Költségtérítés adózása

  • Leonidas
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 10 hónapja #36391 Írta: Leonidas
Költségtérítés adózása téma létrehozva Leonidas által

Sziasztok!

Mi ma voltunk az adótanácsadónál leadni a 2013-as papírokat, és mivel én 1 évig zeit arbeit-os voltam,
ezeket a papírokat is leadtuk! Az ügyintéző szerint túl sok fahrgeld-et kaptam és valószínűleg vissza kell fizetnem elég nagy összeget!
Amit nekem térített a cég, napi 20km-re az.:6€ havi szinten 120€
szerintetek ebben a köpletben hol a hiba, merrt mindenhol azt olvastam, hogy 30cent/km a tarifa?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36397 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Szia Leonidas!

Hányas sorban szerepel ez az összeg a Lohnsteuerbescheinigung-odban? 18-as vagy 17-es? a 20 km oda-vissza, vagy csak odaút?

Ha Zeitarbeitfirma-nal voltál és nem csak egy céghez kiközvetítve, vagy a szerződésben nem volt kikötve, hogy egy bizonyos céghez leszel kiközvetítve, akkor az oda-vissza utat el lehet számolni, tehát ha a 20 km csak odaút, akkor "Einsatzwechseltätigkeit"-ként az oda-vissza utat, azaz 40 km*0,30*230: 2.760 Euro (offizielle Arbeitstage lt. Finanzamt) számolhatsz el Werbungskosten-ként. Ha viszont a fenti feltételek nem teljesülnek, vagy a 20 km oda-vissza út, akkor a munkaadód valóban túl sokat számolt el és fizetett ki neked, ami ún. geldwerter Vorteil-ként adóalap növelő és adózó jövedelem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Leonidas

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Leonidas
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 10 hónapja #36412 Írta: Leonidas
Leonidas válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Szia

Ezt meg kell néznem holnap mert nem tudom fejből, viszont a többi infòt igen.
Tehát egy bizonyos céghez közvetìtettek ki és ott is dolgozom azòta is.
Az ùt összesen 20km oda-vissza.Csak az a bosszantô, hogy összesen kaptam abban időben 1000€-t a fahrgeldel együtt, ami azért elég kevés ugyebár, most pedig kiderül hogy még abbòl is vissza kell fizetni nem is keveset!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36419 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Ha 12 hónapot dolgoztál, az nem 1.440 €-ra jön ki 120-szal számolva? Mindegy, akárhogyis van, mivel egy bizonyos céghez közvetítettek ki, valszeg a 18-as sorban szerepel az összeg, és mivel a 20 km oda-vissza út, nálad csak az ún. Entfernungskilometer, azaz egyszeri út, 10 km jöhet szóba. Ez alapján: 230*10*0,30: 690 €
Ebben az esetben sajnos adóznod kell a fennmaradó összeg után...Azaz beleszámít az adóalapba és az összjövedelmeidbe. Arra azért kíváncsi vagyok és köszi, ha megírod, melyik sorban szerepeltették a Fahrgeld-et (Fahrten zwischen Wohnung und Arbeitsstätte pauschalbesteuert v. steuerfrei)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Leonidas
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 10 hónapja #36424 Írta: Leonidas
Leonidas válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Hello,

megnéztem, de ezt a kategóriát nem találtam sehol, csak a vertragot, ha fel tudom tölteni valahova,
szívesen megmutatom mi áll benne!
Közben kiszámoltam, hogy a 2013-as évben 10 hónapot dolgoztam a közvetítőn keresztül. és ezalatt
1100€ fahrgeldet kaptam!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36426 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Leonidas írta: Hello,megnéztem, de ezt a kategóriát nem találtam sehol, csak a vertragot, ha fel tudom tölteni valahova,szívesen megmutatom mi áll benne! Közben kiszámoltam, hogy a 2013-as évben 10 hónapot dolgoztam a közvetítőn keresztül. és ezalatt 1100€ fahrgeldet kaptam!


Szóval ez akkor havi 110 euron, s nem 120! Mindegy hol van feltüntetve (a fizetési hivatalos papirodon fel kell hogy legyen tüntetve,) különben még rosszabb a helyzet, mert akkor fekeét kaptad a lét!!! Valóban úgy van ahogy Athena írja! Csak egy, odaút jár, így túlfizettek! Ezért adózol utána!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!