételekkel 160 eurós lízingdíjat kihozni. Szép napot

Elég gyorsan felejtesz! Te kezdtél bicskanyitogató stílusban dicsekedni, én csak kérdeztem egyet s mást, hogy az általad oly fölényesen tálalt "very big businesst" értsem, ill. viszonyítani tudjam. Rögtön kiderült, hogy már a nagy üzletet leíró elsö mondatod nem igaz (ld. adásvételi vs. lízingszerzödés), csodálkozol, hogy innen kezdve a többi paraméter is enyhén szólva gyanús lett. Miután 89 óta élek Németországban, nem mellesleg jelentös mértékben autóbuzi vagyok és igen jól ismerem az autóbiznisz gyakorlati oldalát (naná, hogy tudom, át lehet hozni a bónuszt, naná, hogy tudom, mit jelent az, hogy a forgalmiba a te neved van - semmit-, stb.), gondoltam felhívom a figyelmet ennek a konstrukciónak a buktatóira is, mielött még jónéhányan bedölnek ennek az általad oly magasztalt reklámmaszlagnak. Tudod, innentöl csak remélem, hogy azalatt az 1-2 óra alatt, míg a bank döntésére vártatok, legalább elolvastátok rendesen (bár kétlem) a szerzödést és nem fogtok benne még olyan pontot is találni (amit szintén sok lízingcég alkalmaz), hogy a "lízingszerzödés lejártakor az elöre kalkulált maradványérték és a majdan esetleg eltérö tényleges piaci érték közötti eltérés rizikóját kizárólag a lízingbevevö viseli". Ugye sejted, hogy ez mit jelent?? És azt ismered, hogy a maradványértéken te csak megveheted az autót, azt a lízingcég nem köteles annyiért neked eladni (így szerepel ugyanis a legtöbb szerzödésben)? Arra gondoltatok, mi van, ha ne adj isten ellopják az autót, vagy totálkáros lesz? Elárulom: nagy szívás a legtöbb biztosítás mellett. De felesleges tovább folytatnom, az interneten is megtalálod mindezt , csak rá kellett volna keresni. Ezzel együtt drukkolok, hogy ca. három év múlva ne jussak eszedbe, mint az a hülye f..sz, aki bizony már akkor mondta... Egyre biztosan jó volt az eszmecserénk, talán mások jobban meggondolják hasonló esetben... Akkor már megérte.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vbela64, Athena1985, zsoltiabéka, spoder

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38958 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Autólízing Németország

Sziasztok!

És mi a helyzet a lízinggel? Ha minden megvan (több éves német munkaviszony, német lakcím. ..) akkor az új autóra mennyire éri meg? 3-4 évre lizingelnenk kB. Havi 200 euróért. Kb. Mekkora havi nettó jövedelem kell ehhez? És a kereskedőtől éri meg vagy külön cégtől (pl. Sixt)?
Köszönöm.

Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #38964 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autólízing Németország

bee_b13 írta: Nem kértem, hogy nyissunk vitát bármiről is, mi kiszámoltuk, nekünk megéri. Te meg azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz, és olyan kocsit veszel amit akarsz, engem nem érdekel. Egyébiránt a magyar kötelező bónusz áthozható ide, így elég jó áron lehet kötni biztosítást. A forgalmiban a mi nevünk van, Magyarországon pedig mindig a lízing cég neve szerepel, te csak üzembentartó vagy. Igen előre megmondják, hogy mennyi km-ert mehetsz vele, és ennek tudatában kötöttünk szerződést, mert csak második autónak kell, ha túlfutod akkor fizetsz, ha meg alul akkor valamennyit visszatérítenek. És igen a férjem a fizetéses papírjával meg a laptop táskájával jár, mert olyan a munkája, a táskában meg sokminen elfér, többek között ez is. By the way mi nyáron vettük az autót, úgyhogy kalkulálgathatsz nyugodtan, de mivel ez akkor akció volt, nem fogsz hasonló feltételekkel 160 eurós lízingdíjat kihozni. Szép napot


A lizing az valóban jól működik. Vissza semmit nem fogtok kapni, még akkor sem, ha garázsban tartod a kocsit, mert a km korlát, csak felfele érvényes. Ezért a lizingért ennyit mehetsz MAX! A minimum nincs megszabva!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja - 8 éve 8 hónapja #39564 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Autólízing Németország

DECOTEXT írta: Kedves Mikulino!
A banknak minegy, hogy mit veszel, kocsit vagy kiskertet. Természetesen a banki 7%, az húzós ez nem kedvezményes ajánlat! Akkor maradjatok az autószalon opciónál! Az autószalonok gyakran kötnek hosszúlejáratú szerződéseket bankokkal.

Érdeklődjetek a lizinig után is, kocsiátvételi opcióval! Így nincs km korlát, s a végén megveszed a kocsit.


A lízingnél nincs km korlát, hitelnél meg van? Ezt nem értem....:(
Nem ismeretlen előttem amit írtál, nagyon sok helyen jártunk autónézőben, illetve a neten is néztük jópár autót :)
Csak furcsálltam, hogy kb 1.6 millió ft ba átszámítva van a kedvezmény.....
A bankomat megkérdezem, de a próbaidő miatt, szerintem nem fog menni, ugy mint februárban sem ment....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!